Oberstdorf - info

lyzovani-bg-header-title.png
     

Oberstdorf je obec a lyžařské - turistické středisko v jihozápadním Německu, v oblasti Bavorských Alp. Jedno z největších a nejznámějších středisek v zemi, stejně jako nejjižnější, je velmi oblíbeno u rodin po celý rok. Existuje široká škála sportovních (ale i nesportovní) alternativ k lyžování. K dispozici jsou další lyžařské areály, rozprostřené všude kolem této obce. Německé lyžařské středisko Oberstdorf má přímý přístup na 44 km sjezdového lyžování, s 38 jednotlivých sjezdovek, obsluhovaných 26 vleky. Lyžařský region "Oberstdorf Kleinwalsertal" nabízí celkem 124 km sjezdovek (rozprostřených do pěti lyžařských regionů), více než 76 km lyžařských běžeckých tratí, 10 lanovek a 14 sedačkových lanovek. K mání je také sáňkařská dráha, škola skibobu, zimní stadion nebo curling. Jedním z areálů v regionu Oberstdorf je i středisko Oberstdorf-Fellhorn (dalšími jsou Nebelhorn nebo Söllereck), které nabízí 24 kilometrů na 38 sjezdovách.
Lyžařské středisko Oberstdorf (oblast Alpy) se nachází ve vzdálenosti 542 km od Prahy a 746 km od Brna.

 

Last minute nabídka lyžařských zájezdů Oberstdorf

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query
 
         

Lyžařské středisko Oberstdorf

Žádná fotka nám nezprostředkuje svěží alpský vánek nebo vůni louky. Proto není vůbec jednoduché popsat okouzlující krásu oblasti. Nikdo však neudělá chybu, když na své zimní dovolené navštíví aspoň jedno ze sedmi kouzelných údolí, nacházejících se v Oberstdorfu. Každé údolí je jiné, každé má svůj nezaměnitelný šarm a kouzlo. Všechny však každopádně patří k nejslunečnějším oblastem v Bavorsku. Do povědomí lidí se dostal i tím, že se zde pořádá každý Nový rok první část slavné Turné čtyř můstků. Zapomínat bychom však ani neměli na to, že Oberstdorf je také významné centrum krasobruslení, jehož moderní stadiony byly postaveny na vnější straně města. Některé z nich jsou přístupné i veřejnosti pro rekreační bruslení. Oberstdorf je nejen lyžařské a turistické město v jihozápadním Německu, které se nachází v oblasti Allgäu v Bavorských Alpách, ale i nejjižněji položená osada v zemi. Nachází se v nadmořské výšce 813 metrů a středisko se může kromě příjemného podnebí a skvělou nabídkou aktivit pro volný čas pochlubit i tím, že je téměř bez automobilové dopravy. Zřejmě i proto láká zejména rodiny s malými dětmi. Avšak i vášnivý lyžaři a snowboardisté si v Oberstdorfu přijdou plně na své. Vyzkoušet si svou vášeň mohou na mnoha sjezdovkách s muldami a ve funparcích. Navíc z lanovek je při dobré viditelnosti opravdu nádherný výhled na více než 400 vrcholků, mezi nimiž nechybí ani Zugspitze či švýcarský Säntis. Po náročném dni na sjezdovce se pak mohou jít dobře bavit do horských chat, barů nebo do restaurací. A to si přece nesmíte nechat ujít!

 

Atrakce střediska

Jihobavorský Oberstdorf je turistické a lyžařské centrum, s ročním průměrem 2,5 milionu návštěvníků, které je proslulé zejména díky skokanským můstkům, nacházející se na úpatí hory Schattenberg (1 798 m n.m.). Právě zde pravidelně začíná tzv. Turné čtyř můstků. Také se zde koná jeden ze závodů Tour de Ski, ovšem na své si zde přijdou i sjezdaři v rozsáhlém areálu Oberstdorf / Kleinwalsertal. Lyžuje se na Nebelhorn (2 224 m), Fellhorn (2 037 m) nebo alternativně i na rakouských sjezdovkách Kleinwalsertal. Lyžařská střediska Nebelhorn, Fellhorn a Söllereck jsou pro snowboardisty a lyžaře hotový ráj. Není divu, protože nabízejí celkem 44 km sjezdovek (z toho jsou víc než tři čtvrtiny zasněžované), 29 lanovek, nesčetně mnoho možností ubytování a občerstvení a samozřejmě spoustu sluníčka. Takovému lákadlu nelze přece odolat. V Nebelhornu se také nachází i 7,5 km dlouhá lanovka, která je nejdelší lanovkou na německé straně Alp. Pro rodiče s dětmi jsou zde také samozřejmostí lyžařské školy a školky. Náročnost lyžařských sjezdovek je různorodá, od těch nejjednodušších, až po ty neprudší, pro opravdu zdatné profesionály. I milovníci snowboardingu zde mají své místo - jejich zábavu jistě zaručí prudké U-rampy a zábavné parky se spoustou jedinečných atrakcí. Také nabídka aprés-ski aktivit je ve zdejší oblasti bohatá. Vesnice se rozvíjela v poklidu, bez výraznějších událostí, a podařilo se jí dospět až do vynikajícího sportovního střediska, nabízející moderní vybavení. Lze říci, že v průběhu let se malá a skromná horská vesnice vyvinula na stylové lyžařské středisko zimních sportů. A najednou je Oberstdorf i první město na světě, které umožňuje vjezd pouze ekologicky šetrným vozidlům do centra obce.

Náročnost sjezdovek

Celá oblast lyžařského střediska Oberstdorf (včetně Kanzellwald) nabízí výborně připravené sjezdovky všech obtížností. K dispozici je celková nabídka, která zahrnuje 45 km sjezdovek, na které dokáže přepravit o celkové kapacitě až 33 600 osob/hod 5 kabinkových lanovek, 4 gondoly, 8 sedačkových lanovek a 14 pom. Oberstdorf (včetně Kanzellwald)  nabízí 11 km lehkých sjezdovek, 32 km středních sjezdovek a 2 km těžkých sjezdovek.

 

Německo

http://lyzovani.travel.cz/image/image_gallery?img_id=206148&t=1387443550719
 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Počasí v oblasti Oberstdorf

Aktualizováno 13/03/2016 01:00mrholenímrholení2 °C
 

Předpověď (min./max. teplota)

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje