Tanvaldský Špičák - info

lyzovani-bg-header-title.png
     

Středisko Tanvaldský Špičák (540 - 800 m n.m.) se nachází nedaleko obce Albrechtice, asi 5 km severozápadně od Tanvaldu, v pohoří Jizerské hory. Jeho nadmořská výška tak převyšuje severní část tanvaldské kotliny o markantních 320 metrů. Tanvaldský Špičák se řadí mezi nejvýznamnější střediska zimních sportů v České republiky a je největším lyžařským centrem Jizerských hor. Jeho sjezdové tratě všech stupňů obtížnosti jsou vhodné pro všechny lyžaře. V areálu je zajištěno kompletní umělé zasněžování sjezdovek. Středisko disponuje 4 sedačkovou lanovkou a 7 vleky. Pro vyznavače snowboardu je zde připravena U-rampa, pro nejmenší lyžaře a jejich výuku je k mání pojízdný koberec. Ve ski areálu Tanvaldský Špičák si můžete zalyžovat celkem na 7 km sjezdovek. Nejdelší sjezdovka Špičák - Rukáv je dlouhá 1 670 m a má převýšení 270 metrů. V areálu jsou 4 sjezdové tratě delší než 1 km a večerní lyžování se koná na 600 m dlouhé sjezdovce Špičák - Zalomený. Jedná se o nejdelší sjezdovky v Jizerských horách!
Lyžařské středisko Tanvaldský Špičák (oblast Jizerské hory) se nachází ve vzdálenosti 122 km od Prahy a 318 km od Brna.
 

 

Last minute nabídka lyžařských zájezdů Tanvaldský Špičák

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query
 
         

Lyžařské středisko Tanvaldský Špičák

Lyžařské středisko Tanvaldský Špičák mají v oblibě jak lyžaři začátečníci, tak pokročilí i profesionálové. Tento kuželovitý zalesněný vrch se nachází v blízkosti Albrechtic a Jiřetína a dopravíte se sem autem nebo autobusem z Tanvaldu (Josefův Důl - Smržovka do Jiřetína a pak 1 km). Zde už na vás čekají dvě veřejná parkoviště, která se nacházejí 50 metrů od lyžařských vleků. Zdejší sjezdové tratě nabízí všechny druhy obtížnosti a díky velmi kvalitním sjezdovkám se zde velice často konávají i závody na evropské úrovni. Poloha zdejších sjezdovek, které se rozprostírají na severní straně, prospívá kvalitě sněhu, který se tu drží až do dubna. Sjezdovky jsou nejen stoprocentně zasněžované, ale i pravidelně upravované. Na Špičáku II. jsou například i osvětlené a to až do devíti hodin večer. V lyžařském areálu Tanvaldský Špičák, který patří mezi nejvybavenější areály v České republice, také ocení jeho návštěvníci poměrně levné restaurace a občerstvení a zejména "čajoví lyžaři" pak supermoderní toalety, nacházející se pod sjezdovkami. Parkoviště v dolní části areálu je zdarma. Samotné sjezdy ze Špičáku jsou požitkem, které si můžete dávkovat dle libosti. Buď po černé (po které se jezdí mezinárodní slalomářské závody) nebo klidným kilometr a půl dlouhým sjezdem lesním průřezem. Z černé sjezdovky pak lze pokračovat po modré nebo červeným "rukávem" (jak se říká prudšímu dojezdu) dojed k lanovce. Kombinací je zde spoustu. Také čekání na čtyřsedačkovou lanovku netrvá ani při největší zátěži déle než 10 minut. Začátečníci a méně pokročilí pak mohou trénovat na kratších úsecích a samostatných loukách, kam je dopraví dalších 6 vleků. Poma (stejně jako lanovka) vás zase vyveze až k vrcholu, ovšem za poloviční cenu. Ceny zdejších vleků jsou odstupňovány podle délky, rychlosti a komfortu. Velice rádi si však lyžaři připlatí za sedačkovou lanovku - vznášet se totiž nad vrcholky smrků a pohupovat lyžemi je někdy tak příjemné, že by člověk mohl pokračovat hodiny a hodiny a snad by ani nemusel jezdit dolů. Platit tak můžete za jednotlivé jízdy nebo si předplatit handsfree kartu, ze které se body odečítají automaticky.

 

Atrakce střediska

Na vrcholu Tanvaldský Špičák (831 m) se také nachází rozhledna a turistická chata. Najdete zde také největší lyžařské středisko Jizerských hor, které je vhodné jak pro začátečníky, tak i pro pokročilé lyžaře. Ve ski areálu Tanvaldský Špičák je již od roku 2003 hlavním přepravním prostředkem pro lyžaře čtyřsedačková lanová dráha 4-CLF. Jedná se o lanovku s neodpojitelnými sedačkami, kde vám s nástupem pomáhá pojezdový pás. Na vrchol vás však také dopraví i kotvový lyžařský vlek. Ve ski areálu se pak dále nacházejí i 4 vleky typu poma - Zalomený, Pod lesem, Přibližovák a Dětský a pojízdný koberec SUNKID je pak určený pro naše nejmenší lyžaře. Večerní lyžování probíhá na vleku Zalomený, nacházející se ve středisku Tanvaldský Špičák II. Ski areál Tanvaldský Špičák nabízí celkem 7 km sjezdovek všech stupňů obtížností - od nejtěžší černé až po lehké modré. Všechny sjezdové tratě jsou vybaveny systémem technického zasněžování a jsou denně upravovány. Ve zdejším ski areálu na Tanvaldském Špičáku naleznete také hned dvě pobočky SKI Bižu SPORTu, který působí v rámci Jizerských hor. Na parkovišti u lanovky je pak umístěna půjčovna vybavení a ski servis MONTANA. Na parkovišti Tanvaldského Špičáku II. se nachází také půjčovna a lyžařská škola. Její výuka probíhá na uzavřeném dětském hřišti nebo dětském vleku. Vybavena je i 20-ti metrovým pojízdným koberce. Škola SKI Bižu School nabízí po celou dobu výuky jízdné zdarma a co jistě potěší, i přednost na vlecích. V areálu jsou pak dále k dispozici dvě bezplatná parkoviště pro osobní auta či autobusy, s celkovou kapacitou 500 míst. Parkovací plochy naleznete přímo u nástupu na lyžařský vlek či lanovku. Tanvaldský Špičák se však může pochlubit i novinkou - vyhrazenou parkovací plochou pro vozy značky SUZUKI na parkovišti Tanvaldský Špičák II. Takže pokud přijedete do lyžařského střediska vozem SUZUKI, najdete zde vždy volné parkovací místo. A to v blízkosti pokladen a nástupu na vleky!

Náročnost sjezdovek

Lyžařské středisko Tanvaldský Špičák nabízí výborně připravené sjezdovky všech obtížností. K dispozici je celková nabídka, která zahrnuje 7 km sjezdovek, na které dokáže přepravit o celkové kapacitě až 6 000 osob/hod 1 lanovka a 7 vleků. Tanvaldský Špičák nabízí 3,1 km lehkých sjezdovek, 3 km středních sjezdovek a 0,9 km těžkých sjezdovek.

 

Česká republika

http://lyzovani.travel.cz/image/image_gallery?img_id=206148&t=1387443550719
 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Počasí v oblasti Liberec

Aktualizováno 13/03/2016 01:00zamračenozamračeno2 °C
 

Předpověď (min./max. teplota)

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje