Scuol - info

lyzovani-bg-header-title.png
     

Scuol nabízí velmi kvalitní podmínky pro freeride lyžaře a snowboardisty. Lyžařský areál využívá gondolu lanovku jako přímého připojení do lyžařského střediska Motta Naluns, které zcela jistě bude splňovat všechny vaše očekávání. Středisko zimních sportů Motta Naluns leží v slunné oblasti nad Scuol, s panoramatickým výhledem na Dolní Engadin. Středně velké švýcarské lyžařské středisko Scuol - Motta Naluns je obklopeno vrcholky Dolního Engadinu a Silvretta. Jeho svahy se nacházejí od 1 250 m do 2 783 m nad mořem a jsou velmi bohaté na sníh. O tomto středisku je známé, že se zde můžete vyhnout dlouhým frontám. A zejména pak to, že malebné a tradiční vesnice ležící na území Dolního Engadine neztratily nic na svém původním kouzlu. Najdete zde také 80 km různých sjezdovek všech obtížností, 13 lyžařských moderních vleků, prostorné freeride sjezdy a zábavní park. Začátečníci se mohou těšit na ploché svahy, které vedou modřínovým lesem. Upravené sjezdovky a zasněžené plochy také přispívají k fantastickému řádu tohoto lyžařského střediska.
Lyžařské středisko Scuol (oblast Graubünden) se nachází ve vzdálenosti 674 km od Prahy a 736 km od Brna.

 

Last minute nabídka lyžařských zájezdů Scuol

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query
 
         

Lyžařské středisko Scuol

Údolí Engadin a zejména jeho sluncem rozmazlovaná horní část, se nachází v kantonu Graubünden. Celý region se dělí na "Ober a Unterengadin", přičemž proslulý je Oberangadin zejména pro svou zasněženou krajinu s mnohými jezírky, lesy a dech beroucími ledovcovými vrcholky. "Piz Bernina" se jako jediný vrcholek Východních Alp vztyčuje až do pyšné nadmořské výšky 4 049 m nad mořem a naleznete jej (stejně jako mohutný ledovec Morteratsch) v Engadinu. Tento úchvatný region ovšem není pouze jen pramenem vaší zimní dovolené, nýbrž i řeky Inn. Údolí dojímá svými nepřetržitými protiklady, tím nejlepším příkladem je i zde nacházejí se populární městečko Sv. Mořic, které se stává rok co rok oblíbeným cílem smetánky. Vedle luxusní a moderní architektury se však v dalších částech Engadinu nacházejí i mnohé tradiční statky a staré románské kostely. A právě v této oblasti vás srdečně přivítá i lyžařské středisko Scuol, známé také jako Motta Naluns, které vám nabízí nejen zábavu na sněhu, ale i zvláštní kouzlo tohoto lyžařského areálu.

 

Atrakce střediska

Lyžařské středisko Scuol - Motta Naluns, je speciální Ski resort, a to nejen z důvodu jeho spolehlivosti a záruky zasněžených místě. Lyžařské středisko se stalo v této oblasti rájem zimních sportů, s širokou nabídkou sjezdovek a moderních lanovek a vleků, které se nacházejí v této krásné švýcarské krajině. Scuol spolu s lázněmi Tarasp a obcemi Vulpera, Ftan a Sent totiž navíc tvoří centrum retorománské kultury a jazyka ve Švýcarsku. Kouzelné jsou zdejší renovované původní domy a úzké uličky ve starých čtvrtích těchto obcí. Celá tato oblast je vyhlášené lázeňské středisko východního Švýcarska. Lyžařská oblast Scuol - Motta Naluns je se svými lanovkami a vleky a 80 km sjezdových tratí velmi oblíbená. Nejvyšší místo sjezdovek "Fuorcla Champatsch" se nachází ve výši 2 800 m a nejdejší sjezdovka "Traumpiste" nebo-li "Sjezdovka snů" je dlouhá 13 km. Lyžařské středisko Scuol je i vyhlášené snowboardingové centrum, ve výšce 2 150 m se u vleku Naluns nachází velký snowpark s Rainbow-Rails, skoky, přírodními i umělými překážkami a 100 m dlouhou U-rampou. Také běžkaři by se měli připravit na pestrou nadílku, kterou jim dopřeje síť 77 km tratí, ze kterých jsou dvě i osvětlené. Aprés-ski nabídka lyžařského střediska je i díky lázeňské tradici velmi široká a každý si jistě vybere.

Náročnost sjezdovek

Lyžařské středisko Scuol - Motta Naluns nabízí výborně připravené sjezdovky všech obtížností. K dispozici je celková nabídka, která zahrnuje 80 km sjezdovek, na které dokáže přepravit o celkové kapacitě až 18 100 osob/hod 2 gondoly, 5 sedačkových lanovek a 5 pom. Scuol - Motta Naluns nabízí 30 km lehkých sjezdovek, 37 km středních sjezdovek a 13 km těžkých sjezdovek.

 

Švýcarsko

http://lyzovani.travel.cz/image/image_gallery?img_id=206148&t=1387443550719
 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Počasí v oblasti Chur/Vaduz

Aktualizováno 13/03/2016 03:004 °C
 

Předpověď (min./max. teplota)

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje