Chamrousse - info

lyzovani-bg-header-title.png
     

Lyžařské středisko Chamrousse je situováno do oblasti známé jako Belledonne, které se nachází jen 30 km od Grenoblu. Skládá se ze dvou malých měst: Chamrousse 1 650 m nad mořem a Chamrousse 1 700 - 1 750 m nad mořem (Roche Beranger - Arselle Ski Area), které jsou vzájemně propojeny sjezdovkami. Středisko je chytře postavené v lese a skýtá výjimečný panoramatický pohled, s výhledem na Grenoble. Středisko Chamrousse bylo původně postaveno jako olympijská vesnice pro zimní hry v roce 1968. Od té doby se však tato malá horská vesnička ve francouzských Alpách těší stále větší oblibě. A není divu: Díky své poloze je lyžařská oblast Chamrousse považována za jednu z oblastí, nabízející nejvíce sněhu. Zároveň nabízí mnoho slunce nejen po celý den, ale až do večerních hodin. Zejména o víkendech je tato vesnice velmi populární, sportovci a lyžaři z Grenoblu si cení Chamrousse jako lyžařský ráj na dosah ruky, který nabízí téměř 100 km sjezdovek každé sportovní úrovně. Dech beroucí panorama Chamrousse je samozřejmě v ceně. Zároveň si rekreanti mohou vychutnat výhled na sousední města a vysoké alpské ledovcové oblasti všude kolem.
Lyžařské středisko Chamrousse (oblast Isére) se nachází ve vzdálenosti 1 128 km od Prahy a 1 332 km od Brna.

 

Last minute nabídka lyžařských zájezdů Chamrousse

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query
 
         

Lyžařské středisko Chamrousse

Lyžařské středisko Chamrousse (1 700 m) je situováno u vjezdu do oblasti známé jako Massiv de Belledonne, která poskytuje nádherný pohled na asi 30 km vzdálený Grenoble a okolní vrcholky. Středisko se stalo známé především díky olympijským hrám a také i jako jedna z etap Tour de France. Západní poloha lyžařského střediska je nejen zárukou dostatku sněhu, ale i mnoha slunečních paprsků jak odpoledne, tak i večer. Zvláštností, kterou zde můžete pozorovat, je západ slunce před francouzskou nížinou. Tento jev dal středisku dokonce i jeho jméno: Chamrousse totiž znamená "Červená pole". Chamrousse, které zaujímá rozlohu 1 300 hektarů, se rozléhá přes několik úrovní: Z chaletové vesničky Bachat-Bouloud (1 700 m) na výšině l'Arselle se dostanete autobusem i do jiných částí - Roche Béranger (1 750 m) a Recoin (1 650 m). Tady pak najdete vše, čím se může moderní středisko zimních sportů pochlubit, jako například restaurace, bary, příjemné kavárny a samozřejmě i spoustu obchodů. Vzhledem k tomu, že se bývalý olympijský vesnička Chamrousse nachází jen 30 minut jízdy od Grenoblu, dělá to z ní jedno z nejdostupnějších lyžařských středisek v Alpách. Všeobecně se Chamrousse skládá ze dvou moderních satelitních středisek - Le Recoin a Roches Béranger, které jsou spolu propojeny jak vleky, tak i lanovkami a sjezdovkami. Oblast nabízí nádhernou krajinu a lyžařské středisko je vhodné zejména pro rodiny s dětmi.

 

Atrakce střediska

V Chamrousse se roku 1968 Jean-Claude Killy zapsal ziskem třech zlatých olympijských medailí do sportovní historie. Od té doby si udržuje toto lyžařské středisko svou fascinující atmosféru. Na své si zde přijdou nejen lyžařští labužníci, ale Chamrousse nabízí skvělé podmínky i začínajícím lyžařům a snowboardistům. Zdejší útulné apartmány v chaletech poskytují přímo skvostný výhled do alpské nížiny a splňují ty nejvyšší nároky. Obec Chamrousse se totiž nachází v chráněné přírodní oblasti. Resort byl postaven mezi lesy, kde se naskýtal pohled na grenobelské údolí a jeho nejvyšším bodem je La Croix de Chamrousse (2 250 m n.m.). V centru lyžařského střediska najdete dokonce i nákupní galerie a o 800 metrů dále "Bachat-Bouloud" a "Le Domaine de l'Arselle". Strmé svahy střediska Chamrousse (které jsou po velkou část roku hluboce zasněženým výběžkem alpského pásma Belledonne) byly v roce 1968 vybrány jako místo pro alpinské lyžařské soutěže v rámci Zimních olympijských her v Grenoblu. Z této slávy těží olympijská vesnička dodnes, ačkoliv její lesk od té doby již poněkud vybledl. Skicentrum Chamrousse však díky svým výborným sněhovým podmínkám vhodných i pro jarní lyžování a výhodnému dopravnímu spojení, zůstává i nadále velmi oblíbené. Mezi dvěma skiareály v této oblasti je však značný rozdíl. Zatímco Roches Béranger je vhodný spíše pro začátečníky a milovníky freeride, Le Recoin naopak platí za oblast vhodnou spíše pro náročnější lyžaře, kteří ocení zejména těžké olympijské sjezdy. Také milovníci snowboardingu zde najdou dva snowparky, s tím správným snowboardovým vybavením.

Náročnost sjezdovek

Lyžařské středisko Chamrousse nabízí výborně připravené sjezdovky všech obtížností. K dispozici je celková nabídka, která zahrnuje 90 km sjezdovek, na které dokáže přepravit o celkové kapacitě až 27 900 osob/hod 1 kabinková lanovka, 10 sedačkových lanovek a 12 pom. Chamrousse nabízí 12 km lehkých sjezdovek, 62 km středních sjezdovek a 16 km těžkých sjezdovek.

 

Francie

http://lyzovani.travel.cz/image/image_gallery?img_id=206148&t=1387443550719
 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Počasí v oblasti Briancon

Aktualizováno 13/03/2016 03:00-1 °C
 

Předpověď (min./max. teplota)

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje