Courmayeur - info

lyzovani-bg-header-title.png
     

Italské město a obec v autonomní oblasti Valle d'Aosta v severní Itálii - Courmayeur je pravděpodobně tím nejproslulejším ze tří středisek Interski. Nachází se na úpatí masivu Mont Blanc (nejvyšší hory v Itálii a ve střední Evropě), v zeleném údolí obklopeném jedlemi, modříny, horami a ledovcem. A to v nadmořské výšce 1 224 m n. m. V blízkosti se nacházejí údolí Val Ferret, Val Veny a údolí La Thuile.
Lyžařské středisko Courmayeur (oblast Valle d'Aosta) se nachází ve vzdálenosti 1000 km od Prahy a 1198 km od Brna.

 

Last minute nabídka lyžařských zájezdů Courmayeur

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query
 
         

 

Lyžařské středisko Courmayeur

Oblast italského lyžařského střediska Courmayeur je poměrně velká a známá je tím, že si dokázala zachovat svůj původní šarm. Courmayeur je situován na italské straně Mont Blancu, který nabízí nádherný výhled. Všechny vesnice v jeho okolí jsou všemi milovány a pro některé je to důvod, proč zde být. Středisko se nachází jen hodinu a 20 minut od Ženevy a necelé dvě hodiny od Turína. Ski resort nabízí spoustu sjezdovek vhodných zejména pro mírně pokorčilé lyžaře, zkušené lyžaře (pokud by měli zájem o rozšíření svých možností) pak jistě potěší fakt, že je zde propojení se ski resortem Chamonix. Na začátečníky a zejména děti tu čekají dvě lyžařské školy. Areál dětem také nabízí snowtubing a tobogganing. Pokročilejší lyžaři mají možnost využít průvodce, kteří s nimi absolvují bezpečnou jízdu i mimo sjezdové tratě. Courmayeur - "nováček" na jihovýchodním svahu masivu Mont Blanc, je obklopen dramatickou alpskou scenérií 14-ti vrcholů nad 4 000 metrů.

 

Atrakce střediska

Lyžařské středisko Courmayeur je rozděleno do tří hlavních oblastí: Courmayeur (jižní hřeben), Dolonne (přes řeku v údolí) a Entrèves (cesta údolím od Dolonne). Každý z nich má svůj vlastní vlek, který vede přímo do areálu Ski Resortu. Lyžařské středisko je velmi oblíbené letovisko ve stínu Mont Blanc, které je navíc spojeno s krásným městem jednou z největších evropských gondol. Areál také disponuje spousty sněžnými děly, které zasněžují nižší svahy, lyžaří milující jemný prašan si budou libovat v horních svazích střediska. Nižší svahy si zase vychutnají návštěvníci, kteří rádi lyžují v zalesněných oblastech. I přes jeho impozantní okolí, není Courmayeur nejtěžší resort, ale zcela jistě se nemůže srovnávat se Chamonix. Mimo sjezdovky je město Courmayeur velmi hezké, temperamentní a jeho centrum je bez automobilové dopravy.

Náročnost sjezdovek

Lyžařské středisko Courmayeur nabízí celkem 36 km perfektně připravených sjezdovek všech obtížností. K dispozici jsou 4 kabinové lanovky, 1 gondola, 8 sedačkových lanovek a 3 pomy, které dokáží přepravit celkem 25 200 osob/hod. Courmayeur nabízí 10 km lehkých sjezdovek, 22 středních sjezdovek a 4 km těžkých sjezdovek.

 

Lyžování Itálie

http://lyzovani.travel.cz/image/image_gallery?img_id=206148&t=1387443550719
 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Počasí v oblasti Aosta

Aktualizováno 13/03/2016 01:49polojasnopolojasno5 °C
 

Předpověď (min./max. teplota)

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje