Obergurgl - Hochgurgl - info

lyzovani-bg-header-title.png
     

Obergurgl je vesnice v Ötztalských Alpách, nacházející se v rakouském Tyrolsku. Obergurgl a Hochgurgl, dvě nedávno propojená střediska, leží "na konci" Otztálského údolí, 11 km za Söldenem, až téměř na rakousko-italské hranici. Vysoká nadmořská výška a severozápadní orientace svahů zajišťují dobré sněhové podmínky. Relativní odlehlost je zase zárukou klidu a volnosti na sjezdovkách. Ski Obergurgl Hochgurgl, jedna z nejvyšších lyžařských oblastí v Rakousku, kde svahy dosahují přes 3 000 m, má spolehlivé sněhové podmínky, vysoce kvalitní hotely, dobré zázemí a sjezdovky jak pro začátečníky, tak pro zkušené lyžaře.
Lyžařské středisko Obergurgl - Hochgurgl (oblast Tyroly) se nachází ve vzdálenosti 647 km od Prahy a 710 km od Brna.

 

Last minute nabídka lyžařských zájezdů Obergurgl - Hochgurgl

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query
 
         

Lyžařské středisko Obergurgl - Hochgurgl

Atraktivní a poklidná obec Obergurgl, prakticky bez dopravy a postavená v tradičním alpském stylu, leží v rakouských Alpách. Jen málokteré údolí v Alpách může svým hostům nabídnout takovou rozmanitou nabídku, jako Ötztal v Tyrolsku, jehož je součástí. Lyžařský resort je mimořádně oblíbený zejména u britských zimních rekreantů, které sem přitahuje každým rokem jeho příjemná atmosféra. A to i přesto, že zdejší ceny za ubytování jsou obecně vyšší, než je průměr. Což vás však ovládne v Ötztalských Alpách jsou zdejší trasy pro běžkaře, nejmodernější lanovky a vleky a samozřejmě, že i velký výběr sjezdovek všech stupňů obtížnosti. A když se k tomu přidají i útulné horské chatky, noční život, sáňkování, noční lyžování a několik stezek pro zimní procházky, je to to pravé místo vaší zimní dovolené. Tady si zkrátka přijde na své každý. Obergurgl - Hochgurgl... to je prostě top of Ötztal!

 

Atrakce střediska

Obec, která poskytuje přímý přístup k 110 km sjezdovek, které jsou obsluhovány systémem 24 vleků, se nachází v nadmořské výšce 1 930 m nad mořem. Lyžařská oblast Obergurgl-Hochgurgl se nachází zhruba 30 km nad Söldenem, pod průsmykem na rakousko-italské hranici. Nutno připomenout, že to je nejvýše položené zimní středisko Rakouska. Také i to, že zajímavostí tohoto lyžařského areálu jsou např. mimořádně obtížná sjezdová trať s boulemi "Hohe Mut" v Obergurglu nebo technicky jedinečná lanová dráha spojující kolmo Obergurgl a Hochgurgl. Samozřejmostí jsou však zde i široké carvingové svahy nebo snowparky. Pro běžkaře jsou zde dva poměrně dlouhé a členité okruhy. Obě spíše klidná střediska Obergurgl (1 930 m) a Hochgurgl (2 150 m) se nachází na konci Ötztalu, na vysokohorské silnici směrem k Timmelsjochu. Ve zdejším středisku je pravidlem spíš kvalita než kvantita, což je znát obzvláště v Hochgurglu - nachází se zde totiž jen šest komfortních hotelů. V Obergurgluzase panuje větší klid, v noci je zde dokonce kompletní zákaz jízdy. Jak již bylo řečeno, Obergurgl je nejenom nejvýše položenou vesnicí v Rakousku, ale díky své poloze i jedním z areálů s největším počtem sněhových srážek v Alpách.

Náročnost sjezdovek

Lyžařské středisko Obergurgl - Hochgurgl samotné nabízí perfektně připravené sjezdovky všech obtížností. K dispozici je nabídka, která zahrnuje celkovou délku 110 km sjezdovek, na které přepraví až 39 400 osob/hod 7 kabinkových lanovek, 8 sedačkových lanovek a 9 pom. Obergurgl - Hochgurgl nabízí 35 km lehkých sjezdovek, 55 km středních sjezdovek a 20 km těžkých sjezdovek.

 

Rakousko

http://lyzovani.travel.cz/image/image_gallery?img_id=206148&t=1387443550719
 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Počasí v oblasti Imst

Aktualizováno 13/03/2016 01:00mrholenímrholení2 °C
 

Předpověď (min./max. teplota)

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje