Davos-Klosters - info

lyzovani-bg-header-title.png
     

Uprostřed Alp, obklopený dechberoucím horským výhledem a idylickou zimní krajinozu - tak to je Davos - město s nejvyšší nadmořskou výškou v Evropě (1 560 m n.m.), stejně jako typická horská vesnice Klosters (1 200 m n.m.). Obě střediska propojuje pět lyžařských oblastí, které jsou dohromady všeobecně známé jako Davos Klosters Mountains. Se svými 85 sjezdovkami rozložených na 300 km je lyžařské středisko Davos Klosters Mountains jednou z největších lyžařských oblastí v Alpách. Lyžaři, běžkaři, snowboardisté, freestylisti, tak i "černí pasažéři" - jinými slovy - všichni nadšenci zimních sportů si zde splní svá očekávání a prožijí ten vzrušující zážitek zimních sportů. Nutno ještě dodat, že zimní sportovní metropole a lyžařské středisko Davos je téměř eldorádo pro snowboard a sjezdové fanoušky a Klosters je známé jako oblíbené středisko Charlese, prince z Walesu. Zřejmě proto se i jedna lanovka na vrchol Gotschnagrat jmenuje "Prince of Wales".
Lyžařské středisko Davos-Klosters (oblast Graubünden) se nachází ve vzdálenosti 679 km od Prahy a 786 km od Brna.

 

Last minute nabídka lyžařských zájezdů Davos - Klosters

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query
 
         

Lyžařské středisko Davos - Klosters

Na severovýchodě Švýcarska, v Prättigau Valley, se nacházejí hned dvě světově proslulá lyžařská střediska, která již dávno proslula daleko za hranice své země: Klosters a sousední Davos, ležící v údolí Landwasser. Podél úzkého údolí jsou po obou stranách obklopena mohutnými, až skoro do výšky 3 000 m sahajícími vrcholky. Mezinárodní atmosférou a dlouholetou tradicí (moderní a atypické zároveň) - tak takhle se vám budou prezentovat střediska Davos a Klosters. Také se může stát, že v oblasti okolo 2 844 m vysokého vrcholku Weissfluhgipfel potkáte ne zřídka jednu či onu prominentní osobnost. Nikde jinde ve Švýcarsku si protikladů života ve městě a na vesnici nelze všimnout tak lehce, jako právě zde. Davos - Klosters, luxusní středisko světového významu a také oblíbené místo britské královské rodiny, si zde užijí samozřejmě hlavně lyžaři a snowboardisté a to na více než 260 km sjezdovek. Mondénní středisko Davos je světoznámé centrum zimních sportů, které společně se Zermattem a Sv. Mořicem patří k nejznámějším a také i nejluxusnějším švýcarským střediskům. Je to synonymum nejen světové ekonomické metropole, lázní pro tuberkulózní klienty, hokejového Sprengler Cupu, ale i "eldorádo" pro všechny milovníky zimních sportů. Davos také navštěvuje spousta VIP hostů, jako například princ Charles. Klosters je velmi dynamicky se rozvíjející alpské středisko, které je vzdálené od střediska Davos pouhých 10 km. Je sice menší a také klidnější než okolní střediska, což ale vůbec neubírá na jeho exkluzivitě. Se sousedním Davosem je Klosters propojen lanovkami a vleky, možné je však i skibusem, vláčkem či lyžařskou "houpačkou" Gotschna/Parsenn, na kterou je z Klosters přístup pomocí gondolové lanovky Gotschnabahn. Středisko se navíc pyšní certifikátem "Familien Willkommen", který zaručuje předpoklad pro ničím nerušenou rodinnou dovolenou. I když středisko Klosters není tak populární (ani tak rozsáhlé), jako jeho starší bratr Davos, profiluje spíše jako středisko pro pohodovou, rodinnou dovolenou. Jeho nabídka zahrnuje lyžování především na středně těžkých a lehkých sjezdovkách a na neznačených terénech pro freeride. Celá oblast střediska Davos - Klosters se vyznačuje nejmodernějšími lanovkami a také i snobskou atmosférou světové lyřařské smetánky.

 

Atrakce střediska

Davos je zřejmě nejvýše položeným rekreačním a lázeňským střediskem v Evropě. Sice malé, avšak přesto světově známé švýcarské městečko, které se nachází v kantonu Graubünden v nadmořské výšce 1 560 metrů, má mnoho tváří. Je to nejen živé rekreační městečko s přírodní idylkou a grandiózní nabídka pro zimní sporty, ale hlavně proslulo super možnostmi pro freeride! Davoské jezero, lanovky vedoucí až do výšky 2 844 m a moderní sportovní (a také i kongresové) centrum - to vše činí z Davosu velmi oblíbené zimní, ale i lázeňské středisko. Kvůli různým sportovním akcím sem každý rok také zavítá mnoho návštěvníků, např. na Světový pohár v běžeckém lyžování Mezinárodní lyžařské federace nebo i Mezinárodní Spengler Cup v ledním hokeji. A chybět by neměla ani návštěva O’Neill Snowboard Worldtour. Švýcarské město Davos je oblíbeným lyžařským střediskem, kterému proslulostí a kvalitou služeb může konkurovat snad jen Sv. Mořic. Klosters, které se nachází také v kantonu Graubünden v nadmořské výšce 1 180 m přímo sousedí se střediskem Davos. Klosters je však idylická vesnička s velmi romantickým charakterem a tradiční horské středisko s dřevěnými domky, které vyzařuje klidnou atmosféru. Proto je ideální pro návštěvníky, kteří touží po klidu a oddechu. Z Klosters však také máte přímo přístup k zimním radovánkám, pomocí lanovky "Gotschnbahn" se dostanete přímo do lyžařského střediska Parsenn nebo na Weissfluhjoch. A tím pádem i na ty nejoblíbenější sjezdovky Alp. Lyžování si zde mohou v klidu vychutnat i rodiče, o jejich ratolesti je ve středisku dobře postaráno. Hlídání dětí se postará o to, aby si zimní dovolenou užili i ti nejmenší.

Náročnost sjezdovek

Lyžařské středisko Davos nabízí výborně připravené sjezdovky všech obtížností. K dispozici je celková nabídka, která zahrnuje 101 km sjezdovek, na které dokáže přepravit o celkové kapacitě až 23 800 osob/hod 4 kabinkové lanovky, 1 gondola, 4 sedačkové lanovky a 12 pom. Davos nabízí 37 km lehkých sjezdovek, 37 km středních sjezdovek a 27 km těžkých sjezdovek.

 

Švýcarsko

http://lyzovani.travel.cz/image/image_gallery?img_id=206148&t=1387443550719
 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Počasí v oblasti Chur/Vaduz

Aktualizováno 13/03/2016 03:004 °C
 

Předpověď (min./max. teplota)

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje