Hohenbogen info

lyzovani-bg-header-title.png
     

Hohenbogen v Německu je velmi malý lyžařský areál, který se nachází v blízkosti českých hranic u obce Neukirchen a Lam. Disponuje pouhými třemi vleky (1 sedačková lanovka + 2 vleky na povrchu), ale zato se může pochlubit úctyhodných 364 metrů vertikálního klesání (větší než na blízkém Velkém Javoru). Hohenbogen také nabízí 6 km sjezdovek. Ty se hodí pro středně pokročilé lyžaře a samozřejmě pro snowboardisty. Běžkaři najdou prostorné, dobře udržované stezky v Neukirchner Neurittsteig čtvrti, asi 7 km od nádraží. Jak už bylo uvedeno, vleky na Hoher Bogenu jsou tři: již zmiňovaná dvousedačková lanovka, která je na německé poměry již poněku starší a pomalejší a jeden vlek do půlky svahu + dětský krátký vlek na spodním modrém úseku. Dvousedačková lanovka (nad Neukirchen, nedaleko Heilig Blut, asi 2 km od obce) jede až na 1 050 m vysokou Hohen Bogen, její délka je 1 358 m. Na vrcholu se vám naskytne dech beroucí výhled na Arber, Osser, Kaitersberg, Voithenberg. Za jasného dne můžete dokonce vidět i Bavorské Alpy.
Lyžařské středisko Hohenbogen (oblast Šumava) se nachází ve vzdálenosti 171 km od Prahy a 326 km od Brna.

 

Last minute nabídka lyžařských zájezdů Hohenbogen

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query
 
         

Lyžařské středisko Hohenbogen

Hohenbogen je tisícimetrový zalesněný vrchol, nacházející se na bavorské straně Šumavy. Jeho severovýchodní svah zde křižuje poměrně hustá síť sjezdovek s příjemně červeným sklonem, které se zmírňují od mezistanice až na odpočinkovou modrou. Obsluhuje je jediná (pravda trochu pomalejší) dvousedačka, která prostorné tratě příliš zaplnit ani nedokáže. Pro večerní lyžování je celý kopec osvětlen. Hoher Bogen však nabízí atraktivní škálu volnočasových aktivit, v zimě zde tak můžete prokázat nejen své dovednosti na lyžích či snowboardu a to celkem na 6-ti kilometrech sjezdovek. Lyžařské středisko Hohenbogen se nachází ve východní části Bavorského lesa, pouhých 20 km severo-západně od Grosser Arber. V rámci večerního lyžování (koná se od úterý do soboty a začíná v 18:30 hod), tak můžete na zdejších výborně upravených sjezdovkách (které jsou vždy pokryty sněhem), dojet na lyžích až do pozdních večerních hodin. Prostřednictvím milionů euro, investovaných v roce 2010, se lyžařské středisko Hohenbogen může pochlubit i novou (5 000 kubických metrů vody) rezervou pro kompletní umělé zasněžování. Modernizace střediska se týkala také nových pluhů, které zaručují vynikající přípravu sjezdovek i v úseku mezi denním a večerním lyžováním a osvětlení sjezdovek. Zdejší široké a zalesněné svahy jsou ideální také pro carving. Běhen dne jsou ve středisku k dispozici tři restaurace a bar pavilon.

 

Atrakce střediska

Lyžařský areál Hohenbogen, který se rozprostírá v nadmořské výšce od 657 metrů do 1 050 metrů nad mořem, je možné také perfektně kombinovat s pobytem na území České republiky. Nachází se totiž jen v krátké vzdálenosti od hraničního přechodu Svatá Kateřina. V tomto lyžařském středisku existuje několik zimních aktivit. K dispozici jsou tři lyžařské vleky, které vás dopraví například na nejdelší sjezdovku v Bavorském lese - "Rodelbahn" ( 700 m). Vyzkoušet však samozřejmě můžete také slušné koryto na lesní cestě, která je méně strmější než "Rodelbahn" a proto je ideální pro celou rodinu. Tento lyžařský areál nabízí sjezdovky všech úrovní zkušeností, všechny jsou uměle zasněžovány. Takže i když je méně sněhu, stejně se můžete těšit na zimní radovánky po celou zimu. V lyžařském středisku jsou k dispozici dvě lyžařské školy - jak pro vyznavače lyží, tak i snowboardingu. Jistě také potěší prostorné parkoviště, které nabízí dostatek prostoru pro všechny návštěvníky a i krátké vzdálenosti (asi 10 až 100 m) na hlavní pokladně, kde je obsluha k návštěvníkům velmi přátelská. Nicméně, dlouhé čekání je třeba očekávat v průběhu víkendu. Lyžařský areál se nachází asi 2 km od Neukirchen beim Heiligenblut, což je slavné poutní místo v Bavorském lese.

Náročnost sjezdovek

Lyžařské středisko Hohenbogen nabízí výborně připravené sjezdovky všech obtížností. K dispozici je celková nabídka, která zahrnuje 6 km sjezdovek, na které dokáže přepravit lyžaře celkem 1 lanovka a 3 vleky. Hohenbogen  nabízí 2 km lehkých sjezdovek, 3 km středních sjezdovek a 1 km těžkých sjezdovek.

 

Německo

http://lyzovani.travel.cz/image/image_gallery?img_id=206148&t=1387443550719
 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Počasí v oblasti Neukirchen

Aktualizováno 13/03/2016 01:00mlhavomlhavo0 °C
 

Předpověď (min./max. teplota)

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje