Ramzová - info

lyzovani-bg-header-title.png
     

Ramzová je částí obce Ostružná, od které leží asi 1 km severovýchodním směrem. Nevelká obec Ramzová se choulí v Ramzovském sedle (760 m n. m.), které odděluje Hrubý Jeseník a Rychlebské hory. Nad obcí se vypíná výrazná hora Šerák, na jejíž vrchol vede jediná jesenická sedačková lanovka, dlouhá přes 3 km a překonávající převýšení více než 600 metrů. Lanovka se sestává ze dvou částí, čtyřsedačkové: Ramzová - Čerňava a dvousedačkové: Čerňava - Šerák. V zimním období jsou pak dále v provozu další 3 vleky. Areál nabízí možnosti vyžití jak pro náročné lyžaře i začátečníky. Nabízí 2 sedačkové vleky, 3 kotvy, 7 sjezdovek od 300 do 1 430 m a možnost večerního lyžování. Ramzová je významným střediskem zaměřeným na sportovně - rekreační aktivity. Svým terénem je v podmínkách České republiky ideálním rekreačním střediskem a to jak pro letní, tak zejména pro zimní rekreaci. Je jedním z největších středisek cestovního ruchu na Moravě. Lyžařský areál Ramzová začíná v lokalitě Ramzová, místní části obce Ostružná, pokračuje přes Čerňavu a končí v lokalitě Šeráku. Sedačková lanová dráha na Ramzové je jediná dráha, kterou se dostanete na vrcholy Jeseníků.
Lyžařské středisko Ramzová (oblast Jeseníky) se nachází ve vzdálenosti 226 km od Prahy a 168 km od Brna.
 

 

Last minute nabídka lyžařských zájezdů Ramzová

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query
 
         

Lyžařské středisko Ramzová

35 km od Šumperka a 10 km jihozápadně od Jeseníku leží nevelká osada Ramzová - dnes významné centrum cestovního ruchu a vstupní brána do Hrubého Jeseníku. Magnetem pro lyžaře je pak zejména kompaktní areál, nabízející lanovou dráhu na Černou a Šerák. Celá lanová dráha měří přes 3 km a pro sjezdaře je využitelný pak zejména dolní úsek, se dvěma sjezdovými tratěmi lehké až střední obtížnosti. Lanovou dráhu využívají hojně i vyznavači lyžařské turistiky, kdy je Šerák pak přímo ideálním výchozím bodem na zdejší hřebeny. Lyžařský areál Ramzová začíná v lokalitě Ramzová, místní části obce Ostružná, na silnici spojující Šumperk s Jeseníkem. Příjezd autobusem nebo vlakem je možný přímo do Ramzové. Ta se může pochlubit i nejvýše položenou rychlíkovou stanicí v České republice - ve výšce 760 metrů. Při cestě automobilem je pak ve středisku k dispozici parkoviště, které se nachází přímo u dolní stanice lanovky. Do Ski areálu Ramzová, který je největším letním a zimním rekreačním střediskem na Moravě a nachází se v severozápadním okraji Hrubého Jeseníku, vás také dopraví i ski bus, který jezdí po trase Jeseník, Lipová - Lázně. Lyžařské středisko, které je vhodné jak pro rodiny s dětmi, tak i pro zkušené a pokročilé lyžaře, nabízí 2 modré, 3 červené a 2 černé sjezdovky. Nejdelší trať se zde může pyšnit délkou přes 3 kilometry a převýšením 550 metrů. Celkem sjezdovky poskytují 9 kilometrů kvalitního povrchu. O dopravu ve středisku se starají 3 vleky a 2 sedačkové lanové dráhy. Celková přepravní kapacita činí 3 200 osob za hodinu. Na dvou osvětlených sjezdovkách si pak užijete i večerní lyžování. Lyžařské středisko Ramzová poskytuje i široké možnosti ubytování, například přímo v areálu u dolní stanice lanovky se nachází chata "U lanové dráhy". Samozřejmostí jsou však i další penziony a chaty. V areálu nesmí chybět ani klasická zařízení jako lyžařská škola, půjčovna lyžařského vybavení nebo i různé restaurace a bufety.

 

Atrakce střediska

Lyžařský Ski areál Ramzová leží na úpatí vrchu Šerák (1 351 metrů nad mořem). Středisko patří k jedněm z nejoblíbenějších lyžařských středisek na Moravě a stává se vhodným cílem jak pro rodiny s dětmi, tak i pro pokročilejší lyžaře. Sněhová pokrývka se ve zdejší oblasti drží až 180 dní v roce. Na vrcholu Šeráku se nachází kamenná "Jiřího chata" a také jej protíná i běžkařská hřebenová magistrála Jeseníků. Příkrý svah vedoucí na vrchol Šeráku je rovněž využíván velice často i milovníky skialpinismu. V areálu se nachází 4 sedačková lanovka LEITNER AUTOMATIC SA4 Ramzová - Čerňava a najdeme zde i 2 sedačková lanovka NASCIVERA Čerňava - Šerák. Tyto lanové dráhy jsou v provozu celoročně. Další 3 vleky jsou pak v provozu v zimním období. Nezbytnou součástí lyžařského areálu jsou stravovací služby, pro návštěvníky je k dispozici jídelna a restaurace s barem, které se nacházejí v hlavní budově. V oblasti Ramzové jsou vytvořeny jedinečné podmínky jak pro sjezdové, tak i běžecké lyžovaní. Lyžaři a snowboardisté zde mohou sjíždět okolo 9 km pravidelně upravovaných sjezdovek, které jsou vhodné jak pro začínající, tak pokročilé lyžaře.

Náročnost sjezdovek

Lyžařské středisko Ramzová nabízí výborně připravené sjezdovky všech obtížností. K dispozici je celková nabídka, která zahrnuje 9 km sjezdovek, na které dokáže přepravit o celkové kapacitě až 3 200 osob/hod 2 lanové dráhy a 3 vleky. Ramzová nabízí 4 km lehkých sjezdovek, 4 km středních sjezdovek a 1 km těžkých sjezdovek.

 

Česká republika

http://lyzovani.travel.cz/image/image_gallery?img_id=206148&t=1387443550719
 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Počasí v oblasti Jesenik

Aktualizováno 13/03/2016 01:00mrholenímrholení3 °C
 

Předpověď (min./max. teplota)

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje