Adelboden - info

lyzovani-bg-header-title.png
     

Malebné tradiční švýcarské letovisko, ale neobvykle moderní lyžařská oblast... tak to je Adelboden. Idylická vesnice, nacházející se v 1 350 m nad mořem, je obklopena nádhernou horskou krajinou v oblasti Berner Oberland. Lyžařské středisko Adelboden se rozprostírá od nadmořské výšky 1 350 m až do 2 400 metrů nad mořem. Naleznete zde spoustu lanovek a širokou síť sjezdovek. Díky své nadmořské výšce a rozmanitosti sjezdovek se Adelboden stává jedním z top středisek švýcarských Alp. Díky své široké škále vhodné pro děti a volnočasové aktivitě je resort velmi oblíbeným místem pro zimní dovolenou pro rodiny s dětmi. Lyžařská dovolená v Adelboden je také dobře známá pro vysokou hustotu útulných restaurací, alpských chat a sněhových barů. Lyžařská destinace Adelboden-Frutigen je skvělá zimní aréna, kde všichni nadšenci zimních sportů získají více, než za co si zaplatili. Areál se 56 vleky nabízí lyžařům neuvěřitelných 1 050 m vertikálního klesání. Adelboden má 85 sjezdovek o celkové délce 185 km.
Lyžařské středisko Adelboden (oblast Jungfrau a okolí) se nachází ve vzdálenosti 869 km od Prahy a 1 073 km od Brna.

 

Last minute nabídka lyžařských zájezdů Adelboden

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query
 
         

Lyžařské středisko Adelboden

Adelboden - to je opravdu tradiční horská vesnice se starými dřevěnými chatkami a převislými střechami, a více než 3 000 vrcholy, které nabízejí úžasné přírodní scenérie. Adelboden a jeho okolí nabízí také pěkné jezera, horské potoky a divoké květiny. A také nabízí i jedno lyžařské středisko s názvem Adelboden - Lenk, které propojuje tři lyžařské areály: Frutigen, Adelboden a Lenk, které jsou vzájemně propojeny lanovkami a skibusy. Pro lyžování ve všech třech areálech vám však postačí jediný skipas. Celý areál nabízí skoro 200 km sjezdovek všech obtížností. O moderním rozvoji tohoto švýcarského střediska svědčí i skutečnost, že za posledních pět let zde byly postaveny tři velkokapacitní sedačkové lanovky. Pro milovníky a vyznavače snowboardingu je zde také připraven jeden z nejkvalitnějších snowparků v Evropě - Gran Masta. Zoufat si zde však nemusejí ani fandové závodního lyžování. V Adelbodenu se pravidelně koná Světový pohár FIS ve sjezdovém lyžování, proto si zejména zkušení lyžaři mohou vyzkoušet závodní sjezdovku Höchstorn. Adelboden - Lenk je synonymem pro příjemnou a pohodovou zimní dovolenou. Ke sportovnímu vyžití lákají nejen dobře upravené sjezdovky, ale i běžecké stopy, příležitosti pro skialpinismus, sáňkařské dráhy, skvělé možnosti pro freeride nebo i útulné horské chaty. Dobrým předpokladem pro vaši příjemnou rodinnou dovolenou by měla být i švýcarská známka kvality "Familien Wilkommen". Nevýhodou tohoto známého alpského střediska jsou však vyšší ceny za ubytování.

 

Atrakce střediska

Adelboden-Lenk, který se nachází v centru západní části kantonu Berner Oberland a tvoří jej velmi příjemná střediska, nabízí celkem 185 km sjezdovek. Je tak jedním z největších sportovních areálů v tomto kantonu. Když k tomu přidáme moderní lanovky a vleky, není proto divu, že se zde tradičně koná Světový pohár mezinárodní lyžařské federace. Region navíc vyhovuje nejenom lyžařům a snowboardistům, ale i běžkařům a milovníkům pěších túr po zimní krajině. Adelboden - tradiční horská idyla, je typické horské městečko nad řekou Engstlige, který společně se sousedním městečkem Lenk tvoří jeden skiareál. Ten patří k největším a nejmodernějším ve Švýcarsku vůbec. Nachází se na jihu země, v okrese Frutigen. V rámci Bernské vysočiny působí Adelboden jako vhodný vstupní bod do nádherných Bernských Alp. Ačkoli to není v žádném případě největší lyžařské středisko v evropském kontinentu, je pravděpodobně však jedno z nejlepších. Díky své nadmořské výšce, jistotě sněhu a rozmanitosti sjezdovek je Adelboden vnímán jako jedno ze švýcarských "top lyžařských středisek". A díky jeho široké škále vhodné zejména pro děti a volnočasové aktivitě, je resort velmi oblíbenou zimní destinací pro rodiny s dětmi i jednotlivce. Tradice je zde postavena na první místo, takže tu najdete četné zachované obchůdky s místními specialitkami a ne žádné velké supermarkety. Mnoho možností, jak lépe poznat Adelboden a jeho okolí, jsou vám však nabízeny i mimo sjezdovky. Například při výletě na sněžnicích nebo příjemném pobytu v jedné z mnoha horských chat a restaurací. 

Náročnost sjezdovek

Lyžařské středisko Adelboden nabízí výborně připravené sjezdovky všech obtížností. K dispozici je celková nabídka, která zahrnuje 185 km sjezdovek, na které dokáže přepravit o celkové kapacitě až 52 500 osob/hod 3 kabinkové lanovky, 7 gondol, 11 sedačkových lanovek a 35 pom. Adelboden nabízí 78 km lehkých sjezdovek, 85 km středních sjezdovek a 22 km těžkých sjezdovek.

 

Švýcarsko

http://lyzovani.travel.cz/image/image_gallery?img_id=206148&t=1387443550719
 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Počasí v oblasti Interlaken

Aktualizováno 13/03/2016 00:49zamračenozamračeno4 °C
 

Předpověď (min./max. teplota)

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje