Stuben am Arlberg - info

lyzovani-bg-header-title.png
     

Lyžařské středisko Stuben, nejmenší z pěti vesnic na Arlberg, je menší, o to více však kompaktní, tradiční a malebné. Má dobré předpoklady pro lyžování v průsmyku Arlberg, s přímou vazbou na lyžování v St. Anton. Neomezené lyžování a zábava za rozumné ceny jsou však zaručeny! Rakouské lyžařské středisko Stuben je součástí lyžařské oblasti Arlberg, s přístupem k 248 jednotlivých sjezdovek. Kromě lyžování Stuben (15km sjezdovek), lze také využít jiné Arlberg lyžařských středisek, které se nacházejí v Lech, St. Anton am Arlberg, St. Christoph am Arlberg a Zürs. Lyžování v této oblasti je opravdovým rájem pro všechny, kteří milují "volné" lyžování, které má daleko od masové turistiky. Stuben je připojen k lyžařských areálům St. Anton a St. Christoph.
Lyžařské středisko Stuben am Arlberg (oblast Vorarlberg) se nachází ve vzdálenosti 640 km od Prahy a 721 km od Brna.

 

Last minute nabídka lyžařských zájezdů Stuben am Arlberg

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query
 
         

Lyžařské středisko Stuben am Arlberg

Stuben - nejmenší z pěti lyžařských středisek Arlberg (ostatní jsou St. Anton, St. Christoph, Lech a Zürs) je klidná a hezká vesnice, která se může pyšnit dlouhou lyžařskou sezónou od začátku prosince až do konce dubna nebo začátku května a tradiční rakouskou pohostinností. Lyžařské středisko Stuben také nabízí svým lyžařským maniakům nejen místní vleky, ale umožňuje i přímý přístup do St. Anton, který patří do exklusivního sdružení nejlepších alpských oblastí - Best of the Alps. Ten nabízí nejen komfortní hotely, ale i více možností ubytování v soukromí, na rozdíl od přepychové sousední oblastí Lech - Zürs. Lze říci, že i když se v posledních letech stává St. Anton stále více a více rušnějším střediskem, stále si ještě zachovává příjemnou a pohostinnou tyrolskou atmosféru. K nejvýše položeným alpským střediskům této oblasti patří St. Christoph, který stejně jako Stuben, nabízí menší možnosti výběru ubytování, oproti St. Anton. Zatímco St. Christoph láká převážně movitější klientelu, Stuben je ideální pro vyznavače poklidné, až rodinné atmosféry. Městečko Stuben je také dobře propojeno skibusy se Zürs a Lech. Oblasti se pyšní mimořádnými sněhovými podmínkami, oblastmi pro freeride v prašanu, svými dlouhými sjezdovkami, výborným aprés-ski převážně v St. Anton, odpočinkem a soukromím v St. Christoph a v Stuben a hlavně možností tzv. "safari lyžování". V roce 2001 se zdejší oblast také stala místem konání mistrovství světa v alpském lyžování.

 

Atrakce střediska

Malebnou horskou vesnici Stuben najdete na dně průsmyku směrem na Lech a St. Anton. Lyžařské středisko Stuben se rozprostírá nad stejnojmennou vesnicí a společně se St. Antonem a St. Christophem tvoří rozlehlou lyžařskou oblast, známou jako St. Anton - St. Christoph - Stuben. Obec, která se skládá téměř výhradně z klasických hotelů a apartmánů, je také známá zdejší bohatou sněhovou nadílkou a svými pestrými možnostmi lyžování, dokonce i mimo upravované tratě. Klidná a romantická alpská vesnice Stuben, která se centrálně nachází v lyžařské oblasti Arlberg a je mnohem dostupnější, než St. Anton, však správně patří již do spolkové země Vorarlbersko. Na rozdíl od St. Antonu a St. Christopha, které spadají do spolkové země Tyrolsko. Máte-li však rádi živý noční život, tak se ani neobtěžujte do Stuben jezdit. Proč? No protože tam prostě žádný není! Stuben je totiž dobrou alternativou k přilehlému a drahému lyžařskému středisku St. Anton. Nad obcí se nachází pouze malý lyžařský areál s několika vleky, které jsou pak napojeny na sjezdovky v St. Anton. Lépe jsou však na tom ve Stuben běžkaři a milovníci horolezectví. Což je zde však zaručeno je neomezené lyžování a zábava za rozumné ceny.

Náročnost sjezdovek

Lyžařský areál Arlberg: St. Anton, St. Christoph a Stuben nabízí perfektně připravené sjezdovky všech obtížností. K dispozici je nabídka, která zahrnuje celkovou délku 128 km sjezdovek, na které přepraví až 58 800 osob/hod 3 kabinkové lanovky, 2 gondoly, 19 sedačkových lanovek a 19 pom. Arlberg: St. Anton, St. Christoph a Stuben nabízí 48 km lehkých sjezdovek, 67 km středních sjezdovek a 13 km těžkých sjezdovek.

 

Rakousko

http://lyzovani.travel.cz/image/image_gallery?img_id=206148&t=1387443550719
 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Počasí v oblasti Bludenz

Aktualizováno 13/03/2016 03:004 °C
 

Předpověď (min./max. teplota)

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje