Maria Alm - Hochkönig - info

lyzovani-bg-header-title.png
     

Městečko Maria Alm, inspirované jedinečnou krásou svých gigantických hor, je jedním z méně nápadných rekreačních středisek. Věřte však, že to mu ale neubírá nic z jeho ohromující krásy. Leží poblíž masivu Hochkönigu (uprostřed Salcburska), který nejenže dal jméno celé této oblasti, ale zejména tvoří celému regionu impozantní kulisu. Lyžařská oblast spojuje Maria Alm, Dienten a Mühlbach s menšími středisky Aberg/Langeck a Natrun.
Lyžařské středisko Maria Alm - Hochkönig (oblast Salzburg a okolí) se nachází ve vzdálenosti 445 km od Prahy a 500 km od Brna.

 

Last minute nabídka lyžařských zájezdů Maria Alm - Hochkönig

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query
 
         

Lyžařské středisko Maria Alm - Hochkönig

Lyžařský ráj v podobě lyžařského areálu Hochkönig si prostě nemůže nechat ujít. Proč? Vzhledem k tomu, že kromě 33 vleků a 150 km non-stop sjezdových tratí spojujících další střediska Maria Alm, Dienten a Mühlbach, které zajišťují vzrušující akce pro zkušené lyžaře, snowboardisty, lyžařské fanatiky a samozřejmě i začátečníky, zde naleznete oblast, která se vyznačuje výjimečnými sněhovými podmínkami a zejména přátelskou, až rodinnou atmosférou. Tři obce Maria Alm (800 m), Dienten (1 071 m) a Mühlbach (854 m) vás zde přivítají v až pohádkově zasněženém světě, kolem mocného krále výšek - hory Hochkönig (2 941 m) v Salcbursku. Lyžařská oblast Hochkönig, které dala jméno vysoká hora dominující nádherné krajině a která se táhne po úbočích Berchtesgadenských Alp, je vhodná zejména pro začátečníky a nezkušené lyžaře a spadá do salzburské lyžařské oblasti Ski amadé. Proto je zde možné využít i vícedenní jednotný skipas v různých okolních střediscích.

 

Atrakce střediska

Hochkönig se nachází uprostřed pohoří stejného jména a je nejvyšším masivem Berchtesgaden Alp. Vzhledem k tomu, že jeho vrchol se vznáší nad ledovci v nadmořské výšce 2 941 m, mohou si návštěvníci vychutnat fantastický výhled i na jiné masivy Alp, například na Matrashaus. Tento prostorný lyžařský areál však zejména charakterizují spolehlivé sněhové podmínky a velmi dobře upravené sjezdovky všech úrovní obtížnosti. Středisko také dokázalo sloučit ideální kombinaci bujaré atmosféry a příjemného šarmu horských vesniček, proto si lze užít jak skvělého lyžování, tak i chatařské idylky. Velkým měřítkem kvality zimních středisek je i proslulý lyžařský region "Ski amadé". Sám slavný mistr světa v lyžování - Hermann Maier zde vyrůstal. Všechna střediska jsou propojena bezplatným skibusem a sloučením středisek tak zde vznikl nový, téměř bezkonkurenční ráj pro milovníky zimních sportů, kde zkrátka žádná přání nezůstanou nesplněna. Maria Alm - to je hlavně lyžování v krásném okolí!

Náročnost sjezdovek

Celá oblast lyžařského střediska Hochkönig - Maria Alm nabízí výborně připravené sjezdovky všech obtížností. K dispozici je celkem 150 km sjezdovek, na které přepraví až 52 100 osob/hod 5 kabinkových lanovek, 8 sedačkových lanovek, a 20 pom. Hochkönig - Maria Alm nabízí 52 km lehkých sjezdovek, 83 km středních sjezdovek a 15 km těžkých sjezdovek.
V oblasti Maria Alm jsou k dispozici 3 kabinkové lanovky, 4 sedačkové lanovky a 10 pom. V oblasti Dienten 2 sedačkové lanovky a 4 pomy a oblast Mühlbach pak nabízí 2 kabinkové lanovky, 2 sedačkové lanovky a 6 pom.

 

Rakousko

http://lyzovani.travel.cz/image/image_gallery?img_id=206148&t=1387443550719
 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Počasí v oblasti Salzburg

Aktualizováno 13/03/2016 01:19většinou zamračenovětšinou zamračeno4 °C
 

Předpověď (min./max. teplota)

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje