Hinterstoder - Höss - info

lyzovani-bg-header-title.png
     

Díky idylické zimní krajině, fantastické horské scenérie a nádherným sjezdovkám (až do 2 000 m nad mořem), je obec Hinterstoder ideálním lyžařským střediskem Rakouska. Hinterstoder je jedním z nejkrásnějších míst v regionu. Místní lanovka vás přímo z centra obce vyveze až do "Hutterer Boden" a pak až do Höss. Hinterstoder nabízí velký výběr různých tratí, Sunny Kids Park pro ty nejmenší a také cross-trial pro zdatné lyžaře. Lyžařská oblast Hinterstoder - Hutterer Höss se skládá z cca 40 km lyžařských sjezdovek a 11 vleků - včetně pohodlné kabinové lanovky. Nová dráha, pojmenovaná po Hannesi Trinklovi, obohatila lyžařský areál jiný pocitem. Trať má celkovou délku 3 500 m, maximální pokles o 60% a šířku až 80 metrů. Představuje teď skutečnou výzvu pro vrcholové sportovce na mezinárodní scéně lyžařského sportu a samozřejmě i lyžařské nadšence. Vleky jsou v provozu od začátku prosince do poloviny dubna.
Lyžařské středisko Hinterstoder - Höss (oblast Horní Rakousy) se nachází ve vzdálenosti 326 km od Prahy a 382 km od Brna.

 

Last minute nabídka lyžařských zájezdů Hinterstoder - Höss

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query
 
         

Lyžařské středisko Hinterstoder - Höss

Hinterstoder se nachází v klidném, slepém údolí Stodertal pod impozantní skalní hradbou Totes Gebirge. Toto poměrně malé lyžařské středisko, které má plnohodnotné zastoupení obtížností od dětských svahů, až po obtížné Hösskogel a závodní černou Hannes Trinkl Weltcupstrecke, je jedním z nejdostupnějších alpských lyžařských středisek. V oblasti se nacházejí dokonce i dva boulové svahy a nechybí ani svahy pro freeride. Hinterstoder představuje jedno z nejlepší místo pro zimní sporty v Horním Rakousku. Až k vlekům vás přímo z centra města vyveze i kabinková lanovka. Široká nabídka zahrnuje také mnoho sjezdovek všech obtížností, rychlostní a crossovou sjezdovku, dětský park Sunny Kids Park, sjezdovku světového poháru, osvětlenou přírodní sáňkařskou dráhu nebo upravené zimní turistické stezky či lední metanou a jízdu na saních tažených koňmi. Samozřejmostí je i lyžařská škola nebo půjčovna lyží s veškerým servisem nebo skibus zdarma. Na občerstvení se můžete těšit v jedné z mnoha horských chat. A jelikož se lyžařské středisko Hinterstoder - Höss nachází blízko dálnice, vyniká i skvělou dostupností.

 

Atrakce střediska

Hinterstoder - Höss, které se nachází v jižní části Horního Rakouska (v kraji Hinterstoder) a jeho lyžařské středisko se klene až do výšky 2 000 m nad mořem, je rekreační destinace, která láká nejen celé rodiny, ale i všechny milovníky zimních sportů. Velmi oblíbená je zdejší komfortní kabinková lanovka, která vás vyveze do nadmořské výšky 1 400 m. Oblast Hinterstoder je i přes relativně nevelkou nadmořskou výšku charakteristická svým velkým počtem slunečných dní, velmi malou oblačností a především stálými sněhovými podmínkami. I když je lyžařské středisko Hinterstoder - Höss vhodné zejména pro zkušené lyžaře, nabízí výborné tratě i pro začátečníky a děti. Pravidelně se zde také konají závody Světového poháru. Pro děti je ve středisku Hinterstoder k dispozici také dětský park s jezdícím pásem. Lyžařská oblast Hinterstoder je oblíbeným rodinným střediskem s příznivými cenami poskytovaných služeb. Okolí střediska je protkáno hustou sítí výborně upravených běžeckých tratí, příznivci běžeckého lyžování si mohou vybrat z více než 120 km tras. Návštěvníci turistického regionu Pyhrn-Priel-Gebiet mohou také lyžovat ve dvou zimních střediscích v oblasti: ve středisku Hinterstoder a v nedalekém lyžařském středisku Wurzeralm, nacházející se ve městečku Spital am Pyhrn. Pro oba areály platí jeden společný skipas a jsou také i propojeny regionálním skibusem.

Náročnost sjezdovek

Lyžařské středisko Hinterstoder - Höss nabízí výborně připravené sjezdovky všech obtížností. K dispozici je celková nabídka, která zahrnuje 40 km sjezdovek, na které vás dokáže přepravit 1 kabinková lanovka, 2 sedačkové lanovky a 8 pom. Hinterstoder - Höss nabízí 12 km lehkých sjezdovek, 18 km středních sjezdovek a 10 km těžkých sjezdovek.

 

Rakousko

http://lyzovani.travel.cz/image/image_gallery?img_id=206148&t=1387443550719
 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Počasí v oblasti Windischgarsten

Aktualizováno 13/03/2016 01:00mírná sněhová vánicemírná sněhová vánice3 °C
 

Předpověď (min./max. teplota)

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje