Katschberg - Aineck - info

lyzovani-bg-header-title.png
     

Katschberg Pass (1 641 m) je vysokohorský průsmyk ve středních a východních Alpách v Rakousku, mezi Rennweg am Katschberg v Korutanech a Sankt Michael im Lungau v Salcburku. Katschberg - Aineck jsou dvě krásné vesnice v různých údolích, které mají přístup ke stejnému lyžařskému areálu. Obec Katschberghöhe je více ústřední. Obě obce jsou však součástí většího Skiregion Lungau (Katschberg-Aineck, Speiereck Großeck, Fanningberg a Obertauern), který zahrnuje oblast asi 150 km běžeckých tratí, včetně 5 vysokohorských tratí. Lyžařské středisko Katschberg-Aineck, které se nachází mezi 1 066 a 2 220 m nad mořem, si zaslouží být mnohem známější za hranicemi Rakouska. Nabízí totiž skvělé zázemí v atraktivním prostředí.
Lyžařské středisko Katschberg - Aineck (oblast Korutany ) se nachází ve vzdálenosti 491 km od Prahy a 431 km od Brna.

 

Last minute nabídka lyžařských zájezdů Katschberg - Aineck

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query
 
         

Lyžařské středisko Katschberg - Aineck

Lyžařský resort Katschberg se nachází na úbočích alpských velikánů, na hranici rakouských spolkových zemí Korutany a Salcbursko. Konkrétně nad vesnicemi Katschberghöhe a Sankt Margarethen im Lungau. V resortu Katschberg najdeme většinu zdejších ubytovacích kapacit přímo u dolních stanic lanovek, takže nemusíte nikam jezdit skibusem a nástupy na zdejší vleky máte přímo na dosah ruky. Zimní turistický region Lungau se nachází v nadmořské výšce od 1 066 metrů do 2 400 metrů. Jeho část se nachází i v jižní části Salzburska. Oblast Lungau můžeme rozdělit na následující lyžařská střediska: Großeck-Speiereck, Katschberg-Aineck a Fanningberg. Díky své nadmořské výšce se všechna střediska regionu Lungau mohou pyšnit garancí sněhové pokrývky až do jarních měsíců.

 

Atrakce střediska

Oblíbená lyžařská oblast Katschberg - Aineck je známá nejen pro svou spolehlivost sněhu, ale i tím, že je velmi slunná. Dobře upravené sjezdovky všech stupňů obtížnosti propojují jak Salzburg, tak i Korutany. Pokud však dáváte přednost snowboardu, tak středisko disponuje i snowparkem s half-pipe nebo pro-jump. Lyžařská oblast Katschberg však nenabízí jen doširoka otevřené svahy a denně upravované sjezdovky, ale zejména pro děti je zde připraveno velmi speciální dobrodružství, v podobě Dětského světa "Katschi". Kombinace vleků, specializované lyžařské školy a program - vše je navrženo tak, aby se děti dobře bavili a bylo o ně postaráno. Katschi také nabízí skupinové lyžařské dobrodružství, s komickými postavičkami na svazích. Středisko má připraveno i speciální teplé místnosti nejen pro děti. Velmi oblíbené je zde i noční lyžování a to mezi 19.00 hod - 22.00 hod na Königwiese. Zvláště pro ty, kteří toho nemají dost během dne, je to opravdu skvělý zážitek!

Náročnost sjezdovek

Lyžařský areál Katschberg - Aineck nabízí perfektně připravené sjezdovky všech obtížností. K dispozici je nabídka, která zahrnuje celkovou délku 70 km sjezdovek, na které přepraví až 24 000 osob/hod 6 sedačkových lanovek a 10 pom. Katschberg - Aineck nabízí 10 km lehkých sjezdovek, 50 km středních sjezdovek a 10 km těžkých sjezdovek.

 

Rakousko

http://lyzovani.travel.cz/image/image_gallery?img_id=206148&t=1387443550719
 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Počasí v oblasti Tamsweg

Aktualizováno 13/03/2016 01:001 °C
 

Předpověď (min./max. teplota)

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje