Sjezdovky a skipasy

lyzovani-bg-header-title.png
     

Sjezdovky Ramzová

 

V obci Ostružná najdeme jedno z největších středisek cestovního ruchu v oblasti Jeseníků. V letních měsících je Ostružná často vyhledávaná milovníky turistiky a cykloturistiky, v zimě se zase do obce sjíždějí lyžaři všech kategorií. Svahy skiareálu Ramzová jsou situovány na sever, což jim samozřejmě zaručuje dostatečnou sněhovou pokrývku po celou zimní sezónu. Lyžuje se tak na severozápadních svazích Šeráku, pro cestu na Šerák můžete využít dvojsedačku z Ramzové na Čerňavu a poté dále jednosedačku až přímo na vrchol. Sjezdovky ze Šeráku však patří mezi náročnější a doporučují se již zkušeným lyžařům. Jejich celková délka je 3 300 metrů. Pro méně zkušené lyžaře jsou určeny mírnější svahy, které najdou poblíž dolní stanice sedačky. Zde se koná také i večerní lyžování. Lyžařům je zde k dispozici 7 sjezdových tratí všech náročností, s délkou více jak 2 kilometry. Lyžařské terény zde tak ocení jak začátečníci, tak i pokročilí a zkušení jezdci. V areálu není zapomínáno ani na snowboardisty, vystavěn zde byl snowpark se skoky. Pro rodiny s malými dětmi je zde zase připravena jak lyžařská škola, tak i školička, dětský park s vlekem a kolotoče. V areálu je možné provozovat i tzv. snowtubing - což je jízda na gumových člunech. Na své si zde pak přijdou i vyznavači běžeckého lyžování, Ostružná je totiž výchozím místem mnoha tratí - například na Paprsek, Kralický Sněžník, Šerák, Keprník, Červenohorské sedlo až k Pradědu. Součástí střediska je také půjčovna a servis lyžařského a snowboardového vybavení, škola kitingu vedená mistrem ČR či bezdotykové turnikety. Parkování je umožněno zdarma přímo v areálu. Co se ubytování týká, přímo ve skiareálu se nachází horská chata "Jonáška", která nabízí celoročně nejen možnost ubytování, ale i stravování. Samostatnou kapitolou je lanová dráha na Ramzové. Spodní úsek Ramzová - Čerňava (o délce 1 459 m je čtyřsedačková), horní úsek Čerňava - Šerák (o délce 1 810 m je dvousedačková). Lanový dráha vás vyveze až na horu Šerák, odkud lze pokračovat pěšky (nebo na běžkách) po hlavní hřebenové magistrále Jeseníků přes Keprník, Vřesovou studánku, Červenohorské sedlo, chatu Švýcárnu, Praděd, Ovčárnu, Vysokou holi, Kamzičník, Ztracené kameny a Jelení studánku, až na sedlo Skřítek. Takže vám hlavně ušetří vás čas a síly při překonávání převýšení více než 600 metrů z Ramzovského sedla na hlavní hřeben.

(mapu kliknutím zvětšíte)

▬ Černá 1 km ▬ Červená 4 km ▬ Modrá 4 km ▬ Zelená 0 km
 

Zájezdy Ramzová

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query
 

Ceny skipasů Ramzová

 

Ramzová - ceník skipasů    Hlavní sezóna Vedlejší sezóna
 DospělíMládežDětiDospělíMládežDěti
1 den500,--360,----
3 dny1 450,--1 000,----
4 dny1 900,--1 400,----
6 dnů------
7 dnů3 200,--2 300,----

Ceny jsou v Kč. Ceny jsou pouze orientační. Pro aktuální ceny skipasů navštivte stránku Ramzová - ceník skipasů.

 

Ramzová - informace pro běžkaře


Ramzová je významnou křižovatkou běžeckých tras ve směru na Červenohorské sedlo, přes Čerňavu a Šerák, na druhou stranu pak na Paprsek a Kralický Sněžník. Dostat se také můžete i na Malý Děd, až do Žďárského potoka či Karlové Studánky.
Po trasách je možná celá řada odboček - pokud se vydáte ze Šeráku dále po zelené značce, dojdete na krásné místo Obří skály, které se nachází v nadmořské výšce 1 082 metrů. Odkud je krásná vyhlídka na Lázně Lipovou, město i lázně Jeseník a přes hranici i do sousedního Polska, do Kladské nížiny.

 

TOP střediska

http://dovolena.travel.cz/image/image_gallery?img_id=222880&t=1394204105822
         
 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Počasí v oblasti Jesenik

Aktualizováno 13/03/2016 01:00mrholenímrholení3 °C
 

Předpověď (min./max. teplota)

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje