Après-ski

lyzovani-bg-header-title.png
     

Après-ski Lysá hora


Ve zdejší oblasti budou spokojeni kromě lyžařů zejména milovníci přírody. V masívu Lysé hory vzniklo hned několik přírodních rezervací a památek: Mazák a Mazácký Grúnik, Malenovický kotel, Vodopády Satiny, Koryto řeky Ostravice a nebo i Ondrášovy díry. Důvodem ochrany jsou smrčiny s příměsí jedlobukových porostů a oblasti svahových sesuvů. V "Ondrašovych ďurach" se pak nachází pseudokrasové jeskyně a pukliny hojné i v dalších částech hory. V oblasti potoka Mazák a Řehucí vznikly menší skalní útvary a pro potok Satinu charakteristické vodopády. Koryto řeky Ostravice je chráněno kvůli geologické kvalitě. Proto nikoho nepřekvapí, že Lysá hora je velmi důležitou křižovatkou turistických tras.

 

Zájezdy do Lysá hora

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query
 

 

Après-ski Lysá hora


Na vrchol vede celá řada těžších, i lehčích značených tras. Nejoblíbenějším nástupním místem je Ostravice, odkud vedou čtyři trasy. Dalším výchozím místem jsou Malenovice, Frýdlant nad Ostravicí, Krásné nebo Visalaje. V lyžařské oblasti Lysá Hora je okolo sjezdovek k dispozici také nejen mnoho možností pro občerstvení, ale i pro ubytování. Jako např. Chata Emil Zátopek - Pětka, bufet nazývaný Šantán (stojí vedle vyhořelé Bezručovy chaty), Chata Emil Zátopek - Desítka (bývalý Kameňák) nebo i Chata Emil Zátopek - Maratón, která stojí na místě bývalé Plesnivky.

 

TOP střediska

http://dovolena.travel.cz/image/image_gallery?img_id=222880&t=1394204105822
         
 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Počasí v oblasti Lysa Hora

Aktualizováno 13/03/2016 01:00mrholenímrholení3 °C
 

Předpověď (min./max. teplota)

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje