Starý Smokovec - info

lyzovani-bg-header-title.png
     

Starý Smokovec je nejstarší osada nejen ve Vysokých Tatrách, ale i na Slovensku. Starý a Nový Smokovec (nyní součást Vysoké Tatry) leží na jižních svazích Vysokých Tater a je administrativním centrem celé oblasti. Nad střediskem se hrdě tyčí Slavkovský štít, který se nachází ve výšce 2 452 m nad mořem. Nejen, že zde najdeme vyhledávané klimatické koupele, ale navíc patří Starý Smokovec mezi nejkrásnější horská městečka... což vyvažuje poněkud skromnou nabídku možností pro sjezdové lyžování (pouze 5 km přímo na místě). Další lyžařské terény najdete v sousední Tatranské Lomnici (6 km na východ) nebo v areálu na Štrbském plese (15 km na západ). V okolí Starého a Nového Smokovce se lyžuje pouze na třech místech: Podél pozemní lanové dráhy Hrebienok - Starý Smokovec (trať dlouhá 3 000 m), dále nad horní stanicí pozemní dráhy nad Hrebienkom (sjezdovka o délce 600 m a s převýšením 180 m) a pro méně pokročilé lyžaře je k dispozici 1 km dlouhý svah na Jakubkové Lúce. Krátký vlek je také u holetu Bellevue.
Lyžařské středisko Starý Smokovec (oblast Vysoké Tatry) se nachází ve vzdálenosti 559 km od Prahy a 356 km od Brna.

 

Last minute nabídka lyžařských zájezdů Starý Smokovec

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query
 
         

Lyžařské středisko Starý Smokovec

Lyžařské středisko Starý Smokovec, které je v současnosti administrativním centrem Vysokých Tater, je nejstarší tatranskou osadou. Je nejen významným dopravním uzlem, ale nachází se zde i centrum Tatranské horské služby. Lyžařské středisko leží v nadmořské výšce od 800 m.n.m. do 1 480 m.n.m., na jižním svahu Vysokých Tater. Dominantou střediska je Slavkovský štít (2 452 m.n.m.). Lyžařské středisko Starý Smokovec však nabízí více, než jen "lyžovačku". Na Hrebienok se dá dostat i pozemní lanovkou, kde se nabízí kvalitní podmínky jak pro lyžování, tak i snowboarding. Zde se pak nacházejí lehké a středně náročné sjezdovky, proto si v něm přijdou na své začátečníci, ale i pokročilí. Z Hrebienka do Starého Smokovce pak vede sáňkařská dráha s večerním osvětlením, jejíž celková délka činí 2,6 km. Areál vstoupil do povědomí také i svým náročným lyžařským svahem - Horní louka, kde se konaly významné světové lyžařské závody. Jako např. Finále Světového poháru FIS ve slalomu. Z Hrebienka se dá podniknout i vícero túr do zpřístupněných částí Vysokých Tater a do celoročně otevřených vysokohorských chat. Další lyžařské terény najdete v sousední Tatranské Lomnici (6 km na východ) nebo v areálu na Štrbském plese (15 km na západ). Starý a Nový Smokovcem spojuje silnice, ale i železnice, tzv. "Tatranská električka". Lyžařské středisko Starý Smokovec je vhodné především pro rodiny s dětmi.

 

Atrakce střediska

Základní stanice lyžařského střediska Starý Smokovec (region Vysoké Tatry) se nachází v nadmořské výšce 1 017 m nad mořem a jeho nejvýše položený bod střediska je ve výšce 1 480 m nad mořem - celkové převýšení tedy činí 463 metrů. Nachází se na jižních svazích a kromě mnoha hotelů, restaurací a půjčoven nejrůznějšího vybavení do hor zde najdeme například i cestovní kanceláře. Je zde také široká síť obchodů, bank a směnáren. Starý Smokovec se rovněž stal velmi důležitým dopravním uzlem Tatranské elektrické železnice a lanovky na Hrebienok. Přesto, že je zde jen velmi skromná nabídka možností sjezdového lyžování, patří Starý Smokovec mezi nejoblíbenější střediska v Tatrách. Návštěvníkům tak nabízí alespoň možnosti rekreace, relaxace a kvalitní kuchyni a tvoří výbornou základnu pro vysokohorskou turistiku. Horská střediska Starý, Nový, Horní a Dolní Smokovce (800 - 1 400 m n.m.), nad nimiž se vypíná Slavkovský štít, jsou vyhledávaná také pro své široké možnosti sportovního a společenského vyžití, i jako klimatické lázně. Nejlepší podmínky pro lyžování, snowboarding a další zimní sporty však skýtá lyžařské středisko Hrebienok. Horní stanice pozemní lanové dráhy ze Starého Smokovce na Hrebienok je pak východiskem turistických tras do nejnavštěvovanějších tatranských dolin. Přímo v centru osady Smokovce se nachází i lyžařské středisko Jakubkova lúka, které nabízí nepříliš náročný, uměle zasněžovaný svah. 

Náročnost sjezdovek

Lyžařské středisko Starý Smokovec nabízí výborně připravené sjezdovky všech obtížností. K dispozici je celková nabídka, která zahrnuje 5,2 km sjezdovek, na které dokáže přepravit o celkové kapacitě až 4 000 osob/hod 1 sedačková lanovka a 6 kotevních vleků. Starý Smokovec nabízí 4,6 km lehkých sjezdovek a 0,6 km středních sjezdovek.

 

Slovensko

http://lyzovani.travel.cz/image/image_gallery?img_id=206148&t=1387443550719
 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Počasí v oblasti Poprad

Aktualizováno 13/03/2016 01:00přeháňkypřeháňky1 °C
 

Předpověď (min./max. teplota)

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje