Boží dar - info

lyzovani-bg-header-title.png
     

Boží Dar, ležící v nadmořské výšce 1 028 m, je nejvýše položené město v České republice a je jedním z nejvýznamnějších středisek zimních sportů. Obec leží na hranicích se Spolkovou republikou Německo, v sedle mezi nejvyšší horou Krušných hor Klínovcem (1 244 m n. m.) a Božídarským Špičákem (1 115 m n. m.). Tři kilometry severovýchodně od obce leží nejvyšší hora spolkové země Sasko - Fichtelberg (1 214 m). Boží Dar - lyžařský areál Neklid, nabízí návštěvníkům komplexní služby, včetně půjčovny lyží a snowboardů, lyžařské školy, snowparku nebo rychlé občerstvení. Pro noční lyžování jsou v nabídce dvě sjezdovky. Boží Dar je opravdu rájem pro milovníky mnoha zimních sportů bez ohledu na jejich věk. Na své si tu přijdou začátečníci, pokročilí, rodiny s dětmi, ale i senioři. Lyžařský areál Boží Dar a Klínovec jsou největšími a nejvyhledávanějšími zimními středisky v Krušných horách. Středisko Boží Dar nabízí kromě upravených lyžařských běžeckých tratí, které v přímém okolí města dosahují délky asi 70 km a na německém území dalších asi 50 km, i 8 lyžařských sjezdových tratí (celkem 5,2 km) s 18 vleky a 4 sedačkovými lanovkami, jízdu na dětském sněžném skútru, snowtubing a školu snowkitingu.
Lyžařské středisko Boží dar (oblast Krušné hory) se nachází ve vzdálenosti 150 km od Prahy a 359 km od Brna.
 

 

Last minute nabídka lyžařských zájezdů Boží Dar

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query
 
         

Lyžařské středisko Boží Dar

Lyžařský areál Boží Dar - Neklid leží v Krušných horách na hranicích s Německem. Svou polohou 150 km od Prahy, 105 km od Plzně, 50 km od Chomutova, 27 km od Karlových Varů a necelých 8 km od Loučné pod Klínovcem je výborně dostupný. Rekreační středisko Boží Dar je svojí nadmořskou výškou 1 028 metrů nad mořem nejen nejvýše položené městečko v České republice, ale i v celé střední Evropě. Současně je i hraničním přechodem. V zimní sezóně jsou zde upravované běžecké tratě a ideální podmínky jsou v oblasti vytvořené i pro sjezdové lyžování. Některé z nich jsou však uměle zasněžované. V lyžařském Skiareálu Boží Dar je k dispozici i možnost večerního lyžování (vedle vleku Žižkárna se nachází osvětlená sjezdovka), připraven je i snowboardový park a na své si zde přijdou jak děti a začínající lyžaři, tak i zkušení lyžaři a snowboardisté. Dětem a začátečníkům slouží mírný svah, vyznavači carvingu budou spokojeni na širokých, 1 200 m dlouhých sjezdovkách Moser a Karásek. Snowboardistům a freeskierům nabízí středisko snowpark se spoustou denně upravovaných překážek různých obtížností. Po zprovoznění třísedačkové lanovky je i zdejší přepravní kapacita dostatečná, jezdí se zde téměř bez čekání ve frontách. Lyžařský areál také nabízí hned dvě možnosti parkování. Buď necháte vozidlo na BD na parkovišti u ČS PHM a na sjezdovky dojedete přibližovacím vlekem nebo dojedete až na parkoviště Neklid, které leží přímo u výstupní stanice sedačkové lanovky. V obou případech je parkování pro návštěvníky skiareálu zdarma.

 

Atrakce střediska

Boží Dar se rozkládá na náhorní plošině nad Jáchymovem. Přímo ve městě se nachází jeden lyžařský areál, další (větší) areál Neklid najdete nedaleko za Božím Darem. Prvně jmenovaný skiareál (Novako) je situován přímo v centru obce a nachází se v nadmořské výšce 1 024 metrů. Určen je hlavně méně pokročilým lyžařům a začátečníkům, protože profil zdejších tratí je spíše nenáročný. Zdejší sjezdovky obsluhují dva vleky v délce 200 a 300 metrů, které mají celkovou přepravní kapacitu 1 800 osob za hodinu. Ski areál Boží Dar - Neklid, ve kterém jeho návštěvníci parkují zdarma přímo u výstupní stanice sedačkové lanovky, zase nabízí výborné podmínky zejména pro zkušené (ale i začínající) lyžaře. Plynulý provoz zde zajišťuje třísedačková lanovka a nově rozšířené sjezdovky, takže se nemusíte obávat žádné čekací doby. Přes 1 200 metrů dlouhé sjezdové tratě jsou denně upravované a jsou vybaveny umělým zasněžováním. Lyžařské středisko nabízí vysoce kvalitní snowpark s mnoha překážkami, pro začínající lyžaře je vyhrazen moderní vlek za hotelem Praha. Ten je současně dostupný i pešky z Božího Daru a zároveň slouží jako přibližovací vlek na Neklid. Na milovníky běžek zde čekají upravené stopy v panenské přírodě náhorních planin, nacházející se převážně kolem Božího Daru a na Krušnohorské magistrále.

Náročnost sjezdovek

Lyžařské středisko Boží Dar nabízí výborně připravené sjezdovky všech obtížností. K dispozici je celková nabídka, která zahrnuje 6,6 km sjezdovek, na které dokáže přepravit o celkové kapacitě až 5 600 osob/hod 1 lanovka a 7 vleků. Boží dar nabízí 3,7 km lehkých sjezdovek, 2,6 km středních sjezdovek a 0,3 km těžkých sjezdovek.

 

Česká republika

http://lyzovani.travel.cz/image/image_gallery?img_id=206148&t=1387443550719
 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Počasí v oblasti Karlovy Vary

Aktualizováno 13/03/2016 00:00zamračenozamračeno0 °C
 

Předpověď (min./max. teplota)

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje