Méribel - 3 údolí - info

lyzovani-bg-header-title.png
     

Méribel je městečko v údolí Tarentaise, ve francouzských Alpách, které se nachází nedaleko města Moutiers. Méribel se také nachází v samém středu Tři údolí, nejpopulárnějšího francouzského lyžařského areálu. A to z dobrého důvodu... je to pravděpodobně jedno z nejkrásnějších francouzských lyžařských středisek. Lyžování v Méribel vám nabízí možnost prozkoumat velké množství kilometrů zcela propojených sjezdovek Tři údolí, společně s lyžařskými středisky Courchevel a Val Thorens. Méribel je totiž součástí tří sousedních vesnic v Les Allues v Savoie departementu, nedaleko města Moûtiers, nazývaný Méribel Centre, Méribel-Mottaret a Méribel Village. Obce jsou v Národním parku Vanoise a jsou součástí Les Trois Vallées. V údolí Tarentaise navíc najdete největší koncentraci světových lyžařských středisek na světě. Většina známějších sousedí s Paradiski (Les Arcs, La Plagne ) a Espace Killy (Val d'Isère a Tignes). Oblast Vallées zahrnuje 180 vleků, 335 označených sjezdovek (více než 600 km) a více než 130 km běžeckých stop. Tato oblast zahrnuje střediska Courchevel, La Tania, Meribel, Les Menuires, Saint Martin, Val Thorens a Orelle. Resort se nachází v nadmořské výšce 1750 m.
Lyžařské středisko Méribel - 3 údolí (oblast Savojsko) se nachází ve vzdálenosti 1 138 km od Prahy a 1 343 km od Brna.

 

Last minute nabídka lyžařských zájezdů Méribel - 3 údolí

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query
 
         

Lyžařské středisko Méribel - 3 údolí

Lyžařské středisko Méribel (Mottaret), které se nachází v Savoie, nabízí nejlepší přístup do celé lyžařské oblasti Les Trois Valées. Celé středisko je postaveno v typicky savojském stylu, místní architektura dokonale využívá světlého dřeva, kamene a břidlice tak, aby domy co nejvíce zapadaly do okolní krajiny. Dnešní údolí Méribel má několik částí: Původní (nejstarší část) Méribel Les Allus (1 100 m), Méribel Village (1 400 m) - která byla vybudována na začátku 90. let, další tvoří srdce údolí Méribel (1 450 - 1 600 m) - které je opravdovou křižovatkou oblasti Tři údolí, leží totiž na rozhraní Val Thorens a Courchevelu a poslední část tvoří Méribel-Mottaret (1 750 m) - který si i přes částečně betonové rezidence ze 70. let dokázal vytvořit podobně příjemnou atmosféru, která panovala v historicky prvních francouzských střediscích. Mottaret se pak skládá ze tří částí položených v různé nadmořské výšce. Mottaret a Méribel jsou v podstatě samostatná střediska, která se nacházejí 3 km od sebe ve stejném údolí a propoují je lanovky a skibusy. Meribelské sjezdovky ocení zejména začátečníci a rodiny s dětmi, Mottaret zase nabízí nejlepší propojení s lyžařským resortem Les Trois Valées. Zde naleznete sjezdovky všech obtížností a také oblasti Mont Vallon a Mont de La Chambre, které jsou vhodné pro freeride. Náročné lyžaře zase potěší sjezdovky Combe Vallon (2,8 km, s převýšením 794 m) a Les Bosses (1 km, převýšení 350 m).

 

Atrakce střediska

Dobře udržované sjezdovky (vhodné pro pokročilé lyžaře) a tradiční architektura v centru Trois Vallées - tak to je elegantní, ale velmi drahé lyžařské středisko Méribel, které je však ideálně umístěné v samém srdci lyžařské oblasti "Tři údolí" - což ocení všichni lyžaři a snowboardisté každý den při objevování stále nových a nových sjezdovk. Méribel má totiž vynikající polohu, která mu umožňuje přístup k široké škále lyžování do "Tří údolí lyžařské oblasti". Díky své centrální poloze je Méribel velmi oblíbené a dostanete se odtud perfektně i do všech ostatních lyžařských středisek. Pro středisko jsou typické zdejší dřevěné "chalety" v tradičním alpském stylu, které se postarají o příjemnou atmosféru. Historické jádro střediska najdete v Méribel Village, z něhož postupem času vznikla obec Méribel-Mottaret, s dnešní lyžařskou destinací. Toto klidné a tradiční lyžařské středisko vám také nabídne nejen rozsáhlé stezky pro zimní turistiku, ale i krásně lesnaté svahy. Kromě samotné vesničky Méribel, ležící v nadmořské výšce 1 450 metrů, je tento resort tvořen i dvěma "podresorty": Méribel Village (1 400 metrů) a Méribel-Mottaret (1 750 metrů). Samotné sjezdovky v Méribelu se rozprostírají v nadmořské výšce od 1 100 do 2 952 metrů, což je výška hory Mont du Vallon. Středisko je také ideálním místem pro ty, kteří chtějí prozkoumat rozsáhlé oblasti "Tři údolí", se sousedními středisky Courchevel, La Tania, Val Thorens a Les Menuires.

Náročnost sjezdovek

Samotné lyžařské středisko Méribel nabízí výborně připravené sjezdovky všech obtížností. K dispozici je celková nabídka, která zahrnuje 73 km sjezdovek, z toho je 43 km lehkých sjezdovek, 21 km středních sjezdovek a 9 km těžkých sjezdovek.

 

Francie

http://lyzovani.travel.cz/image/image_gallery?img_id=206148&t=1387443550719
 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Počasí v oblasti Bourg-Saint-Maurice

Aktualizováno 13/03/2016 01:53většinou zamračenovětšinou zamračeno7 °C
 

Předpověď (min./max. teplota)

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje