Après-ski

lyzovani-bg-header-title.png
     

Après-ski Ještěd


Lyžařský ski areál Ještěd je součástí komplexu, který měl tu čest hostit Mistrovství světa v lyžování a tak nabízí infrastrukturu opravdu na světové úrovni. Nachází se na okraji Liberce a je to jediné lyžařské středisko v České republice, do kterého můžete přijet tramvají z města. Možná jste nevěděli, že pohoří, ve kterém se Ještěd nachází, se jmenuje Ještědský hřbet. Ještěd je známý hlavně díky unikátní stavbě v podobě homolovitého vysílače s restaurací od architekta Karla Hubáčka, oceněným v mnoha mezinárodních architektonických soutěžích. I díky tomu se Ještěd stal dominantou celých Jizerských hor. Toto centrum, které má 100 letou tradici zimních sportů, se také stává dějištěm Kontinentálního poháru ve skocích na lyžích a severské kombinace. Lanovka na Ještěd pak nabízí jedinečný panoramatický výhled na Jizerské hory. Samozřejmostí je zde rovněž kvalitní občerstvení, ať už na každé sjezdovce nebo u nástupní stanice 4sedačky Černý vrch. Zde se právě nachází moderní, designová samoobslužná restaurace Perfect Canteen, s klasickým výběrem hlavních jídel, ale i s uceleným systémem zdravého stravování. Zárukou kvalitní stravy a rozmanitého výběru pro vás může být i jméno provozovatele restaurace - ing. Filipa Sajlera, kterého známe z pořadu o vaření Kluci v akci.

 

Zájezdy do Ještěd

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query
 

 

Après-ski Ještěd


Venkovní bufet je i u nástupu na 4sedačku Skalka a na Pláních je k dispozici horská chata. Lyžaři mohou rovněž využít některou ze dvou úschoven zavazadel na Skalce a na F 10, nacházejících se přímo u dolních stanic lanových drah. Návštěvníkům je také k dispozici ubytování přímo v centru lyžařského střediska a to v budově u čtyřsedačkové lanovky na Černý vrch. Ale díky absenci klasického ubytovacího střediska na úpatí, je Ještěd ve všedních dnech typicky málo navštěvovaný - a to je celkem příjemný mix, obzvlášť pro toho, kdo sem má dojezdovou vzdálenost do jedné hodiny autem či dokonce pár minut tramvají. Ti, kteří nemají rádi lyžování nebo si chtějí od něj jen odpočinout, by mohli navštívit sáňkařskou dráhu nebo navštívit Aquapark v Liberci. Díky své velikosti nabízí blízké město Liberec totiž spoustu možností. Po lyžování tak může přijít vhod například návštěva již zmíněného Aquaparku Babylon, kam mají držitelé skipasu zvýhodněné vstupné.

 

TOP střediska

http://dovolena.travel.cz/image/image_gallery?img_id=222880&t=1394204105822
         
 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Počasí v oblasti Liberec

Aktualizováno 13/03/2016 01:00zamračenozamračeno2 °C
 

Předpověď (min./max. teplota)

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje