Kleinwalsertal - info

lyzovani-bg-header-title.png
     

Kleinwalsertal je obec na území státu Vorarlberg, v nejzápadnější části Rakouska. Skládá se ze tří obcí, které se nacházejí podél řeky Breitach: Mittelberg, Hirschegg a Riezlern. Údolí je známé ve střední Evropě jako významné lyžařské a turistické středisko. Walmendingerhorn (Kleinwalsertal) je středně velký lyžařský areál 7 lyžařských vleků, které nabízí lyžařům neuvěřitelných 740 metrů vertikálního klesání. Středisko je tajný tip pro labužníky mezi námi, kteří mají zvýšenou radost z lyžování. Velkolepá vyhlídková plošina, včetně zaskleného panoramatického výtahu a lehátka v oblasti u horní stanice lanovky dokazují, že u návštěvníků je destinace velmi oblíbená. Horská restaurace a atraktivní sluneční terasa jsou ideální pro osvěžující přestávku. Vzhledem k terénu není do oblasti možný žádný přímý přístup autem, proto je k dispozici pouze Oberstdorf.
Lyžařské středisko Kleinwalsertal (oblast Vorarlberg) se nachází ve vzdálenosti 552 km od Prahy a 756 km od Brna.

 

Last minute nabídka lyžařských zájezdů Kleinwalsertal

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query
 
         

Lyžařské středisko Kleinwalsertal

Kleinwalsertal, společně s Oberstdorfem (nejjižněji položenou osadou v Německu) tvoří úžasný rakouský lyžařský region Kleinwalsertal. Ten obklopují ohromující hory na všech třech stranách údolí, které nabízí prakticky žádnou hlukovou zátěž, spíše nerušené a klidné místo plné neovlivněné přírody. Údolí je proto nejen v létě, ale i v zimě velmi oblíbenou turistickou destinací. A zejména v zimě nabízí spolupráci i Oberstdorf, největší rakousko-německý lyžařský areál, který se může také pochlubit řadou památek. Kraj Kleinwalsertal má zastoupení ve vesnicích Hirschegg, Mittelberg a Riezlern a jak už bylo řečeno, napojen je i na lyžování v Oberstdorfu v Německu. Součástí této oblasti je i známá hora Fellhorn (2 039 m), jejíž část tvoří lyžařskou oblast připojenou k Kanzelwand (součást rakouské Kleinwalsertal). Nutno zdůraznit, že lyžařské oblasti Kleinwalsertal může být dosaženo pouze autem přes Německo.

 

Atrakce střediska

Lyžařský region Kleinwalsertal zahrnuje čtyři lyžařské areály. Jsou to Walmendinger Horn, nacházející se v okolí Mittelberg, Hirschegg, Ifen a Kanzelwand. Ten je také připojen k výše uvedenému Fellhorn. Kleinwalsertal má totiž navíc jednu geografickou zvláštnost. A sice to, že se sem dostanete autem pouze z německého Oberstdorfu. Malé příhraniční údolí Kleiwalsertal je sice rakouskou enklávou, ale spadá pod německou celní kompetenci. Přesto je toto nádherné údolí již částí Rakouska. Jednou z nejoblíbenějších zdejších aktivit pro volný čas je zde zcela určitě zimní turistika, takže pojďte objevovat krásu přírody zahalenou do bílého pláště zimní královny. Ale samozřejmě, že to není vše, můžete si zde zajít i bowling nebo si zahrát například i tenis v hale. Chcete-li si jen trochu odpočinout - ve této oblasti k tomu budete mít perfektní příležitost, i mimo zařízení v hotelu. Večer si lze vychutnat například i v jedné z útulných restaurací.

Náročnost sjezdovek

Lyžařský areál Kleinwalsertal nabízí perfektně připravené sjezdovky všech obtížností. K dispozici je nabídka, která zahrnuje celkovou délku 60 km sjezdovek, na které přepraví až 33 800 osob/hod 1 kabinková lanovka, 2 gondoly, 13 sedačkových lanovek a 15 pom. Kleinwalsertal nabízí 21 km lehkých sjezdovek, 33 km středních sjezdovek a 6 km těžkých sjezdovek.

 

Rakousko

http://lyzovani.travel.cz/image/image_gallery?img_id=206148&t=1387443550719
 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Počasí v oblasti Bludenz

Aktualizováno 13/03/2016 03:004 °C
 

Předpověď (min./max. teplota)

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje