Valmeinier - info

lyzovani-bg-header-title.png
     

Valmeinier se nachází v severních Alpách, v jihovýchodní Francii, v samém srdci údolí Maurienne, na úpatí Mont Thabor (3 207 m n.m.). Lyžařský areál střediska Valmeinier Valloire najdeme na prahu národního parku Vanoise a zažijete zde úplnou svobodu jak na slunci, tak na i sněhu, která je podstatou Valmeinier! Kouzlo vrcholků kolem Valmeinier Les Ecrins na jedné straně, La Vanoise na straně druhé. Resort má dvě strany, s velkým výběrem sjezdovek - nejdivočejší na okraji velkých přírodních parků. Ať už dovolená s rodinou nebo s přáteli, 150 km sjezdovek jistě potěší. A díky své zeměpisné poloze zaručuje vynikající prašan na severní straně Alp a sluníčko na jižní straně. Valmeinier 1 500 je tradiční vesnice v dolní části sjezdovky, která nabízí nádherný výhled rekreantům na okolní vrcholy, Valmeinier 1 800 je o něco vyšší a modernější, ale dobře zapadá do jeho nádherného okolí.
Lyžařské středisko Valmeinier (oblast Savojsko) se nachází ve vzdálenosti 1 143 km od Prahy a 1 247 km od Brna.

 

Last minute nabídka lyžařských zájezdů Valmeinier

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query
 
         

Lyžařské středisko Valmeinier

Region Valmeinier-Valloire se nachází ve sluncem zalitém údolí Maurienne, který je díky svému rozsáhlému lyžařskému středisku známý jako menší vydání "Trois Vallées". A věřte, že tomu opravdu tak mělo být - proslulá "Tři údolí" měla vyrůst právě tady. Zdejší obyvatelé si však nepřáli žádný velký hluk a zmatek a tak se o něco dále na severu začalo v roce 1946 s budováním střediska Courchevel. Až roku 1986 vznikla i zde lyžařská houpačka přes tři údolí a to díky zpřístupnění Valmeinieru. A dnes si v této oblasti můžete užívat na skvělých sjezdovkách v hlubokých údolích a rozsáhlých stráních, která se však za originálem vůbec nemusejí schovávat. Nejen proto je Valmeinier známý, jako "tři malá údolí a jeden velký zážitek"! Navíc, když se v samém srdci údolí Maurenne (jižní Savojsko) nacházejí i dvě velmi sympatická lyžařská střediska, která jsou vzájemně propojena tak, aby svým návštěvníkům poskytla příjemný požitek z jízdy nádhernou přírodou, aktivní zimní dovolenou a opravdový komfort. Všechny sjezdovky v areálu jsou zasněžovány až do výšky 2 100 metrů a k dispozici je celkem 33 lanovek a vleků a dohromady na více než 150 km sjezdovek. Všechny jsou dost široké jak pro jízdu hlubokým sněhen, tak i pro carving nebo freeride. Kromě všeho potřebného pro vaše zimní, ale i jarní lyžování, najdete ve Valmeinier-Valloire i bohaté aprés-ski. Zároveň je Valmeinier výhodné svojí polohou pro případnou návštěvu oblastí Tří údolí ze střediska Orelle.

 

Atrakce střediska

Největší lyžařskou oblast v údolí Maurienne je bezesporu Valmeinier-Valloire, kterou najdete na úpatí hor Mont Thabor (3 178 m) a Grand Galibier (3 228 m). Na zdejších třech horských hřebenech tu máte možnost vyzkoušet si nejen jízdu na rozsáhlých bílých plání s hlubokým sněhem, ale najdete zde i nepřeberné množství sjezdovek. K neopomenutelným kladům lyžařského střediska patří bezesporu jeho výborně upravované sjezdovky všech stupňů obtížnosti, které jsou vhodné nejen pro začátečníky, ale i pro rodiny s dětmi nebo i pokročilé sjezdaře. Nadmořská výška sjezdovek vám zaručí dostatečné množství i kvalitu sněhu a to zejména pak na prosluněných západních svazích. Z velké nabídky sportovních aktivit se můžete především těšit z letu motorovým rogalem nebo paraglidingem. Atmosféru střediska dokreslí noční lyžování nebo i večerní sjezdy s pochodněmi. Samotný Valmeinier, který se nachází v Savojských Alpách (v jihovýchodní Francii) má dvě části: Valmeinier 1500 a Valmeinier 1800. Valmeinier 1500 je tradiční vesnice stojící nedaleko úpatí sjezdovky, která svým návštěvníkům nabízí kromě široké nabídky lyžování i nádherné výhledy na okolní vrcholy. Valmeinier 1800 je položen výše, nabízí modernější zázemí a zcela jistě vás zaujme i svou dokonalou integrací ve svém okolí.

Náročnost sjezdovek

Lyžařské středisko Valmeinier nabízí výborně připravené sjezdovky všech obtížností. K dispozici je celková nabídka, která zahrnuje 150 km sjezdovek, na které dokáže přepravit o celkové kapacitě až 42 700 osob/hod 2 gondoly, 17 sedačkových lanovek a 14 pom. Valmeinier nabízí 90 km lehkých sjezdovek, 50 km středních sjezdovek a 10 km těžkých sjezdovek.

 

Francie

http://lyzovani.travel.cz/image/image_gallery?img_id=206148&t=1387443550719
 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Počasí v oblasti Bourg-Saint-Maurice

Aktualizováno 13/03/2016 01:53většinou zamračenovětšinou zamračeno7 °C
 

Předpověď (min./max. teplota)

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje