Cavalese - info

lyzovani-bg-header-title.png
     

Město Cavalese, které se nachází asi 1 000 m nad mořem a je hlavním městem údolí Val di Fiemme, se nachází na svahu v místě největšího rozšíření údolí. Nad Cavalese se na severní straně údolí (Lagorai) rozkládá stále modernější areál Alpe Cermis. V době sezón ožívá městečko turisty a ruchem, proto se zde nikdy nebudete cítit ztraceni. Alpe Cermis - Cavalése, známý také jako nejseverněji položená „Brána Dolomit“, tak i nadále zůstává nejživějším centrem regionu.
Lyžařské středisko Cavalese (oblast Val di Fiemme) se nachází ve vzdálenosti 693 km od Prahy a 766 km od Brna.

 

Last minute nabídka lyžařských zájezdů Cavalese

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query
 
         

Lyžařské středisko Cavalese

Významné středisko italských zimních sportů - Cavalese je součástí Val di Fiemme a leží mezi horskými masívy Dolomit a pohořími Lagorai, Latemar a Pala. Údolí je se svými malebnými vesničkami charakteristické svou pohostinnou atmosférou a zejména pestrou nabídkou sportovních aktivit. Každý rok se zde konají významné sportovní události (např. běžecký závod FIS - Marcialonga nebo se již dvakrát stalo středisko dějištěm MS v klasickém lyžování) a proto není náhodou, že je údolí nazýváno "kolébkou běžeckého lyžování" nebo "Cavalese - brána Dolomit"!

 

Atrakce střediska

Středisko Cavalese se nachází na jednom konci údolí Val di Fiemme, jeho lyžařské areály jsou přístupné lanovkou přímo z vesnice. Po celou sezónu má celé údolí dobrou pověst, co se sněhové pokrývky týká a dobré podmínky nabízejí i sjezdovky nad hranicí lesa a to v obou hlavních rekreačních oblastech. Z města vás vyveze kabinová lanovka až přímo na svahy, omezené jsou však sjezdovky - nejdelší má 6 km. Nejlépe se hodí pro středně pokročilé a začínající lyžaře. Zhruba čtyřtisícové Cavalese, které je místem nástupu na svahy resortu Alpe Cermis, je však nejdůležitějším městečkem v populární severoitalské lyžařské oblasti Val di Fiemme. V bezprostředním okolí Cavalese se však ještě rozprostírá 24 kilometrů sjezdovek, které jsou v případě nutnosti uměle zasněžovány.

Náročnost sjezdovek

Lyžařské středisko Alpe Cermis nabízí 27 km připravených sjezdovek všech obtížností. K dispozici je 13 km lehkých sjezdovek, 9 km středních sjezdovek a 5 km těžkých sjezdovek, na které dokáže přepravit až 13 300 osob/hod 3 gondoly, 3 sedačkové lanovky a 1 poma.
Celý Ski region Val di Fiemme pak nabízí celkem 118 km sjezdovek, z toho je 40 km lehkých sjezdovek, 60 km středních sjezdovek a 18 km těžkých sjezdovek. Až 74 200 osob/hod na ně přepraví 7 gondol, 28 sedačkových lanovek a 9 pom.

 

Lyžování Itálie

http://lyzovani.travel.cz/image/image_gallery?img_id=206148&t=1387443550719
 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Počasí v oblasti Bronzolo

Aktualizováno 12/03/2016 22:50většinou zamračenovětšinou zamračeno10 °C
 

Předpověď (min./max. teplota)

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje