Podbánské -info

lyzovani-bg-header-title.png
     

Středisko Podbánské je situováno v klidném prostředí přímo pod Kriváněm, nad osadou Podbanské. Je vhodné pro nenáročné lyžaře a rodinné lyžování s malými dětmi. Ve středisku je k dispozici lyžařská škola, půjčovna lyží a také skiservis. Do Tiché a Koprové doliny se nabízí možnost lyžařských túr. Lyžařské středisko Podbanské se nachází v nádherném přírodním prostředí pod Kriváněm, v nadmořské výšce 940 až 1 000 metrů nad mořem. Návštěvníci střediska si kromě příjemného lyžování určitě také vychutnají i úžasné panorama, které se otevírá z lyžařských svahů, a nabízí výhled na hřeben Nízkých Tater. A to od Ďumbiera až po Kráľovu hoľu. Lyžařské středisko nabízí čtyři nenáročné sjezdové tratě, čtyři vleky, upravované (ale i neupravované) běžecké tratě různé náročnosti s celkovou délkou 50 kilometrů, lyžařskou a snowboardovou školu, půjčovnu lyžařské a snowboardové výstroje nebo sáně tažené koňským zpřežením. Celková délka sjezdovek činí 1,5 km.
Lyžařské středisko Podbánské (oblast Malá a Velká Fatra) se nachází ve vzdálenosti 555 km od Prahy a 352 km od Brna.

 

Last minute nabídka lyžařských zájezdů Podbánské

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query
 
         

Lyžařské středisko Podbánské

Osada Podbánské, která se nachází na rozhraní Vysokých a Západních Tater, je všeobecně považována za vstupní bránu do Vysokých Tater. Je nejen výhodným výchozím místem pro pěší turistiku (například na Kriváň nebo do Tiché a Kamenisté doliny), ale i svou polohou a členitostí krajiny je vhodným místem zejména pro zimní rekreaci a sport. Nabízí výborné podmínky pro zimní turistiku, ale i pro začínající a náročné sportovce nebo i pro běžecké lyžování. Velké možnosti se nabízejí pro snowboardingu a sáňkování. Lyžařské středisko Podbanské se nachází nad obcí Podbanské (v Prešovském kraji), v nádherném přírodním prostředí pod Kriváněm, v nadmořské výšce 940 až 1 000 metrů nad mořem. Návštěvník lyžařského areálu si kromě příjemného lyžování určitě také vychutná i úžasné panorama, které se otevírá z lyžařských svahů a které nabízí výhled na hřeben Nízkých Tater - od Ďumbiera až po Kráľovu hoľu. Prostředí je přímo ideální pro nenáročné lyžaře a rodinnou dovolenou s malými dětmi. Ve středisku je k dispozici lyžařská škola, půjčovna lyží a skiservis. 

 

Atrakce střediska

Lyžařské středisko Podbánské, které je situováno v klidném prostředí pod Kriváněm, nad osadou Podbanské, se nachází v těsné blízkosti hotelů Permon (300 m z parkoviště k vleku) a Kriváň (50 m z parkoviště k vleku). Ski středisko Podbanské patří k nejznámějším lyžařským střediskům na Slovensku. Sjezdovky tohoto ski centra jsou vyjímečné tím, že nabízejí jedinečné panorama Vysokých Tater. Podmínky pro lyžování jsou díky vysoké nadmořké výšce nadprůměrné. Zdejší lyžování tak patří mezi to déle trvající, oproti jiným lyžařským střediskům na Slovensku. Průměrná doba lyžařské sezóny zde tak trvá 105 až 115 dní. Podbanské, které je vzdálené 20 km od Štrbského plesa a 18 km od Liptovského Hrádku, nabízí kromě samotného lyžování i mnoho turistických možností. Jednou s turistických lahůdek je samozřejmě výstup na Kriváň, turisti si však nedokáží vynachválit i procházky Tichou či Kôprovou dolinou. Lyžařské středisko v Podbanském nabízí lyžařské tratě vhodné zejména pro oddychové lyžování, začátečníci zde mají k dispozici nejen lyžařskou školu, ale i školu snowboardingu. Vyhledávanou atrakcí je jízda na saních tažených koňským spřežením. 

Náročnost sjezdovek

Lyžařské středisko Podbánské nabízí výborně připravené sjezdovky všech obtížností. K dispozici je celková nabídka, která zahrnuje 1,2 km sjezdovek, na které dokáže přepravit o celkové kapacitě až 1 500 osob/hod 4 vleky. Podbánské  nabízí 1,2 km lehkých sjezdovek.

 

Slovensko

http://lyzovani.travel.cz/image/image_gallery?img_id=206148&t=1387443550719
 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Počasí v oblasti Poprad

Aktualizováno 13/03/2016 01:00přeháňkypřeháňky1 °C
 

Předpověď (min./max. teplota)

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje