Bormio - info

lyzovani-bg-header-title.png
     

Starobylá vesnice Bormio, nacházející se v Lombardii, 1 225 metrů nad mořem, na úpatí průsmyku Stelvio, je vzhledem ke své poloze často označována jako "Srdce Alta Valtellina". Od Livigna je vzdálena 40 km. Jako nádherná země svých přírodních zdrojů, je dnes jako tehdy Bormio jednou z nejoblíbenějších turistických destinací celého oblouku Alp. Jedinečnost střediska podtrhují též termální prameny, které vám poskytnou velice příjemnou relaxaci.
Lyžařské středisko Bormio (oblast Alta Valtellina) se nachází ve vzdálenosti 741 km od Prahy a 804 km od Brna.

 

Last minute nabídka lyžařských zájezdů Bormio

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query
 
         

Lyžařské středisko Bormio

Již po více než jedno století se Bormio, položeno v nadmořské výšce 1 225 m v italském regionu Lombardii (nedaleko švýcarských hranic), prezentuje jako turistický resort, který obklopují vápencová pohoří s nejvyšším vrcholem Reit (3 075 m.n.m.). Bormio je také známé tím, že se zde "setkávají" tři údolí: Valdisotto, Valdidentro a Valfurva. Jižní Valdisotto spojuje Bormio s Valtellinou a tím vytváří skutečně velmi rozlehlý lyžařský skiareál. Údolí Valdidentro se pak dále napojuje na Val Viola a Val di Foscagno, odkud je to už kousek do dalšího lyžařského areálu Livigno. Město samotné je velmi zajímavým místem, kde určitě stojí za zhlédnutí uličky "Via Roma", které jsou charakteristické svými obchůdky a hlavně freskami na stěnách domů. Jako jedno z nejvyhledávanějších a nejdůležitějších lyžařských středisek nabízí Bormio možnosti jakéhokoliv zimního sportovního vyžití, navíc lyžařské oblasti Bormio, ale i Santa Caterina a San Colombano se stávají velmi často místem pořádání závodů světového poháru. Bormio dokonce hostilo i mistrovství světa v alpském lyžování a to v roce 1985 a 2005 a finále mistrovství světa (1995, 2000). V celém středisku je platný jednotný skipas "4 Valli", který vám umožňuje lyžovat také v Mormiu, San Colombanu, Valdidentru a Santa Caterině.

 

Atrakce střediska

Vyhlášené lyžařské středisko Bormio leží v nejsevernějším cípu Lombardie, v údolí Valtellina. Bormio nabízí sjezdovky všech obtížností, které vedou převážně po severozápadním svahu hory Cima Bianco (3 012 m) - pohodové lyžování se nabízí na plošších svazích v horní partii. Závodní trať Bimbi al Sole si zase oblíbili milovníci velkých carvingových oblouků. Bormio zkrátka nabízí mnoho příležitostí libovolně kombinovat dle vlastních lyžařských dovedností. Vskutku neobvyklé převýšení lyžařského areálu Bormio (1 800 metrů) také nabízí úctyhodnou, téměř 10 km dlouhou (a na jeden zátah doslova nepokořitelnou) sjezdovku, která je skutečnou výzvou pro všechny lyžaře. Z Bormia si také mohou návštěvníci zajet do 20 km vzdáleného ledovcového areálu na Passo Stelvia. Historické jádro města Bormia pak návštěvníky láká k prohlídkám starobylých paláců nebo k procházkám úzkých dlážděných uliček. Zapomenou bychom neměli ani na oblíbené termální lázně, které disponují i plaveckým bazénem o celkové délce 25 m nebo zajímavě řešenou soustavou vnitřních i venkovních termálních bazénů, kde se teplota vody pohybuje v rozmezí od 38 až 41°C.

Náročnost sjezdovek

Lyžařská oblast Bormio nabízí celkem 50 km perfektně upravených sjezdovek. K dispozici je 20 km lehkých sjezdovek, 25 km středních sjezdovek a 5 km těžkých sjezdovek, na které dokáže přepravit až 20 500 osob/hod 1 kabinová lanovka, 1 gondola, 5 sedačkových lanovek a 8 pom.
Celý ski region Bormio pak zahrnuje celkem 106 km sjezdovek, z toho je 30 km lehkých sjezdovek, 54 km středních sjezdovek a 22 km těžkých sjezdovek. Až 43 100 osob/hod přepraví 1 kabinová lanovka, 4 gondoly, 10 sedačkových lanovek a 24 pom.

 

Lyžování Itálie

http://lyzovani.travel.cz/image/image_gallery?img_id=206148&t=1387443550719
 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Počasí v oblasti Santa Caterina

Aktualizováno 13/03/2016 01:19jasnojasno5 °C
 

Předpověď (min./max. teplota)

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje