Kitzsteinhorn - Kaprun - info

lyzovani-bg-header-title.png
     

První ledovcová oblast Rakouska a Kitzsteinhorn - více než ledovec. Obklopený nejvyššími vrcholy Rakouska, v nadmořské výšce více než 3 000 metrů. Nachází se zde také vrcholová stanice a to v nadmořské výšce 3 029 metrů, s panoramatickou terasou „Top of Salzburg“. Současně je i nejvyšším bodem v Salcbursku. Vysoko nad Zell am See-Kaprun se otevírají na ledovci Kitzsteinhornu fantastické výhledy na hory národního parku Hohe Tauern a horské velikány Alp.
Lyžařské středisko Kitzsteinhorn - Kaprun (oblast Salzburg a okolí) se nachází ve vzdálenosti 489 km od Prahy a 544 km od Brna.

 

Last minute nabídka lyžařských zájezdů Kitzsteinhorn - Kaprun

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query
 
         

Lyžařské středisko Kitzsteinhorn - Kaprun

Svou nehynoucí slávu si legendární lyžařské středisko Kitzsteinhorn, které se rozprostírá na úbočích stejnojmenného ledovce, vysloužilo tím, že to byl historicky vůbec první rakouský lyžařský resort na ledovci. Dnes si na ledovci můžete užívat lyžování dokonce i 10 měsíců v roce. Bohužel negativně však vstoupil Kitzsteinhorn do povědomí veřejnosti v listopadu roku 2000 kvůli tragédii, při níž v důsledku požáru v tunelu (kterým projížděla lanovka s lyžaři z Kaprunu na Kitzsteinhorn) zahynulo 155 lidí. Tato událost následně vedla k uzavření inkriminované lanovky a vybudování zcela nových vleků. Středisko Kitzsteinhorn, které je součástí oblasti Zell am See-Kaprun, je i přesto jedním z nejznámějších lyžařských areálů v Evropě. Skutečný turistickým magnetem pro lyžaře a návštěvníky je ledovcová lyžařská oblast v nadmořské výšce 2 900 m. Ale i během léta zde najdou lyžaři a snowboardisté bezvadné podmínky. Kitzsteinhorn však není jen dobře známý lyžařský areál, velmi oblíbený je i starodávný hrad Kaprun. V roce 1975 byla stará zdiva zcela přepracována, velmi impozantní je románská východní věž "Turn Chaprunne".

 

Atrakce střediska

Lyžařská oblast Kitzsteinhorn je jedinou lyžařskou oblastí na ledovci v Salcbursku. Na Kitzsteinhornu, který je snadno a pohodlně dosažitelný, zažijí lyžaři naprostou volnost. Jeho 19 moderních lanovek a vleků vás dopraví až do výšky nad 3 000 metrů, kde je zaručen dostatek kvalitního sněhu a kde nádherné sjezdovky všech obtížností roztlučou srdce každému z vás. Rozlehlé a hlavně sluncem zalité ledovcové svahy lákají milovníky nejen lyží, ale i snowboardu již na podzim a pak až dlouho do léta. Je zde něco pro každého: začátečníci najdou na ledovci ideální místo pro své učení, zkušení lyžaři si můžou vyzkoušet závodní sjezdovku a nebo si jen tak vyzkoušet svou vytrvalost na muldách. Lyžaři zde najdou sjezdovky všech stupňů náročnosti, od mírných svahů na ledovci až po vybrané náročné sjezdovky. Pro náročné lyžaře je však skutečnou výzvou stálá závodní sjezdovka s naprosto neupravovaný přírodní terén (naturpipes) v oblasti Langwied. Pro snowboardisty je pak na ledovcové plošině připraven funpark. Pohodlné a rychlé vyvezení lyžařů na ledovec zaručují moderní lanovky. Kitzsteinhorn je nejvyšší horou v Salcbursku, na které se lyžuje, a zároveň je také nejvyšší "rozhlednou". Z panoramatických teras u horní stanice lanovky budete mít okolní třítisícovky jako na dosah ruky.

Náročnost sjezdovek

Lyžařské středisko Kitzsteinhorn-Kaprun nabízí výborně připravené sjezdovky všech obtížností. K dispozici je celková nabídka, která zahrnuje 41 km sjezdovek. Až 33 100 osob/hod zde dokáže přepravit 1 pozemní lanovka, 3 kabinkové lanovky, 1 gondola, 5 sedačkových lanovek a 10 pom. Kitzsteinhorn nabízí 22 km lehkých sjezdovek, 16 km středních sjezdovek a 3 km těžkých sjezdovek.

 

Rakousko

http://lyzovani.travel.cz/image/image_gallery?img_id=206148&t=1387443550719
 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Počasí v oblasti Zell Am See

Aktualizováno 13/03/2016 01:00zamračenozamračeno3 °C
 

Předpověď (min./max. teplota)

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje