Plose - info

lyzovani-bg-header-title.png
     

Skiareál Plose najdeme v regionu Jižní Tyrolsko - v oblasti Meransen/Brixen/Vals. I přesto, že je největším v údolí Valle Isarco, řadí se pouze mezi středně velké areály. Rozkládá se na horách Mont Telegrafo a Mont Fana. Lyžařská oblast Plose je také známá jako „domácí hora“ Brixenu. Tento dvou a půl tisícový velikán je pro mnohé i horou nejoblíbenější. Plose je synonymem pro skvělé lyžování, nádherný výhled a mnoho, mnoho slunce.
Lyžařské středisko Plose (oblast Valle Isarco) se nachází ve vzdálenosti 648 km od Prahy a 720 km od Brna.

 

Last minute nabídka lyžařských zájezdů Plose

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query
 
         

Lyžařské středisko Plose

Jedno z cenově nejdostupnějších středisek celé oblasti Alto Adige je bezesporu Valle Isarco. Po celou zimní sezónu zde naleznete výborné sněhové podmínky a také kvalitní sjezdovky všech stupňů obtížnosti, které jsou skvěle upravovány. Vesměs jsou vybaveny moderními přepravními zařízeními s vysokou přepravní kapacitou. Valle Isarco, ležící těsně u dálnice přes Brenner a tedy i jedno z nejbližších středisek při cestě z České republiky, nabízí tři kvalitní lyžařské oblasti: Jochtal (2 100 m), Gitschberg (2 512 m) a Plose (2 465 m). A právě Plose, které je ze všech tří nejznámější, se navíc může i pyšnit nejdelší černou sjezdovkou Jižních Tyrol - "Trametsch", o celkové délce 9 km. Nutno ještě dodat, že hlavním střediskem oblasti je městečko Brixen, nacházející se v nadmořské výšce 567 m nad mořem, které je viditelné již z Brennerské dálnice a jehož dvě obrovské žluté věže biskupského dómu vévodí zdejšímu panoramatu. Při zakoupení skipasu Dolomity Superski se vám také nabízí možnost lyžovat i v nedalekých špičkových střediscích Plan de Corones / Kronplatz a Val Gardena.

 

Atrakce střediska

Lyžařské středisko Brixen / Plose se rozkládá na hranici Sarntalských Alp a Dolomit. Ačkoliv převýšení celé lyžařské oblasti dosahuje vysokohorských parametrů (téměř 1 500 m), zdejší středisko vám nabízí zažít pohodové lyžování mimo ruch a shon nedalekých zvučnějších alpských středisek. Díky svým bezlesým carvingovým svahům se Plose (2 447 m) a Monte Fana (2 547 m) stávají i nejnavštěvovanějším lyžařským areálem. Jeho jižní svahy, které nabízí vesměs červené sjezdovky s parádním výhledem na Alpy, jsou vybaveny sněžnými děly, které tak alespoň částečně eliminují vliv bohatého přídělu sluníčka. Určitě byste při svém pobytu neměli také zapomenout i na návštěvu městečka Brixen s Pizza del Duomo - biskupským palácem s Museo Diocesano. Plose se stalo synonymem s nádherným výhledem, fantastickými sjezdy a spousty sluníčka, nicméně i přes jeho dynamický charakter není Plose hektické lyžařské středisko. Zde si můžete žít beze spěchu a svým vlastním tempem.

Náročnost sjezdovek

Lyžařský areál Brixen - Plose charakterizuje 1 gondola, 7 sedačkových lanovek a 2 pomy, které přepraví až 15 100 osob/hod na 38 km perfektně připravených sjezdovek. Z toho je 8 km lehkých sjezdovek, 27 km středních sjezdovek a 8 km těžkých sjezdovek.
Celá oblast poté nabízí celkem 86 km sjezdovek, z toho je 27 km lehkých, 47 km středních a 12 km těžkých sjezdovek.

 

Lyžování Itálie

http://lyzovani.travel.cz/image/image_gallery?img_id=206148&t=1387443550719
 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Počasí v oblasti Brunico

Aktualizováno 13/03/2016 03:00přeháňkypřeháňky2 °C
 

Předpověď (min./max. teplota)

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje