Ještěd - info

lyzovani-bg-header-title.png
     

Ještěd (1 012 m) je hora na severu Česka, jižně od Liberce, nejvyšší vrchol a jediná tisícovka Ještědsko-kozákovského hřbetu. Jedná se o jednu z 10 nejprominentnějších hor v Česku. Ski areál Ještěd (Český Innsbruck) je moderní lyžařské středisko s vynikající dopravní dostupností. V areálu se nacházejí 2 čtyřsedačkové lanovky, 1 dvousedačková, 1 kabinová lanovka, která vede na vrchol Ještědu a 6 lyžařských vleků. Nutno dodat, že Ski areál Ještěd je jedním z nejmodernějších areálů v ČR. Areál nabízí sjezdovky všech stupňů obtížností, na severní straně náročnější, až po lehké na prosluněné jižní straně. V provozu je také sjezdovka F 10 pro noční lyžování. Pro začátečníky je určena Bucharka a naši nejmenší návštěvníci budou potěšeni dětským lyžařským hřištěm s mnoha zimními atrakcemi. Rodiče mají také možnost využít službu hlídání dětí. Areál je osazen čtyřmi webovými kamerami v HD rozlišení. Další novinkou je nová odbavovací brána na Černém vrchu. Tuto novinku lze spatřit pouze v deseti areálech v České republice. Další novinkou je možnost ubytování přímo uprostřed sjezdových tratí a to v centrální budově. Sjezdové tratě všech obtížností mají délku více než 10 km.
Lyžařské středisko Ještěd (oblast Jizerské hory) se nachází ve vzdálenosti 117 km od Prahy a 314 km od Brna.
 

 

Last minute nabídka lyžařských zájezdů Ještěd

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query
 
         

Lyžařské středisko Ještěd

Na vrcholu hory Ještěd stojí známý televizní vysílač, v jehož dolní části je umístěna restaurace a hotel. Na vrchol Ještědu však vedou i lanovky a na jeho svazích se právě nachází lyžařské středisko, které se stalo městským lyžařským střediskem nejen obyvatel Liberce. Lze říci, že toto lyžařské středisko je snad nejpřístupnějším lyžařským areálem v Čechách, protože se k němu dá dojet i libereckou městskou tramvajovou linkou. Ski areál Ještěd, který je často nazýván "Českým Innsbrukem", je moderní lyžařské středisko, nacházející se v dosahu liberecké městské hromadné dopravy s vynikající dopravní dostupností. Samotné lyžařské středisko na Ještědu, ležící v nadmořské výšce 540 - 1 000 m nad mořem, je jedním z nejmodernějších areálů v České republice. Toto pětihvězdičkové středisko se dle hodnocení SPLV umístilo dokonce na 3. místě mezi českými areály dle analýzy SWOT pro rok 2009. Má za sebou infrastrukturu velkého města - včetně dobré dopravní dostupnosti jak vlastní dopravou, tak i prostřednictvím městské dopravy jezdící přímo k branám areálu. Návštěvníci lyžařského areálu také mohou pohodlně zaparkovat svá auta na z jedné poloviny krytém centrálním parkovišti s dostatečnou kapacitou nebo pak využít některou z dalších odstavných ploch v areálu. A to samozřejmě zdarma. Ski areál Ještěd nabízí sjezdovky všech stupňů obtížností, od náročných na severní straně, až po lehké, které se nacházejí na jižní straně.

 

Atrakce střediska

Díky své dobré dostupnosti patří Ještěd k jedněm z nejoblíbenějších lyžařských areálů v severních Čechách. Lyžařské středisko nabízí celkem 12 sjezdovek, jejich obtížnosti se samozřejmě různí, aby každý lyžař mohl volit podle svých schopností. Takže k dispozici jsou jak červené a modré pro začínající a méně zdatné lyžaře, tak i černé pro zkušené lyžaře. Navíc vám středisko nabízí překrásný výhled na Jizerské hory a údolí s městem Libercem, na druhé straně hřebene se do daleka táhnou kopce Českého Středohoří. Ještědský areál, který patří k nejmodernějším v České republice, je skoro celý uměle zasněžován (85% z celkové délky sjezdových tratí), aby ani v teplejších dnech nepřišli lyžaři o potěšení z bílé pokrývky. Jak už bylo řečeno, dostupnost skiareálu je skutečně ideální - z Liberce se sem dostanete autobusem či tramvají přímo pod lanovku na Ještěd. Lyžařské středisko nabízí 4 lanové dráhy a 6 vleků, které dostatečně zajistí bezpečnou a rychlou dopravu přímo na vrcholek sjezdové tratě. V areálu najdete i snowpark a co se týká dalších služeb, nechybí zde ani lyžařská škola, půjčovny lyžařského vybavení, test centrum nebo i 600 parkovacích míst pro vaše automobily. Občerstvit se můžete přímo na sjezdovce nebo lze navštívit jednu z pěti restaurací, případně si vychutnat pokrm připravený v jednom z šesti bister.

Náročnost sjezdovek

Lyžařské středisko Ještěd nabízí výborně připravené sjezdovky všech obtížností. K dispozici je celková nabídka, která zahrnuje 10,9 km sjezdovek, na které dokáže přepravit o celkové kapacitě až 10 900 osob/hod 4 lanové dráhy a 6 vleků. Ještěd nabízí 2,8 km lehkých sjezdovek a 7,2 km středních sjezdovek a 0,9 km těžkých sjezdovek.

 

Česká republika

http://lyzovani.travel.cz/image/image_gallery?img_id=206148&t=1387443550719
 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Počasí v oblasti Liberec

Aktualizováno 13/03/2016 01:00zamračenozamračeno2 °C
 

Předpověď (min./max. teplota)

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje