Saas Fee - info

lyzovani-bg-header-title.png
     

Saas Fee je hlavní vesnice v Saastal (Saas Valley) a obec v okrese Visp, v kantonu Valais ve Švýcarsku. V jejím okolí se nacházejí vesničky Saas Grund a Saas Balen. Poloha v blízkosti ledovce Dom a Allalinhorn nabízí možnosti zimních sportů po celý rok, sousední vrcholy, jako jsou Weissmies, Nadelhorn a Lenzspitze, jsou zase populární pro lezení v letní sezóně. Obec je považována za velmi atraktivní zimní sportovní destinaci ve švýcarských Alpách. Lyžařské středisko v Saas Fee nabízí 22 vleků, včetně 3 lanovek, 1 lanovou dráhu (Metro Alpin), 4 gondoly (1 je věnována chodcům) a 2 sedačkové lanovky. Zbývající část tvoří vleky (draglifts). Sjezdovka má převýšení 1 800 m, nejvyšší nadmořská výška činí 3 550 m a pokrývá 100 km (30 km pro začátečníky, 45 km pro střední a 25 km pro pokročilé lyžaře). Mezi další nabízené aktivity patří snowboarding (U-rampa a park), paragliding, závěsné létání a sáňkování. Saas Fee je často ve Švýcarsku považována za perlu Alp, snad kvůli tomu, že je resort obklopen vysokými svahy severní orientací a završen obrovským ledovcem, který má hluboký vliv na lyžařské podmínky na horách. Ten působí na okolní hory jako obrovská přírodní chladnička.
Lyžařské středisko Saas Fee (oblast Wallis) se nachází ve vzdálenosti 879 km od Prahy a 1 084 km od Brna.

 

Last minute nabídka lyžařských zájezdů Saas Fee

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query
 
         

Lyžařské středisko Saas Fee

Lyžařské středisko Saas Fee, které se rozkládá ve Walliských Alpách a je obklopeno nejvyššími vrcholky švýcarských Alp (pouhých 20 km od magického vrcholu Matterhornu), tvoří společně se sousedním střediskem Saas Grund rozsáhlou oblast Saastal, která se stala legendou mezi švýcarskými lyžařskými středisky. Dominantní jsou také čtyřtisícovky Dom - vysoký 4 545 metrů a Weismiess - s výškou 4 023 metrů nad mořem. V této tzv. "Perle Alp" najdete kromě sněhové jistoty, lyžování až do nadmořské výšky 3 600 m i množství slunečního svitu, příjemné jižní klima, čistý vzduch a překrásné výhledy na okolní Alpy - to je nabídka tohoto atraktivního zimního střediska. Ze tří městeček, která v této oblasti najdete, je nejznámějším právě Saas Fee, které díky přítomnosti ledovce nabízí celoroční lyžování. Mimořádným zážitkem je zde i pobyt pod druhou nejvyšší horou Švýcarska - Dom a neobyčejně působivým vrcholkem zaledněného Allalinu (4 027 m). V okolním sportovním areálu kromě nabídky sjezdovek všech obtížností najdete také "Kingdom park", který byl vytvořen pro freeestylový snowboarding, ale například i nejvýše položenou otáčivou restauraci světa a největší ledovou jeskyni světa v ledovci Mittelallalin Saas-Grund a Saas-Almagell. Stranou od moderního Saas Fee leží vesnička Saas Almagell, která je postavena ve stylu původních horských vesniček. I zde se dá prožít pohodová a ničím nerušená zimní dovolená. Sportovní areál v Saas Almagell je vhodný zejména pro pobyt s dětmi, velmi oblíbený je zde dětský areál Children´s Paradise. Dalšími speciality, které oblast nabízí, je skialpinismus na Allalinu a autofree provoz v Saas Fee.

 

Atrakce střediska

Velká nadmořská výška oblíbeného švýcarského střediska a skutečnost, že zhruba polovina všech jeho sjezdovek leží na ledovci způsobuje, že Saas Fee je jedním ze sněhově nejspolehlivějších resortů celého starého kontinentu. Saas Fee, disponující 100 kilometry sjezdovek, je také největším lyžařským resortem údolí Saas, které dohromady nabízí celkem zhruba 150 kilometrů tratí. Jedinečnou atmosféru vesničky Saas Fee také utváří i fakt, že je do ní zapovězen vjezd automobilů, jak tomu v některých švýcarských střediscích bývá. Tento světově proslulý lyžařský resort leží na náhorní plošině, 1 800 m nad mořem, na úpatí nejvyšších švýcarských hor řetězce Mischabel. Stejně jako 100 km sjezdovek, snowboard park a 60 km turistických tras, nabízí Saas Fee mnohem víc než jen zimní radovánky pro mladé i starší. Saas Fee se stává i cílem sportovních nadšenců doslova z celého světa. A právě i díky zákazu vjezdu automobilů si tato vesnice zachovala svůj romantismus a živé hlavní ulice, ve kterých si můžete vychutnat své procházky třeba kolem zdejších obchodů.

Náročnost sjezdovek

Lyžařské středisko Saas Fee nabízí výborně připravené sjezdovky všech obtížností. K dispozici je celková nabídka, která zahrnuje 100 km sjezdovek, na které dokáže přepravit o celkové kapacitě až 36 000 osob/hod 1 pozemní lanovka, 3 kabinkové lanovky, 4 gondoly, 2 sedačkové lanovy a 12 pom. Saas Fee nabízí 25 km lehkých sjezdovek, 50 km středních sjezdovek a 25 km těžkých sjezdovek.

 

Švýcarsko

http://lyzovani.travel.cz/image/image_gallery?img_id=206148&t=1387443550719
 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Počasí v oblasti Zermatt

Aktualizováno 13/03/2016 01:00-4 °C
 

Předpověď (min./max. teplota)

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje