Telnice - info

lyzovani-bg-header-title.png
     

Nejvýchodněji položené lyžařské středisko v Krušných horách, které se může pyšnit bohatou tradicí sjezdového lyžování má název Zadní Telnice. Středisko je vzdálené pouze 18 km od Ústí nad Labem, hlavního města celého severozápadního regionu. Areál, nacházející se na severních svazích Rudného vrchu, nabízí celkem 7 vleků, s celkovou přepravní kapacitou 3 500 osob za hodinu a několik propojených sjezdovek všech druhů obtížnosti, nacházející se na severních svazích ve výšce od 600 do 800 metrů nad mořem. Jejich celková délka činí 4 100 m. Všechny jsou uměle zasněžovány a upravovány sněhovými rolbami. Díky méně příznivému klimatu zde lyžařská sezóna začíná v polovině prosince a obvykle trvá do března. Středisko Telnice je součástí Krušnohorské bílé stopy: Telnice, Adolfov, Fojtovice, Bouřňák, Dlouhá louka, Klíny a Lesná. Celková trasa Krušnohorské bílé stopy je 252 km. Středisko samotné pak nabízí 9 sjezdovek (od 50 do 600 m), celková délka tratí je skoro 5 km - z to je 3,2 km zasněžovaných. 750 m je pak osvětleno pro večerní lyžování. V areálu Adolfov jsou připraveny pečlivě upravené tratě v délkách 3, 5, 7 a 10 km. K dispozici je i vlastní vysokokapacitní parkoviště, které je vzdálené od lyžařských vleků pár metrů.
Lyžařské středisko Telnice (oblast Krušné hory) se nachází ve vzdálenosti 111 km od Prahy a 308 km od Brna.
 

 

Last minute nabídka lyžařských zájezdů Telnice

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query
 
         

Lyžařské středisko Telnice

V lyžařském areálu Telnice, který je po dobu zimního provozu pro motorová vozidla zcela uzavřen, se nachází celkem 9 svahů, o celkové délce  4,1 km. V nadmořské výšce 600 - 800 m je v provozu 7 lyžařských vleků a všechny jsou propojeny se sjezdovými tratěmi. Nad lyžařským areálem leží osada Adolfov, kde se nacházejí velice pěkné běžecké tratě - 3, 5, 7 a 10 kilometrů. Dvě upravené lyžařské stopy jsou přímo napojené na lyžařské středisko Zadní Telnice. Necelých 5 kilometrů od střediska je vzdálena lanová sedačková dráha Bohosudov - Komáří vížka. Lyžařský areál Telnice je osvětlen a uměle zasněžován, k dispozici jsou i dětský vlek, lyžařská škola, dětská školička, půjčovna lyží, servis, parkoviště, skibus, občerstvení pod vlekem a dokonce i horská služba přímo ve středisku.

 

Atrakce střediska

Vzhledem k tomu, že se lyžařské středisko Zadní Telnice nachází jen pár kilometrů od Ústí nad Labem, můžete si vyjed z rušného města do lyžařského areálu i během pracovního týdne. A zde si pak nejen zajezdit na upravovaných sjezdovkách, ale třeba si jen odpočinout a vychutnat si krásnou zasněženou krajinu mimo město. Zadní Telnice, která je nejvýchodněji položeným střediskem v Krušných horách, se rozděluje na dvě části: její spodní část leží v nadmořské výšce 600 metrů a horní o 200 metrů výše. A vzhledem k tomu, že neleží ve vysokých nadmořských výškách, sjezdovky jsou zde pravidelně zasněžovány a upravovány. Celkem je ve středisku zbudováno devět sjezdovek, ale udržovaných jich je jen osm. Pro rozcvičení si každý může zvolit Cvičnou louku a posléze si vyzkoušet i Slalomák, jehož délka činí 600 metrů a nabízí převýšení 200 metrů. Ten, kdo si rád zalyžuje i večer, je zde k dispozici večerní lyžování právě na Slalomáku (který je opatřen umělým osvětlením) nebo i na sjezdovce Meva I. Večerní lyžování se koná vždy ve středu, čtvrtek a pátek od 17:00 do 20:00 hodin. Provoz střediska začíná v 9:00 hodin (vlek Rudný 8:30 hod) a vleky se zcela zastaví v 16:00 hodin.

Náročnost sjezdovek

Lyžařské středisko Telnice nabízí výborně připravené sjezdovky všech obtížností. K dispozici je celková nabídka, která zahrnuje 4,1 km sjezdovek, na které dokáže přepravit o celkové kapacitě až 3 500 osob/hod 7 vleků. Telnice nabízí 1,2 km lehkých sjezdovek, 2,3 km středních sjezdovek a 0,6 km těžkých sjezdovek.

 

Česká republika

http://lyzovani.travel.cz/image/image_gallery?img_id=206148&t=1387443550719
 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Počasí v oblasti Usti nad Labem

Aktualizováno 13/03/2016 01:00zamračenozamračeno2 °C
 

Předpověď (min./max. teplota)

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje