St. Moritz - info

lyzovani-bg-header-title.png
     

Tak které je světově nejznámější lyžařské středisko? Názory jsou vskutku rozděleny a mezinárodní průzkum veřejného mínění nebyl dosud proveden. Severoamerickými kandidáty by mohl být Aspen nebo Whistler, v Evropě by to mohl být St. Anton, Kitzbühel, Chamonix, Val d'Isère a možná i dalších půl tuctu středisek. Jedním z nich by však zcela jistě bylo i luxusní lyžařské středisko St. Moritz. I když není dobře známý pro ty správné důvody, je známý tím, že to je "hřiště bohatých a slavných". Moritz je letovisko v údolí Engadin ve Švýcarsku. Jedná se o obec v okrese Maloja, ve švýcarském kantonu v Graubünden. Nejvyšší vrchol ve východních Alpách (Piz Bernina) leží jen několik kilometrů jižně od města. Moritz hostil zimní olympijské hry v roce 1928 a 1948. Je populární destinací pro vyšší třídu a mezinárodní "Jet Set", stejně jako jedno z nejdražších lyžařských středisek na světě. Cítit slunce na tváři a prach pod nohama po celý den!... tím se může pochlubit region, který nabízí 350 km sjezdovek. Nemluvě o tom, jaké fantastické počasí zde panuje. Horní Engadin je opravdu obdařen hojností slunečního svitu. Díky své nadmořské výšce mezi 1 800 a 3 303 m nad mořem, je zde zaručena i sněhová nadílka. Navíc vysoce moderní lyžařské vleky zajišťují nejen minimální čekací doby, ale i maximální účinnost. St. Moritz ve Švýcarsku je velký areál s 24 vleky, které nabízí lyžařům neuvěřitelných 1 169 m vertikálního klesání. St. Moritz má 190 akrů terénu a přes 88 sjezdovek.
Lyžařské středisko St. Moritz (oblast Graubünden) se nachází ve vzdálenosti 732 km od Prahy a 797 km od Brna.

 

Last minute nabídka lyžařských zájezdů St. Moritz

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query
 
         

Lyžařské středisko St. Moritz

Východošvýcarské městečko St. Moritz, ležící v údolí Innu na rozmezí Plessurských a Albulských Alp, je nejen světově známé rekreační středisko, ale společně se Zermattem a Davosem tvoří trojku neznámějších a nejlepších lyžařských středisek ve Švýcarsku. Ve středisku Svatý Mořic (St. Moritz) žije celoročně přes pět tisíc obyvatel, během hlavní lyžařské sezóny se však počet návštěvníků tohoto místa mnohonásobně zvyšuje. Toto světoznámé centrum zimních sportů však neláká k návštěvě jen v zimě. St. Moritz je také významným lázeňským střediskem, za jehož starými prameny léčivé vody (již po celé generace známé svými blahodárnými účinky) sem jezdí návštěvníci celoročně. Středisko se také nachází v oblasti proslulé svým mikroklimatem s vysokým počtem slunných dnů, proto může toto mondénní a luxusní středisko (a místo "přezimování" světových celebrit) nabídnout přes průměrných 322 slunečních dní. Největší švýcarské středisko St. Moritz se rozkládá na břehu Svatomořického jezera, v nadmořské výšce 1 856 metrů, uprostřed sluncem zalitých a prašanem pokrytých alpských masivů. Nejatraktivnějšími cíli ve zdejší oblasti jsou ledovec Morteratsch a túry pod čtyřtisícovými vrcholy hor.

 

Atrakce střediska

St. Moritz je proslulé zimní středisko a oblíbená destinace jak turistů, tak i společenské smetánky a vyhledávaným cílem celebrit a zámožných lidí, kteří si potrpí na luxusu a mondénnosti. Za což může vděčit jak perfektním lyžařským terénům v okolí, tak minerálním pramenům a příhodnému klimatu s více jak 300 slunečnými dny v roce. To vše se však odráží na cenách za ubytování, stravování a na všem ostatním. Proto je Sv. Mořic pro české turisty jednou z nejnákladnějších lyžařských destinací. Pochlubit se však může lyžařské středisko i tím, že se zde v letech 1928 a 1948 konaly zimní olympijské hry. Městečko St. Moritz, které je jedním ze světově nejproslulejších prázdninových míst (u horno-egadinské jezerní plošiny, při jezeře St. Moritzer See, jižně od Alp), se pyšní ale hlavně elegancí, exkluzivitou a kosmopolitním prostředím. Díky rétorománské řeči, blízkosti Itálie a většině německy mluvící populace, se v St. Moritz setkávají tři kulturní tradice. Jeho četné sportovní areály mohou nabídnout jak alpské, tak i severské lyžování. Například ski areál Corviglia se nachází na severu, přímo nad městem. Doprava k němu je zajištěna lanovkou ze St. Moritz Bad a nejvyšším vrcholem je  Piz Nair (3 057 m), který nabízí sjezdovku s boulemi. Do tohoto střediska spadá i Munt da San Murezzan, jejich společný terén se rozděluje na stranách do dalších sjezdovek, kterými jsou Grischa a Las Trais Fluors. Corvatsch - druhá největší lyžařská oblast v St. Moritz, je dostupná lanovkou ze Surlej na druhý konec jezera Silvaplana. Její západní svahy uvítají náročnější lyžaře, protože zde najdete několik černě značených tratí. Jako například tu, která vede částečně lesem, na východní straně Giand’Alva. Ve středisku Diavolezza naleznete jen tři klasické vleky a jeden pro začátečníky. Z Bernina-Diavolezza se můžete lanovkou dostat do výše položených míst, která jsou vhodná zejména pro freeride. Bernina-Lagalp se nachází na druhé straně údolí a je spojena s Bernina-Diavolezza bezplatnou autobusovou dopravou.  

Náročnost sjezdovek

Lyžařské středisko St. Moritz nabízí výborně připravené sjezdovky všech obtížností. K dispozici je celková nabídka, která zahrnuje 350 km sjezdovek, na které dokáže přepravit o celkové kapacitě až 67 500 osob/hod 3 pozemní lanovky, 7 kabinkových lanovek, 1 gondola, 21 sedačkových lanovek a 25 pom. St. Moritz nabízí 70 km lehkých sjezdovek, 245 km středních sjezdovek a 35 km těžkých sjezdovek.

 

Švýcarsko

http://lyzovani.travel.cz/image/image_gallery?img_id=206148&t=1387443550719
 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Počasí v oblasti St. Moritz

Aktualizováno 13/03/2016 01:00-3 °C
 

Předpověď (min./max. teplota)

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje