Schladming - info

lyzovani-bg-header-title.png
     

Schladming je malé hornické město ve spolkové zemi Štýrsko (nachází se na jihovýchodě Rakouska), které je nyní mezi turisty velmi populární. V poslední době se stalo velkým střediskem zimních sportů a lyžování v různých soutěžích. Centrem dění se stává hora Planai. Oblast zimních sportů Schladming - Dachstein obklopuje 9 horských vrcholů, které vám otevřou novou dimenzi lyžařských radovánek ve vysokohorském prostředí. Největší prostor pro lyžaře a snowboardisty nabízí lyžařská houpačka přes 4 vrcholy. Tu největší pozornost si však právem zaslouží Dachsteinský ledovec. Nejpohodovější zimní dovolenou zajišťují „malé ale milé“ oblasti jako jsou Stoderzinken a Galsterberg, které ocení zvláště rodiny s malými dětmi. Také nové společenství „Schneebärenland“ (Země sněžných medvědů), sdružující pět menších lyžařských oblastí, umožňuje prožít neopakovatelné lyžařské slasti. Schladming v Rakousku (v regionu Steiermark) nabízí lyžařům neuvěřitelných 1 159 m vertikálního klesání. Je součástí areálu Amadé Skiverbund, která zahrnuje Reiteralm, Amadé, Hochkönig, Großarl a Gastein.
Lyžařské středisko Schladming (oblast Štýrsko) se nachází ve vzdálenosti 403 km od Prahy a 416 km od Brna.

 

Last minute nabídka lyžařských zájezdů Schladming

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query
 
         

Lyžařské středisko Schladming

Lyžařská oblast Schladming - Dachstein, která se nachází v horském masivu v Severních vápencových horách, je tvořena 9 skiareály: Schladming Planai - Hochwurzen, Hauser Kaibling, Reiteralm - Fegeralm, Stoderzinken, Galsterberg, Ramsau, Dachsteinský ledovec, (s nejvyšším bodem Hoher Dachstein, umožňující lyžování 365 dní v roce), Planeralm a Riesneralm. Tato lyžařská oblast, která patří do velkého areálu Ski amadé a která nabízí návštěvníkům perfektně upravené lyžařské sjezdovky při nadmořské výšce 1 897 m nad mořem, je také velmi atraktivní i díky lyžařské "houpačce" 4 středisek, kterými jsou Schladming Planai - Hochwurzen, Hauser Kaibling, Galsterberg a Reiteralm - Fageralm. Region Schladming - Dachstein se rozprostírá od Dachsteinu až po Grimming a nachází se na severozápadě Štýrska.   

 

Atrakce střediska

Známé lyžařské středisko Schladming, které bylo i dějištěm mistrovství světa v lyžování, se nachází v nádherné kulise masivu Dachstein, v samotném centru regionu Dachstein - Taury. Od centra města, ve kterém najdete úzké a historické uličky s mnoha obchody a malé náměstíčka, je to jen několik metrů ke vstupu do lyžařského střediska Planai. Zde najdete kromě pestré nabídky sjezdovek i spoustu dalších aktivit, díky kterým se stane vaše nejen zimní dovolená nezapomenutelná. Planai a Hochwurzen jsou totiž v lyžařském areálu Schladming nejen ty největší štýrské lyžařské oblasti, ale i největší střediska Schladmingské lyžařské houpačky, která spojuje 4 největší štýrské lyžařské vrcholy (Planai, Hochwurzen, Hauser Kaibling a Reiteralm). Díky každoročnímu světovému poháru ve slalomu je ve zdejší oblasti také proslulá téměř 5 km dlouhá sjezdovka z vrcholu hory Planai, která vede až do údolí. Na lákavých širokých sjezdovkách si zde přijdou i pohodlnější lyžaři. Součástí střediska je také 7 kilometrů dlouhá sáňkařská dráha, lyžařská škola, sjezdovka s nočním osvětlením, fun park nebo free ride.  

Náročnost sjezdovek

Lyžařské středisko Planai - Schladming nabízí perfektně připravené sjezdovky všech obtížností. K dispozici je nabídka, která zahrnuje celkovou délku 35 km sjezdovek, na které přepraví až 21 000 osob/hod 2 gondoly, 5 sedačkových lanovek a 6 pom. Planai - Schladming nabízí 6 km lehkých sjezdovek, 24 km středních sjezdovek a 5 km těžkých sjezdovek.
Lyžařské středisko Hochwurzen - Schladming nabízí také perfektně připravené sjezdovky všech obtížností a k dispozici je nabídka, která zahrnuje celkovou délku 20 km sjezdovek, na které přepraví až 11 000 osob/hod 3 gondoly, 3 sedačkové lanovky a 3 pomy. Hochwurzen - Schladming nabízí 6 km lehkých sjezdovek a 14 km středních sjezdovek.

 

Rakousko

http://lyzovani.travel.cz/image/image_gallery?img_id=206148&t=1387443550719
 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Počasí v oblasti Schladming

Aktualizováno 13/03/2016 01:00-1 °C
 

Předpověď (min./max. teplota)

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje