Železná Ruda - Špičák - info

lyzovani-bg-header-title.png
     

Klidné horské a rekreační turistické středisko Špičák se nachází 4 km od Železné Rudy, v sedle mezi horami Špičák (1 205 m.n.m.) a Pancíř (1 214 m.n.m.). Špičák je přitažlivou destinací pro celoroční sportovní vyžití a pro letní i zimní turistiku. Na svazích Špičáku funguje rozlehlý lyžařský a sportovní areál, který nabízí celou řadu různorodých sjezdových tratí jak pro začátečníky, tak i pro pokročilé lyžaře. Kvalitní lyžování nabízí i hora Pancíř, na kterou vede sedačková lanovka. Přestupní stanicí je Na Hofmankách. Pro lyžaře jsou k dispozici i udržované trasy běžeckých stop. Přepravu zajišťuje čtyřsedačková lanovka (délka 1 272 m) a 10 vleků s celkovou kapacitou 5 500 přepravených osob za hodinu. Parkoviště a zastávka vlaku se nacházejí 200 metrů od lanovky. O víkendech a svátcích pendluje mezi ostatními parkovišti v okolí areálu zdarma skibus. Železná Ruda - Špičák je poměrně velký lyžařský areál, vhodný pro všechny, který nabízí ty nejlepší možnosti lyžování na české straně Šumavy.
Lyžařské středisko Železná Ruda - Špičák (oblast Šumava) se nachází ve vzdálenosti 172 km od Prahy a 311 km od Brna.
 

 

Last minute nabídka lyžařských zájezdů Železná Ruda - Špičák

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query
 
         

Lyžařské středisko Železná Ruda - Špičák

Pohoří Český les, které představuje délku přibližně 200 km podél německo-česko-rakouských hranic, má hned několik názvů. Záleží na tom, o jaký se jedná region či politickou hranici. Na německé straně se mu například říká "Bayerischer Wald", u nás je to "Šumava" a v Horním Rakousku jej nazývají "Böhmerwald". Šumava se rozléhá v nadmořské výšce 510 až 1 378 m nad mořem. Výroba skla byla v této oblasti již od středověku velmi důležitým zdrojem příjmů, i když dnes ji již předstihl turismus. A to nejen letní, ale především ten zimní. Co se týče lyžování, nebudete mít lehkou volbu - najdete zde hned několik menších lyžařských areálů a každý z nich nabízí příjemnou a svéráznou atmosféru. Jedním z nich je i lyžařské středisko Železná Ruda - Špičák. Železná Ruda (750 m) se nachází jen 3 km od německých hranic, u střediska Bayerisch Eisenstein. V zimním období se zde scházejí především zastánci lyžařských a běžeckých sportů v rodinných lyžařských střediscích. Jedním z nich je i lyžařské středisko Špičák, které se rozkládá 5 kilometrů od hranic s Německem a 85 kilometrů od Plzně, v nadmořské výšce 865 až 1 202 metrů. Můžeme říci, že se jedná o nejlepší lyžování na české straně Šumavy. Na 8 kilometrech sjezdových tratí si zde najde své místo opravdu každý - od začátečníků až po profesionální lyžaře. Ve středisku je k dispozici celkem 10 hlavních sjezdovek, které jsou rozděleny podle obtížnosti: 6 modrých, 4 červené a 1 černá. V lyžařském středisku Železná Ruda - Špičák také najdeme 4 sjezdovky, které náleží lyžařské škole a speciální penguinland pro nejmenší příznivce lyžování. Kvalitní snowpark je zde připraven i pro vyznavače snowboardingu. 80% všech sjezdových tratí je zde uměle zasněžováno, večerní lyžování se koná na osvětlené sjezdovce "Lubák". Co se týče dopravy, 3 vleky patří pod správu zmíněné lyžařské školy a další vlek je provozován v Penguinlandu. Hlavní sjezdovky pak obstarává 6 vleků a 1 čtyřsedačková lanová dráha.

 

Atrakce střediska

Městečko Železná Ruda, které se rozkládá v kotlině mezi vrchy Špičák (1 205 m) a Pancíř (1 214 m), v údolí říčky Řezná, se zejména díky své poloze a dobré dostupnosti stalo velmi oblíbeným lyžařským letoviskem. Celá oblast dohromady nabízí svým lyžařům celkem 25 kilometrů sjezdových tratí a vleky o celkové přepravní kapacitě až 15 000 osob za hodinu. Kromě oblíbeného a frekventovaného skiareálu Špičák pak najdete v Železné Rudě i další střediska, jako např. Belveder, Nad nádražím a nebo i Samoty. Ovšem nejdůležitějším lyžařským areálem na Šumavě je zcela jistě lyžařské středisko Špičák (1 200 m), které nabízí 8,2 km sjezdovek. V jeho nabídce se nacházejí jak mírné svahy pro začátečníky, tak i středně těžké sjezdovky pro pokročilé a nechybí ani náročné černé sjezdy pro ty, kteří potřebují výzvu. Děti si oblíbí lehké svahy dětského Penguinlandu a snowboardisty zde čeká snowpark "Horsefeathers", který nabízí různé a dobře upravované překážky všech stupňů obtížnosti. Ve středisku se koná třikrát týdně noční lyžování na osvětlené sjezdovce "Lubská" a to až do 21.00 hodin. Komu by to však nestačilo, může se vydat na sjezdovky na Pancíři (1 213 m), na Belvederu (900 m) nebo na Hojsovo Stráži (900 m). Navíc se 10 km dále, na německé straně, nachází i lyžařské středisko Großer Arber, které dohromady nabízí 15 km sjezdovek až do nadmořské výšky 1 456 m.

Náročnost sjezdovek

Lyžařské středisko Železná Ruda - Špičák nabízí výborně připravené sjezdovky všech obtížností. K dispozici je celková nabídka, která zahrnuje 8,2 km sjezdovek, na které dokáže přepravit o celkové kapacitě až 5 500 osob/hod 1 lanovka a 10 vleků. Železná Ruda - Špičák nabízí 3,3 km lehkých sjezdovek, 3,5 km středních sjezdovek a 1,4 km těžkých sjezdovek.

 

Česká republika

http://lyzovani.travel.cz/image/image_gallery?img_id=206148&t=1387443550719
 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Počasí v oblasti Klatovy

Aktualizováno 13/03/2016 01:00zamračenozamračeno1 °C
 

Předpověď (min./max. teplota)

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje