Martinské Hole - info

lyzovani-bg-header-title.png
     

Lokalita Martinské hole (lidově pouze Martinky) se nachází západně směrem od města Martin, na jižním svahu vrcholu Krížava. Lyžařské středisko Martinské hole se nachází v Malé Fatře a je známé výbornými lyžařskými tratěmi, nádhernou přírodou a výhledem na všechny slovenské horstva. Středisko zimních sportů na Martinských holích nese nejnověji název Winter Park Martinky (předtím Lyžařské středisko Martinské hole). Nalézá se v nadmořské výšce 1 150 až 1 456 metrů nad mořem a nabízí 11 lyžařských sjezdovek. Lyžaři zde najdou upravené tratě různých obtížností a po celou zimu přírodní sníh. Takže si můžete užít lyžování do sytosti. Středisko poskytuje také množství možností na běžecké lyžování. Ke strávení příjemných chvil jste také srdečně zváni do Snowboard parku, který se nachází u vleku Javorina, v nadmořské výšce od 1 365 do 1 456 m nad mořem. Od sezóny 2002-2003 se pravidelně stává vyhledávaným místem snowboardistů a free style lyžařů. Lyžařský areál Martinské hole nabízí nezapomenutelné chvíle, obklopené krásnou přírodou.
Lyžařské středisko Martinské Hole (oblast Malá a Velká Fatra) se nachází ve vzdálenosti 446 km od Prahy a 243 km od Brna.

 

Last minute nabídka lyžařských zájezdů Martinské Hole

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query
 
         

Lyžařské středisko Martinské Hole

Lyžařské středisko Martinské hole leží přímo na předměstí Martina (obdoba našeho Ještědu u Liberce) v pohoří Malá Fatra. Díky své relativně vysoké nadmořské výšce nabízí stabilní sněhové podmínky během celé zimní sezóny. Rovněž i nabídkou tratí patří k větším slovenským areálům. A díky své poloze přímo naproti hlavnímu hřebenu Malé Fatry je ze zdejších sjezdovek opravdu krásný výhled jak na Malý i Velký Kriváň, tak i na Chleb. Ski areál Martinské Hole (Martinky), který si získal pověst významného a oblíbeného střediska, se nachází ve středu regionu Turiec, v jižní části pohoří v Lúčanské části Malé Fatry, pod Velkou Lúkou a to přesně nad městem Martin. Lyžařské terény jsou v areálu tvořeny převážně horskými loukami na svazích Krížavy a Velké Louky a pouze jen spodní částí zasahují do lesnaté části. Průměrná výška sněhové pokrývky se zde pohybuje okolo 80 cm. Lúčanský hřeben také umožňuje pohodlné procházky na běžkách, s krásným výhledem do Rajeckej a Turčianskej kotliny. První zmínky o lyžařském turismu zde jsou z počátku dvacátých let dvacátého století. Už roku 1957 zde byl vybudován první lyžařský vlek, o deset let později přibyly další a středisko se také stalo i místem tréninků tehdejší československé reprezentace.

 

Atrakce střediska

Jelikož se lyžařské středisko Martinské hole nachází v poměrně velké nadmořské výšce, jsou zde výborné lyžařské podmínky a to během celé zimní sezóny. Martinské hole patří k největším lyžařským areálům na Slovensku, poskytující množství kvalitních lyžařských tratí, nádhernou přírodu a výhled na ostatní slovenská pohoří. Tvoří také i rekreační zázemí Martina, s nímž je spojuje městská hromadná doprava. Zdejší lyžařské tratě uspokojí všechny kategorie jak lyžařů, tak i snowboardistů a dalších sportovců. Kromě lyžování se můžete v areálu věnovat i jiným sportům, jako je například turistika, cykloturistika, bruslení, sáňkování, jízda na skibobech nebo je možné navštívit i některé z martinských sportovních či kulturních zařízení. Rovněž je možné využít i lázeňských služeb a to v nedalekých Turčianských Teplicích. Winter Park Martinky (jak se oficiálně areál jmenuje) je lyžařské středisko s bohatou historii a tradici. Jako jedno z mála si zaslouží označení "městské" lyžařské středisko. Po dobudování plánované osmi místné kabinkové lanovky bude dostupné veřejnou dopravou přímo z města Martin - to je na Slovensku unikátní. Středisko je samozřejmě dostupné i automobilem, ve Vrútkách odbočíte z cesty I/18 na Martinské hole. Do střediska vede i přístupová komunikace, vzhledem ke ztíženým podmínkám však doporučujeme používat sněhové řetězy. Kapacita parkovišť je dostatečná, v případě potřeby je parkování organizovány pracovníky LSMH. Ve středisku se neplatí poplatek za výjezd ani poplatky za parkování motorového vozidla.

Náročnost sjezdovek

Lyžařské středisko Martinské Hole nabízí výborně připravené sjezdovky všech obtížností. K dispozici je celková nabídka, která zahrnuje 12 km sjezdovek, na které dokáže přepravit o celkové kapacitě až 6 200 osob/hod 1 lanovka a 6 vleků. Martinské Hole  nabízí 5,3 km lehkých sjezdovek a 6,7 km středních sjezdovek.

 

Slovensko

http://lyzovani.travel.cz/image/image_gallery?img_id=206148&t=1387443550719
 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Počasí v oblasti Martin

Aktualizováno 13/03/2016 01:00skoro jasnoskoro jasno4 °C
 

Předpověď (min./max. teplota)

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje