Wagrain - info

lyzovani-bg-header-title.png
     

Wagrain je město v St. Johann im Pongau, v samém srdci Salzburska. Nachází se v horském údolí, táhnoucí se od řeky Salzach v St. Johann od západu - k řece Enns na východ. V roce 2001 zde byl dosažen rekord v lyžování bez přestávky (150 hodin) a v roce 2002 zde byl vytvořen největší sněhulák na světě, který měřil 11 metrů. Lanovky a vleky vás odtud dopraví do nejhezčí lyžařské houpačky: „Flachau-Wagrain-Alpendorf“ v oblasti Salzburger Sportwelt Amadé. Wagrain je součást "Three Valley Ski Circus".
Lyžařské středisko Wagrain (oblast Salzburg a okolí) se nachází ve vzdálenosti 445 km od Prahy a 450 km od Brna.

 

Last minute nabídka lyžařských zájezdů Wagrain

OdDníKamDop.Str.Cena
 
         

Lyžařské středisko Wagrain

Lyžařský areál Wagrain, který se nachází asi 80 km od provinčního hlavního města Salcburku, je součástí lyžařského regionu "Ski amadé", které už samo o sobě je měřítkem kvality zimních středisek. Dokonce zde vyrůstal i slavný mistr světa v lyžování - Hermann Maier. Lyžařské středisko, patřící k "Salcburskému světu sportu", navíc dokázalo sloučit ideální kombinaci bujaré atmosféry a příjemného šarmu horských vesniček. Všechna střediska jsou zde propojena bezplatným skibusem a na každého milovníka lyžování zde zcela jistě čekají nezapomenutelné zimní zážitky. Navíc sloučením pěti lyžařských středisek zde vznikl nový - téměř bezkonkurenční ráj pro milovníky lyžování a všech zimních sportů. Sjezdovky ve Wagrainu jsou dobře upravené a jsou vhodné pro všechny úrovně obtížnosti. Kromě lyžování je lyžařské středisko Wagrain také slavné pro "Wasserwelt Amadé". Zkrátka zde nezůstanou žádná přání nesplněna a proto si užijte Wagrainu a nekonečné regionu Ski amadé!

 

Atrakce střediska

Wagrain, který se nachází v malém horském údolí, leží v samém srdci Sportwelt Amadé. Středisko nabízí výborné podmínky nejen pro lyžování, ale i pro carving či snowboarding. Lanovky a vleky vás odtud dopraví do nejhezčí lyžařské houpačky "Flachau-Wagrain-Alpendorf" v oblasti Salzburger Sportwelt Amadé. Na děti tu čeká snowpark, Zimní svět a kromě lyžování nabízí i rozšířené aktivity, například malování, drobné kutilství atd. Rakouský lyžařský areál Wagrain, který leží v nadmořské výšce cca 850 m - 2 000 m a nachází se na severní stěně Alp, je silně orientován na turisty a především na lyžaře a všechny milovníky zimních sportů. Je to čiperné městečko, které si i přes jeho velikost ponechalo venkovskou idylu. Díky své poloze nedaleko lyžařské houpačky Flachau/Wagrain také umožňuje perfektní vstup do lyžařského střediska s pestrými sjezdovkami a skvělými možnostmi pro freeridy. Navíc městečko nabízí perfektní infrastrukturu s několika lyžařskými školami. Dny plné zábavy a pestrosti jsou ve Wagrainu zaručeny!

Náročnost sjezdovek

Samotný Wagrain nabízí celkem 35 km výborně připravených sjezdovek všech obtížností. K dispozici je nabídka, která zahrnuje 18 km lehkých sjezdovek, 14 km středních sjezdovek a 3 km těžkých sjezdovek. Ne ně je dokáže přepravit celkem 18 vleků, z toho je 8 kotvových vleků, 5 sedačkových lanovek a 5 kabinkových lanovek.
Celá oblast Skischaukel Drei-Täler (Flachau-Wagrain-St. Johann im P.) však nabízí 202 km sjezdovek. Zde pak dokáže přepravit 1 pozemní lanovka, 7 kabinkových lanovek, 18 sedačkových lanovek a 19 pom až 71 000 osob/hod. K mání je poté 69 km lehkých sjezdovek, 123 km středních sjezdovek a 10 km těžkých sjezdovek.

 

Rakousko

http://lyzovani.travel.cz/image/image_gallery?img_id=206148&t=1387443550719
 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Počasí v oblasti St. Johann

Aktualizováno 13/03/2016 01:00zamračenozamračeno3 °C
 

Předpověď (min./max. teplota)

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje