Tále - info

lyzovani-bg-header-title.png
     

V samém srdci Nízkých Tater, nedaleko věhlasného Chopku, se nachází lyžařské středisko Tále. Leží však o 1 300 m níže a o 8 km jižněji. Díky příznivější sněhové nadílce a celkové rekonstrukcí patří mezi dobře vybavená rodinná střediska. Lyžařský areál Tále není příliš velký. Nemá sedačkovou lanovku, ani se nepyšní přídomkem „top“, a přesto se řadí mezi slovenskou elitu. Všeobecně je vnímán jako jedno z nejoblíbenějších zimních středisek na Slovensku. Své zákazníky si totiž hýčká precizními službami. Sjezdové tratě, které nabízejí všechny možné náročností, jsou pečlivě upravované, udržují se i běžecké stopy nebo snowpark. V areálu je instalován moderní systém zasněžování, v nabídce je i večerní lyžování. Nadstandardem jsou pak snowtubing (jízda na gumových člunech) nebo i metaná (obdoba curlingu). Tuto atrakci Tále dokonce nabízely jako první na Slovensku. K tomu všemu tedy můžeme počítat s 6-ti vleky, 6-ti sjezdovkami a 6,5 km délky běžeckých tratí.
Lyžařské středisko Tále (oblast Nízké Tatry) se nachází ve vzdálenosti 513 km od Prahy a 311 km od Brna.

 

Last minute nabídka lyžařských zájezdů Tále

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query
 
         

Lyžařské středisko Tále

Zima se blíží a v případě, že jste se rozhodli navštívit Slovensko, doporučejeme vám rodinnou dovolenou v Nízkých Tatrách. Právě zde se totiž nachází lyžařské středisko Tále, které nabízí zimní aktivity nejrůznějších druhů, kde si na své přijdou všichni milovníci zimních sportů a zejména pak lyžaři. V lyžařském areálu Tále si sjezdového lyžování budete užívat dosyta. Pro soutěživé lyžaře a sportovce tu mají každoročně připraveny veřejné závody pro všechny neregistrované lyžaře, kteří si zde mohou vyzkoušet zběsilou jízdu mezi brankami. V lyžařském středisku Tále najdete široký výběr zimních radovánek nejrůznějších druhů. K dispozici jsou dobře udržované tratě pro náročné i méně náročné lyžaře a svah pro začínající lyžaře. O plynulý provoz se stará 6 vleků s kapacitou 4 600 osob za hodinu a velkým lákadlem je resortu je i večerní lyžování s osvětlenou tratí v délce 1,5 kilometrů. Také pro vyznavače bílé stopy a běžeckého lyžování je ve středisku připravena v působivém prostředí zasněženého golfového hřiště běžecká trať s okruhem, o celkové délce 6,5 km. Pro nelyžující návštěvníky areál připravil nabídku v podobě jízdy na nafukovacím kole či snowtubing.

 

Atrakce střediska

Lyžařské středisko Tále se nachází nedaleko obce Horná Lehota v Nízkých Tatrách, nedaleko Chopku. Počasí tu bývá příznivější, přesto na sněhovou nadílku v podstatě stejně štědré. Středisko prošlo v roce 1998 celkovou rekonstrukcí, díky níž patří mezi dobře vybavená rodinná střediska. Jelikož se nachází v bezprostřední blízkosti golfového areálu, v plné míře využívá i jeho moderní zázemí, lyžařskou školu a školku, restaurace, aprés-ski bar s dětským koutkem nebo animační programy pro děti. Nechybí zde ani půjčovna a servis lyží. Pro milovníky snowboardovaní se v areálu nachází snowboard park, s možnostmi využití Bordercross. A pro běžkaře je připraveno něco speciálního - již zmíněná upravená běžecká trať, kterou naleznou v působivém prostředí zasněženého golfového hřiště. Zimní pobyt v lyžařském středisku Tále má tak kouzlo opravdu pro všechny návštěvníky každého věku. 

Náročnost sjezdovek

Lyžařské středisko Tále nabízí výborně připravené sjezdovky všech obtížností. K dispozici je celková nabídka, která zahrnuje 2,5 km sjezdovek, na které dokáže přepravit o celkové kapacitě až 4 600 osob/hod 6 vleků. Tále nabízí 0,2 km lehkých sjezdovek, 1,5 km středních sjezdovek a 0,8 km těžkých sjezdovek.

 

Slovensko

http://lyzovani.travel.cz/image/image_gallery?img_id=206148&t=1387443550719
 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Počasí v oblasti Brezno

Aktualizováno 13/03/2016 03:30skoro jasnoskoro jasno5 °C
 

Předpověď (min./max. teplota)

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje