La Plagne - info

lyzovani-bg-header-title.png
     

La Plagne je francouzská lyžařská oblast, která se nachází v alpském údolí Tarentaise (Savoie). Od roku 2003 je lyžařské středisko La Plagne součástí sousední střediska Les Arcs, které spadá pod lyžařskou oblast systému Paradiski. To je lyžařský areál nacházející se také v údolí Tarentaise, nabízející nepřetržité lyžování mezi oblasti Les Arcs , Peisey-Vallandry a La Plagne. Oblast La Plagne se skládá ze samostatných vesnic, přičemž každá z nich je soběstačná a každá s vlastním stylem (od tradiční La Plagne 1 800, až po ultramoderní v Aime La Plagne). Liší se však v charakteru a v podstatě se rozdělují do dvou skupin: na mini-resorty nacházející se účelově ve vyšší nadmořské výšce a skutečné vesnice, které jsou upraveny pro možnost lyžování. Středisko Les Arcs je jedna z největších lyžařských oblastí na světě, s více než 420 km sjezdovek!
Lyžařské středisko La Plagne (oblast Savojsko) se nachází ve vzdálenosti 1 157 km od Prahy a 1 276 km od Brna.

 

Last minute nabídka lyžařských zájezdů La Plagne

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query
 
         

Lyžařské středisko  La Plagne

Velmo oblíbená lyžařská oblast La Plagne, která se nachází v Savojských Alpách, 45 km od olympijského města Albertville, patří k nejrozsáhlejším a nejlépe vybaveným oblastem. Lyžařský region La Plagne patří bezesporu mezi nejkurióznější nejen francouzská, ale i světová zimní střediska. Jde vlastně o deset různých středisek na obrovském lyžařském území (100 km2), rozděleném do dvou částí. V jeho horní části najdete vysokohorské svahy mezi ledovcovou oblastí Dôme de Bellecôte (3 417 m), ledovec Glacier de Bellecôte (ten nabízí možnost lyžovat i v letní sezóně) a také nejvýše položená moderní střediska Belle Plagne, Plagne Bellecôte a Plagne Soleil. Jeho druhá, nižší část, leží již v zalesněném terénu, tratě zde končí při střediscích Montchavin, Les Coches, Montalbert-Longefoy nebo Champagny-en-Vanoise, která jsou charakteristická svojí savojskou architekturou. Nutno dodat, že jeho níže položená střediska jsou s horní částí velmi důkladně propojena a to bezplatným autobusem a částečně i lanovkami - a to po celý den až do půlnoci. A jak to vše začalo? Na začátku šedesátých let se v La Plagne - česky: pastvina, ležící mezi údolím Isère a 3 400 m vysokým Dôme de Bellecôte, začalo rozvíjet lyžařské středisko a již o rok později se zde rozjely první vleky. S postupem času však vzniklo i několik dalších vesniček různého charakteru a postaveny byly i pěkné malé apartmánové osady. Dnes vám již toto místo nabízí pěkná střediska s rozdílnou architekturou, takže si tu každý přijde na své.

 

Atrakce střediska

La Plagne, Vanoise, Francouzské Alpy + ski = Paradiski... i tak by se dal vyjádřit matematicky název lyžařské oblasti, která vznikla v roce 2003 spojením Les Arcs a La Plagne a to pomocí nejmodernější a nejdelší visuté lanovky světa - Vanoise Express. Díky tomu vzniklo megastředisko Paradiski - Ski region, s touto nabídkou: dva ledovce pro lyžování (ledovec Chiaupe a ledovec Varet), 425 km sjezdovek, 140 lanovek a vleků, tři boarderdercrossy, čtyři snowparky a 2 U-rampy pro snowboarding - a to vše na jediný skipas. Samotné lyžařské středisko La Plagne (Čechy důvěrně přezdívané Pláně) je tvořeno deseti lyžařskými areály, vzájemně propojenými nejen sjezdovkami, ale i lanovkami a vleky. Horní část celé lyžařské oblasti vede bezlesými ledovcovými svahy s moderními lyžařskými areály a nižší část oblasti končí při savojských vesnicích, vlastně mezi jabloněmi a borovicemi. V oblasti jsou pro začínající lyžaře a rodiny s dětmi obzvlášť vhodné mírné carvingové svahy Belle Plagne. Upozorňujeme však, že při plánování vaší cesty se přitom rozhodně nenechte odradit názvy sjezdovek, jako například: sjezdovka Kamikaze. Zkušení lyžaři pak mohou v klidu vyzkoušet sportovněji laděnou ledovcovou oblast, která vyniká prudkými černými sjezdovkami a to především na severozápadním svahu Bellecôte. Ve skutečnosti se La Plagne vlastně skládá ze 4 lyžařských areálů: Champagny en Vanoise, Belle Plagne, Les Coches a Montchavin, které pak umožňují přístup k celé lyžařské oblasti Paradiski.

Náročnost sjezdovek

Lyžařské středisko La Plagne nabízí výborně připravené sjezdovky všech obtížností. K dispozici je celková nabídka, která zahrnuje 225 km sjezdovek, na které dokáže přepravit o celkové kapacitě až 138 800 osob/hod 1 pozemní lanovka, 2 kabinkové lanovky, 8 gondol, 35 sedačkových lanovek a 42 pom. La Plagne nabízí 80 km lehkých sjezdovek, 90 km středních sjezdovek a 55 km těžkých sjezdovek.

 

Francie

http://lyzovani.travel.cz/image/image_gallery?img_id=206148&t=1387443550719
 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Počasí v oblasti Bourg-Saint-Maurice

Aktualizováno 13/03/2016 01:53většinou zamračenovětšinou zamračeno7 °C
 

Předpověď (min./max. teplota)

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje