Kanin - Bovec - Sella Nevea - info

lyzovani-bg-header-title.png
     

Bovec je město v přímořské oblasti v severozápadním Slovinsku. Vrcholy nad Bovcem jsou obvykle dobře pokryté sněhem již od začátku prosince, a to je doba, kdy začíná dlouhá lyžařská sezóna na Mt. Kanin - jediném lyžařském středisko ve Slovinsku, které se může pochlubit sjezdovkami nad 2 000 m nad mořem. Kanin je typické alpské lyžařské středisko, které nabízí kvalitní lyžování na přírodním sněhu (výhradně prašanu) po většinu zimy a umožňuje lyžování často až do první poloviny května. Jedná se o zimní pohádku v srdci regionu slovinských Alp, v jihovýchodní části alpského řetězce a v blízkosti Jaderského moře. Další zvláštností střediska Kanin je jeho slunná poloha a nádherný výhled daleko do nitra Alp na východě a na záliv v Terstu na jihu. Bovec je také ryze horský centrum, navzdory své malé výšce. Jeho zvláštností je údolí otevřené směrem k Jadranu. Sen turistů a lyžařských nadšenců se stal skutečností, když nová čtyřsedačková lanovka (postavena v roce 2005/2006) umožnila udělat první krok směrem k realizaci nápadu k připojení lyžařského střediska Kanin k Sella Nevea - lyžařskému středisku na italské straně hory.
Lyžařské středisko Kanin - Bovec - Sella Nevea (Slovinsko) se nachází ve vzdálenosti 657 km od Prahy a 576 km od Brna.

 

Last minute nabídka lyžařských zájezdů Kanin - Bovec - Sella Nevea

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query
 
         

Lyžařské středisko Kanin - Bovec - Sella Nevea

Městečko Bovec se nachází na hranicích Triglavského národního parku, kousek od hranic s Rakouskem. Jeho výhodná poloha v údolí známé řeky Soča ho předurčuje jako cíl nejen aktivní letní, ale i zimní dovolené. Návštěvníci Bovce se zde totiž mohou věnovat mnoha sportům, bez ohledu na roční dobu. V zimě tak mohou lyžovat nebo sáňkovat na nedalekých sjezdovkách Kanin, v letní sportovní nabídce je oblíbená horská turistika, výstupy na hory stylem volného slézání, jízda na kajaku, rafting, paragliding, ale i golf, jízda na kole a na koni. Zdejší Julské Alpy zabírají 30 % rozlohy Slovinska (nejvyšší hora Triglav meří 2 864 m) a jejich štíty se tyčí na severozápadě této malé jihoevropské země. Štíty Alp a okolní krásná příroda (Triglavský národní park patří k nejhezčím v Evropě) jsou pak také velkou výzvou pro příznivce turistiky i horolezectví. Severozápadně od obce Bovec se zdvihá 2 587 m vysoký Kanin, na jihozápadě se nachází 1 471 m vysoký Polovnik. Odtud je možné vyjet kabinkovou lanovkou na vrch Kanin a podniknout i pěší túry, zejména do oblasti Triglavského národního parku. Z horní stanice lanovky vede pěší trasa (asi 45 minut) k horské chatě Planinski dom Petra Skalarja (2 260 m). Na svahy hory Kanin se mohou milovníci lyžování také nechat vyvézt i několika vleky.

 

Atrakce střediska

Vrcholy nad Bovec jsou obvykle dobře pokryté sněhem již od začátku prosince, a to je doba, kdy začíná dlouhá lyžařská sezóna na Mt. Kanin. Kanin - Bovec - Sella Nevea je také jediné lyžařské středisko ve Slovinsku, které se může pochlubit sjezdovkami nad 2 000 m nad mořem. Kanin je typické alpské lyžařské středisko, které vzhledem ke své nadmořské výšce, nezledovatělým sjezdovkám a kvalitnímu lyžování na přírodním sněhu po většinu zimy, umožňuje lyžování až do jara. Často až do první poloviny května. Kanin je současně i nejvýše položené ski centrum ve Slovinsku. Jeho lyžařské terény se vypínají nad městečkem Bovec a poskytují nádherný výhled na údolí řeky Soči, které je zase dobře známé příznivcům raftingu, jízdy na kajaku i canyoningu. Při dobré viditelnosti i na Jadranské moře a Benátský záliv. Zvláštností této oblasti je zcela jistě nabídka lyžování ve třech zemích - ve slovinském Bovci, v italských lyžařských střediscích Sella Nevea (nacházející se 25 km od Bovce) a Tarvisio (30 km od Bovce) a stejně tak i v rakouském Arnoldsteinu (45 km od Bovce). Mimo lyžování nabízí tato oblast také dobrodružné noční lyžování po Mangartské cestě nebo zdolávání zmrzlých vodopádů v údolí řeky Soča. Díky velkému množství sněhu a nepředvídatelnému počasí dostal Kanin přezdívku "slovinský ledovec".

Náročnost sjezdovek

Lyžařský areál Kanin - Bovec - Sella Nevea nabízí perfektně připravené sjezdovky všech obtížností. K dispozici je nabídka, která zahrnuje celkovou délku 30 km sjezdovek, na které přepraví lyžaře 3 gondoly, 4 sedačkové lanovky a 5 lyžařských vleků. Kanin - Bovec - Sella Nevea nabízí 6 km lehkých sjezdovek, 22 km středních sjezdovek a 2 km těžkých sjezdovek.

 

Slovinsko

http://lyzovani.travel.cz/image/image_gallery?img_id=206148&t=1387443550719
 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Počasí v oblasti

Aktualizováno °C
 

Předpověď (min./max. teplota)

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje