Zell am Ziller - info

lyzovani-bg-header-title.png
     

Zell am Ziller (název je odvozen od řeky Ziller) je obec ve Schwaz, což je správní obvod Tyrolska v Rakousku. Zell am Ziller se nachází 580 metrů nad mořem a tvoří geografické a historické centrum údolí Zillertal. Spolu s horskými vesničkami Gerlosberg, Hainzenberg, Zellberg a Rohrberg nabízí ubytování s více než 5 000 lůžek. Zillertal Arena, která byla založena v roce 2000 sloučením lyžařských oblastí Zell, Gerlos a Königsleiten, je zimní sportovní areál a jedna z nejmodernějších lyžařských oblastí v Rakousku.
Lyžařské středisko Zell am Ziller (oblast Tyroly) se nachází ve vzdálenosti 533 km od Prahy a 595 km od Brna.

 

Last minute nabídka lyžařských zájezdů Zell am Ziller

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query
 
         

Lyžařské středisko Zell am Ziller

Zimní rekreace na 170 kilometrech sjezdovek, které jsou rozprostřeny na 177 hektarech, tak to nabízí lyžařské středisko Zell am Ziller (580 - 2 500 m n.m.). Středisko, kde jsou ke spokojenosti všech lyžařů denně perfektně připravovány všechny sjezdovky. Žádné fronty při čekání na vlek a rychlé odbavení zde zaručují také vysokou přepravní kapacitu. Zillertal patří k jedněm z největších lyžařských oblastí v Rakousku a na návštěvníky zde čekají stovky kilomterů perfektně upravovaných sjezdových tratí. Údolí, jímž protéká stejnojmenná řeka, se větví ve čtyři postranní údolí, z nichž největší je Zillertal Arena, která propojuje lokality Zell am Miller, Gerlos, Königsleiten a Hippach. Zillertal (také známý jako "nejaktivnější údolí světa"), se nachází v srdci Tyrolska a navazuje na jihu s Zillertálskými Alpami přímo na jižní Tyrolsko. Dohromady se pak nabízené možnosti zdají být vskutku nevyčerpatelné! 658 kilometrů bohatě zasněžených sjezdovek, 172 vleků a lanovek a jistota sněhu až do nadmořské výšky 3 250 m. To vše je Zillertal!!! V ceně již zahrnutý "Zillertaler Superskipass" platí pro již zmiňovaných 658 kilometrů sjezdovek a to ve střediscích Zillertal, Gerlostal a Tuxertal. Jednotlivá údolí jsou spolu také propojena bezplatným skibusem, takže co říci závěrem... Zell am Ziller, to je sport, zábava a odpočinek!

 

Atrakce střediska

Tepajícím srdcem Zillertalu je Zell am Ziller. Lyžařský areál, který pod názvem Zillertal Arena nabízí více než 120 km sjezdovek, které jsou spolu propojeny prostřednictvím lanovek a lyžařských vleků. Tato rozsáhlá síť sjezdovek se rozkládá na třech horách (na více než 20 km) a spojuje střediska Zell am Ziller, Gerlos a Königsleiten. Příčemž Gerlos je místo, kde si vychutnáte noční život, Königsleiten je naopak nejklidnější. Všeobecně je lyžařské středisko Zell am Ziller ideální rekreační místo pro rodiny s dětmi a pro ty, kteří hledají zejména výhodnější ceny. Sjezdovky jsou v tomto lyžařském areálu převážně červené a tím pádem je středisko vynikající volbou pro zimní dovolenou pro středně pokročilé lyžaře. Zell am Ziller netvoří jen geografické a historické centrum Zillertalu, ale je to i středisko, kde se seznámíte s tyrolskou pohostinností a pravou rakouskou atmosférou. Spolu se středisky Gerlos, Königsleiten, Krimml a Wald vytváří Zell am Ziller proslulou Zillertálskou arénu, na jejíž pestré a perfektně upravované sjezdovky se dostanete přímo ze střediska! Po dni plném zážitků na lyžích se pak například ve středisku na vás těší "Arena Coaster" - atrakce plná napětí, zábavy a adrenalinu. Čeká zde na vás prostě pestrá dovolená, která může být stejně tak pohodová jako napínavá.

Náročnost sjezdovek

Celá oblast Zillertal Arena (Zell i. Z., Gerlos, Königsleiten, Wald, Krimml) nabízí výborně připravené sjezdovky všech obtížností. K dispozici je celková nabídka, která zahrnuje 166 km sjezdovek. Až 83 300 osob/hod zde dokáže přepravit 10 kabinkových lanovek, 21 sedačkových lanovek a 17 pom. Oblast Zillertal Arena pak nabízí 42 km lehkých sjezdovek, 114 km středních sjezdovek a 10 km těžkých sjezdovek.
Celý Skiregion Zillertal však nabízí celkem 658 km sjezdovek, z toho je 173 km lehkých sjezdovek, 394 km středních sjezdovek a 91 km těžkých sjezdovek. Až 277 700 osob/hod zde přepraví 37 kabinkových lanovek, 59 sedačkových lanovek a 76 pom.

 

Rakousko

http://lyzovani.travel.cz/image/image_gallery?img_id=206148&t=1387443550719
 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Počasí v oblasti Ramsau

Aktualizováno 13/03/2016 01:00-1 °C
 

Předpověď (min./max. teplota)

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje