Grossglockner - Zellersee - info

lyzovani-bg-header-title.png
     

Na okraji národního parku Hohe Tauern, v srdci Alp Salcburku, se rozprostírá horský svět s jednou z nejpopulárnějších atrakcí v Rakousku - vysokohorskou silnicí Grossglockner. Nejznámější alpská silnice vede do srdce Národního parku Vysoké Taury, na nejvyšší horu Rakouska, Grossglockner (3 798 m n.m.) a její ledovec - Pasterze. Právě zde se také nachází lyžařské středisko Großglockner Zellersee. V blízkosti leží obce Bruck a Fusch (Zell am See a Kaprun).
Lyžařské středisko Grossglockner - Zellersee (oblast Salzburg a okolí) se nachází ve vzdálenosti 475 km od Prahy a 531 km od Brna.

 

Last minute nabídka lyžařských zájezdů Grossglockner - Zellersee

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query
 
         

Lyžařské středisko Grossglockner - Zellersee

Pokud si přejete užít skvělé lyžování s výhledem na nejvyšší horu Rakouska (Großglockner), pak v lyžařském středisku Grossglockner-Zellersee jste správně. Uprostřed Vysokých Taur totiž majestátně vyčnívá Großglockner, se svou nadmořskou výškou 3 798 m nad mořem. Region okolo Vysokých Taur ještě dnes stále platí za kolébku alpinismu a díky své poloze na hřebeni Alp, v nadmořské výšce od 1 220 m do 2 920 m, vám zaručuje jistotu sněhu až do jara. Zdejší pestrá nabídka aktivit pro volný čas a zejména středně těžké sjezdovky činí z regionu ideální místo pro skvělé lyžování, ať už cestujete s rodinou nebo ve skupince sportovních lyžařů. Všechny vleky a sjezdovky jsou v oblasti přístupné díky lyžařskému skipasu "Top Ski Osttirol", zábavu i radost si prožijete i za nočního lyžování a dokonce i sáňkování na osvětlených drahách. Na své si zde přijdou i běžkaři nebo turisté vyhledávající sněžnice, romantici se mohou vyžívat při jízdě na saních tažených koňmi.

 

Atrakce střediska

Radost z lyžování pro malé i velké... tak to je lyžování v Großglockner. Součástí lyžařského areálu Grossglockner-Zellersee je i několik lyžařských oblastí, takže vaše perfektní zimní dovolená na lyžích bude zaručena i ve středisku Heiligenblut, Schmittenhöhe nebo Kitzsteinhorn. Velmi oblíbenými místy se u návštěvníků také stávají obce Bruck a Fusch. Ty se nacházejí v blízkosti lyžařských oblastí v Zell am See a Kaprun. Z obcí se díky bezplatným skibusům dostanete pohodlně přímo na lanovky. Lyžařské areály se vyznačují extrémně vysokou nadílkou sněhu, přesto je například na Schmittenhöhe pravidelně zasněžováno již 90% sjezdovek. Kitzsteinhorn je nejčastěji navštěvován od podzimu do pozdního jara díky svým vynikajícím lyžařským podmínkám, a to především přírodnímu sněhu.

Náročnost sjezdovek

Lyžařský areál Grossglockner-Zellersee nabízí skvěle připravené sjezdovky všech obtížností. K dispozici je celkem 138 km sjezdovek, na které dokáže přepravit lyžaře celkem 21 vleků, 8 lanovek, 17 sedačkových lanovek a 4 kabinkové lanovky. Lyžařský areál Grossglockner - Zellersee nabízí 57 km lehkých sjezdovek, 49 km středních sjezdovek a 32 km těžkých sjezdovek.

 

Rakousko

http://lyzovani.travel.cz/image/image_gallery?img_id=206148&t=1387443550719
 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Počasí v oblasti Salzburg

Aktualizováno 13/03/2016 01:19většinou zamračenovětšinou zamračeno4 °C
 

Předpověď (min./max. teplota)

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje