Val Thorens - 3 údolí - info

lyzovani-bg-header-title.png
     

Val Thorens se nachází v údolí Tarentaise, Savoie, Francouzské Alpy. V žádné jiné evropské lyžařské vesnice nebudete tak blízko nebi, jako ve Val Thorens. Slavná vesnice se totiž nachází v nadmořské výšce 2 300 m nad mořem a nabízí dech beroucí výhled nejen na francouzské, ale i švýcarské a italské Alpy. Je tedy považován za nejvyšší lyžařské středisko v Evropě. Areál je součástí 3 Vallées spojené lyžařské oblasti, která s více než 600 km sjezdovek zaujímá největší propojený lyžařský areál na světě. Vzhledem k vysoké nadmořské výšce Val Thorens a Glacier de Péclet mívá často velké množství sněhu, což znamená, že resort je obvykle otevřený od poloviny listopadu až do začátku května. Největší vrcholy tvoří Pointe du Bouchet (3 220 m) a Cime de Caron (3 200 m), s lanovkou stejného jména. Ta je jednou z největších na světě, s kapacitou 150 cestujících. Val Thorens je největší mezinárodní lyžařské středisko v Francii: více než 70% jeho návštěvníků tvoří cizinci.
Lyžařské středisko Val Thorens - 3 údolí (oblast Savojsko) se nachází ve vzdálenosti 1 158 km od Prahy a 1 363 km od Brna.

 

Last minute nabídka lyžařských zájezdů Val Thorens - 3 údolí

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query
 
         

Lyžařské středisko Val Thorens - 3 údolí

Val Thorens (2 300 m) je nejvýše položené lyžařské středisko v Evropě a je součástí Saint-Martin-de-Belleville obce, v Savojských Alpách. Nadmořská výška střediska znamená, že její lyžařská sezóna je zde o něco delší, než většina ostatních. A to do poloviny května, i když lyžařské středisko má k dispozici sněhová děla, která pokrývají více než 90 kilometrů. Svým umělým zasněžováním tak ještě více zajišťují delší lyžařskou sezónu. Val Thorens je považováno za "největší mezinárodní" Evropský lyžařský areál. Středisko tvoří součást lyžařské oblasti "Tří údolí", která je se svými 600 km sjezdařskými tratěmi, 291 sjezdovkami a kapacitou přes 200 000 osob za hodinu největším a také i nejslavnějším lyžařským komplexem na světě. Proto není divu, že jeho nesčetné lyžařské dálnice s nejlepším sněhem a všemi typy obtížnosti ohromí svými rozměry opravdu každého lyžaře. Vysokohorská poloha střediska tak zaručuje stabilní sněhové podmínky a jelikož je i lemováno ledovci, je dobře kryto před větrem a vystaveno je i intenzivnímu slunečnímu záření. Nejvyšší hora Aiguille de Peclet pak také nabízí i letní lyžování. Jednou z velkých atrakcí lyžařského areálu je visutá lanovka na Cime de Caron (3 195 m n.m.), která pojme najednou až 180 lyžařů.

 

Atrakce střediska

Až pohádkové středisko Val Thorens je jedním z 8 resortů, které tvoří obrovskou oblast Les Trois Vallées (Tři údolí). Sjezdové tratě totoho nejvýše položeného lyžařského střediska starého kontinentu sahají až do neuvěřitelných 3 230 metrů, což je nejvíce v celé oblasti "Třech údolí". Samozřejmě, že díky nadmořské výšce se zde nemusíte obávat nedostatku sněhu. Věřte, že zimní dovolená v tomto největším lyžařském centru Francie, které je dostupné i kabinkovou lanovkou z Orelle v údolí Maurienne, může být opravdu mimořádným zážitkem. Nabídka střediska zde zahrnuje přímo ideální podmínky pro jarní lyžování a následně i letní lyžování a to na ledovci Pelet. Své sjezdovky si v oblasti najdou jak zkušení lyžaři (zejména v okolí Saint Martinu), tak i rodiny s dětmi (v Les Menuires). Snowbordisté zůstávají nejraději ve Val Thorens. Vesnička se nachází v podstatě přímo na sjezdovce, takže není problém ji projet i na lyžích. Odreagovat se navíc můžete v jedinečném sportovním centru, které zaujímá plochu 9 000 m². Při plánování pobytu je však potřeba počítat s vyššími cenami, a to zejména v oblasti Méribel - Mottaret. 

Náročnost sjezdovek

Lyžařské středisko Val Thorens - 3 údolí nabízí výborně připravené sjezdovky všech obtížností. K dispozici je celková nabídka, která zahrnuje 146 km sjezdovek, na které dokáže přepravit o celkové kapacitě až 60 000 osob/hod 7 gondol, 15 sedačkových lanovek a 7 pom. Val Thorens - 3 údolí nabízí 78 km lehkých sjezdovek, 57 km středních sjezdovek a 11 km těžkých sjezdovek.

 

Francie

http://lyzovani.travel.cz/image/image_gallery?img_id=206148&t=1387443550719
 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Počasí v oblasti Bourg-Saint-Maurice

Aktualizováno 13/03/2016 01:53většinou zamračenovětšinou zamračeno7 °C
 

Předpověď (min./max. teplota)

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje