Jasná - info

lyzovani-bg-header-title.png
     

Středisko Jasná - Nízké Tatry nabízí nádherné prostředí, které si zcela jistě zamilujete. Lyžařské středisko se nachází v pohoří Nízké Tatry, které je součástí národního parku NAPANT. Masiv Nízkých Tater se táhne středním Slovenskem v délce 82 km, mezi malebnými údolími Váhu a Hronu. Nejvyšší vrchol je Ďumbier (2 043 m n.m.), druhý nejvyšší vrchol Chopok (2 024 m n.m.) je známé lyžařské středisko. Jasná - Nízké Tatry jako největší lyžařské středisko s výbornými podmínkami pro zimní sporty, nabízí 36 km perfektně upravených sjezdovek různých obtížností. Moderní zasněžovací systém v délce okolo 27 km nabízí garanci sněhu a to minimálně 5 měsíců v roku. Délka zimní sezóny je zpravidla od začátku prosince do konce dubna. Večer se v Jasné lyžuje na dvou osvětlených sjezdovkách. Na Chopku jezdí 24 lanovek a vleků, s přepravní kapacitou více než 25 000 osob za hodinu. Od roku 2007 jsou dvě střediska Chopok - sever a Chopok - jih opět propojené vleky, proto se dnes již hovoří pouze o jednom areálu Jasná - Nízke Tatry. Infrastrukturně je Jasná rozdělena na 4 střediska: Chopok sever Záhradky, Jasná, Otupné a Chopok jih.
Lyžařské středisko Jasná (oblast Nízké Tatry) se nachází ve vzdálenosti 511 km od Prahy a 308 km od Brna.

 

Last minute nabídka lyžařských zájezdů Jasná

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query
 
         

Lyžařské středisko Jasná

Největší a nejvýznamnější středisko zimního lyžování na Slovensku - Jasná (950 - 2 024 m.n.m.), se nachází v centrální části Nízkých Tater, v Demänovské dolině (nejznámější údolí celých Nízkých Tater). Nejvýznamnější památkou tohoto údolí jsou zcela jistě Demänovské jeskyně. A právě zde se nachází lyžařské středisko, jehož dominantou je hora Chopok, který dosahuje výšky 2 024 metrů nad mořem. Lyžařské středisko Jasná je vybudováno na severní a jižní straně Chopku, kde jsou tyto dvě střediska (Chopok sever a Chopok jih). Dvě původně samostatná střediska byla propojena a nyní přepravu mezi nimi zajišťují navíc i 2 moderní lanovky. Překrásné horské svahy a bohatá vybavenost vleků a lanovek dávají možnost širokého nejen sportovního, ale i rekreačního vyžití. Každý rok zde přibývá i počet uměle zasněžovaných svahů. Do tohoto velkého a velice ambiciózního lyžařského střediska a slovenského skiareálu číslo 1. to máme z Česka dále, než třeba do Malé Fatry, ale když ho srovnáme i s největšími českými středisky, můžeme jen tiše blednout závistí. Lyžařské středisko Jasná se doporučuje jak začátečníkům na lyžích či rodinám s dětmi, tak také i zkušeným a náročným lyžařům. Každý si zde najde tu sjezdovku, která bude pro něj nejlepší. Lyžařské areály tohoto regionu nabízejí nejen lyžařům, ale i běžkařům pro jejich vášeň opravdu skvělé podmínky. Navíc vedle lyžování, snowboardingu a pěší turistiky nabízí region také možnost méně tradičních sportovních disciplín, jako například paragliding. Nejen proto je Jasná vnímána jako populární lyžařská oblast mimo masový turismus.

 

Atrakce střediska

Skiareál Jasná je největší a nejmodernější středisko na Slovensku, což se také odráží jak v kvalitě lyžování, tak ubytování, zábavy a celé řady doprovodných služeb. Najdete zde sjezdové tratě zejména vyšší obtížnosti, které byste si měli užít bez čekání ve frontách. Zdejší vleky totiž mají největší přepravní kapacitu v zemi. Samozřejmostí jsou zde i bohatě vybavený snowpark, běžecké stopy a večerní lyžování. Obzvláště dětem má středisko co nabízet, s lyžemi se mohou seznámit v největším dětském areálu "MAXIlandu", kde si mohou bezstarostně vyzkoušet své první kroky na prknech a to celkem na 4 000 m². Lyžařské zájezdy na Chopok si užijete i při nedostatku sněhové pokrývky. Lyžařský areál je totiž vybaven moderním zasněžovacím systémem, který zajišťuje tvorbu sněhu na 15 km tratí. Jak již bylo řečeno, pro nadšence je připraven celkem 1,5 km dlouhý snowpark, pět freeride zón a spoustu atrakcí přímo na svazích. Vyzkoušet si můžete Skifox, Snowscoot, Snowbike a také i noční sáňkování. Novinkou 2012/2013 je propojení severu a jihu dvěmi moderními lanovkami, tím pádem se navýšil i počet kilometrů sjezdovek. V Jasné se konají také soutěže mezinárodního významu, například světový a evropský pohár závodů Mezinárodní lyžařské federace FIS, mistrovství světa a Evropy ve sjezdovém lyžování juniorů nebo Světová zimní univerziáda. Ideální podmínky, nádherné panorama regionu, pestré sjezdy a zvláštní atmosféra se každopádně postarají o váš bezchybný požitek ze zimní dovolené.

Náročnost sjezdovek

Lyžařské středisko Jasná nabízí výborně připravené sjezdovky všech obtížností. K dispozici je celková nabídka, která zahrnuje 36 km sjezdovek, na které dokáže přepravit o celkové kapacitě až 25 000 osob/hod 1 kabinková lanovka, 7 sedačkových lanovek a 16 vleků. Jasná nabízí 10 km lehkých sjezdovek, 17 km středních sjezdovek a 9 km těžkých sjezdovek.

 

Slovensko

http://lyzovani.travel.cz/image/image_gallery?img_id=206148&t=1387443550719
 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Počasí v oblasti Poprad

Aktualizováno 13/03/2016 01:00přeháňkypřeháňky1 °C
 

Předpověď (min./max. teplota)

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje