Borovets - info

lyzovani-bg-header-title.png
     

První a nejznámější bulharské horské středisko Borovets se nachází na severních svazích pohoří Rila, v nadmořské výšce 1 300 metrů nad mořem. A to pouze 90 km od Sofie. Areál má ideální polohu přímo na úpatí hory Musala (nejvyšší vrchol na Balkáně), která se nachází v nadmořské výšce 2 925 m. Ohromující scenérie, sníh, slunce a samozřejmě velký výběr sjezdovek a to 24, o celkové délce 58 km. Lyžařské sjezdovky nabízejí různé stupně obtížnosti a jsou vhodné jak pro začátečníky, tak i pro pokročilé a zkušené lyžaře. Nejdelší sjezdovka měří 12 km. Celková délka běžeckých tratí činí 35 km. Lyžařský areál Borovets je rozdělen do tří oblastí: Sitnyakovo-Martinovi Baraki, Markudjik a Yastrebets. Borovets je také náročné a oblíbené místo pro snowboardisty a je to dnes největší lyžařské středisko v zemi, pokud jde o délku a kapacitu sjezdovek a vleků.
Lyžařské středisko Borovets (Bulharsko) se nachází ve vzdálenosti 1 363 km od Prahy a 1 164 km od Brna.

 

Last minute nabídka lyžařských zájezdů Borovets

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query
 
         

Lyžařské středisko Borovets

Turistické a lyžařské středisko Borovets, nacházející se v severní části pohoří Pirin - na úpatí hory Vihren v Bulharsku, nabízí kvalitní turistické zázemí v zimě i v létě. Historické městečko leží 90 km od hlavního města Sofie a je nejstarším a jedním z největších bulharských zimních středisek. Byl založen v 19. století jako lovecké místo pro bulharské cary, ale proslul až jako lyžařské středisko, na které byl přebudován. První lyžaři zde vyjeli na svah již roku 1896. Pochlubit se může i tím, že v minulosti již dvakrát hostil světový pohár v alpském lyžování. Dnes je Borovets také jedním z nejmodernějších středisek v Bulharsku, obklopené úctyhodnými borovými lesy hraničící s Borovetským sedlem, na severních svazích hřbetu Mousala - ve východní části pohoří Rila. To z něj činí ideální místo nejen pro odpočinek, ale i pro rekreaci. Sjezdovky Borovets jsou umístěny ve třech různých regionech. Kromě sjezdových tratí všech obtížností jsou ve středisku k dispozici i běžecké stopy a lyžařský areál má dobře organizovaný i výtahové systémy, včetně lanovek.

 

Atrakce střediska

Lyžařský areál Borovets, který je snadno přístupný ze všech částí Bulharska, nabízí kromě ohromující sněhové scenérie a sluníčka samozřejmě i velký výběr sjezdovek různých stupnů obtížnosti a intenzity, o celkové délce 58 kilometrů. Vhodné jsou jak pro pro začátečníky, tak i pro pokročilé a zkušené lyžaře. Borovets je také oblíbeným (a náročným) místem pro snowboardisty, kterým resort nabízí terény různých obtížností. I další různé zimní sporty však lze provádět na zdejších sjezdovkách - noční lyžování, běh na lyžích, biatlon, skokanské můstky, ski-doo atd. Moderní lyžařský areál Borovets, s mnoha hotely, obchody, bary, restauracemi a tavernami, nabízející vynikající lyžařské možnosti, sjezdovky a vleky, je rozdělen do tří oblastí: Sitnyakovo lyžařské středisko (od 1 350 m do 1 780 m), lyžařské středisko Yastrebets (od 1 340 m do 2 369 m) a lyžařské středisko Markudjik (od 2 144 m do 2 550 m). I po skončení dne je lyžařský areál i nadále stejně rušný a plný života a to díky podmínkám stanovených nejen pro noční lyžování, ale i mnoha útulných taveren, barů a restaurací. Zimní vzrušení a nezapomenutelnou dovolenou tak můžete zažít například v hotelu Rila. Ten pro vás dokáže připravit mnoho jedinečných zážitků, které vás dokáží ještě dlouho fascinovat - i navzdory nízkým teplotám kolem. Zima v lyžařském středisku je mírná, ale se spoustou sněhu, průměrná teplota v lednu se pohybuje kolem 4,8 ° C. Sněhová pokrývka na svazích však zůstává od poloviny prosince až do dubna. Zdejší klima je považováno za zdravé.

Náročnost sjezdovek

Lyžařské středisko Borovets nabízí výborně připravené sjezdovky všech obtížností. K dispozici je celková nabídka, která zahrnuje 58 km sjezdovek, na které dokáže přepravit lyžaře lanovky a vleky o celkové kapacitě až 8 200 osob/hod. Borovets nabízí 22 km lehkých sjezdovek, 29 km středních sjezdovek a 7 km těžkých sjezdovek.

 

Bulharsko

http://lyzovani.travel.cz/image/image_gallery?img_id=206148&t=1387443550719
 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Počasí v oblasti Blagoevgrad

Aktualizováno 13/03/2016 01:00zamračenozamračeno8 °C
 

Předpověď (min./max. teplota)

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje