St. Anton am Arlberg - info

lyzovani-bg-header-title.png
     

Sankt Anton am Arlberg je obec a lyžařské středisko v Tyrolsku, v západním Rakousko, se stálou populací přibližně 2 564. Nachází se ve výšce 1 304 m nad hladinou moře v tyrolských Alpách a lanovky vás vyvezou až do 2 811 m, čímž se získá vertikální pokles 1 507 m. Sankt Anton je často uveden jako jedno z nejlepších světových lyžařských středisek a to jak z hlediska lyžování, tak i své dostupnosti a après-ski zábavy. Sankt Anton je součástí oblasti Arlberg lyžařských středisek - oblasti, která zahrnuje 82 lanovek a vleků a 279 km upravených sjezdovek. Dalším rysem této oblasti je průkopnický systém ARLBERG-CARD... skipas, který automaticky otevře vchody lyžařského vleku.
Lyžařské středisko St. Anton am Arlberg (oblast Vorarlberg) se nachází ve vzdálenosti 644 km od Prahy a 706 km od Brna.

 

Last minute nabídka lyžařských zájezdů St. Anton am Arlberg

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query
 
         

Lyžařské středisko St. Anton am Arlberg

Lyžařské středisko Arlberg, kolébka alpského lyžování a ráj plný prašanu, leží v západním cípu Tyrolska ve strategické poloze v blízkosti tunelu pod Alpami, v úžasném horském prostředí mezi Lechtálskými Alpami a pohořím Verwallgruppe. Je obklopeno ze všech stran horami - na severu Lechtalerské Alpy a na jihu masivem Sivretty. Region leží na hranicích s Vorarlbergem, přímo nad střediskem se tyčí vrchol Vallugy (2 811 m). Středisko je vhodné i pro pěší turistiku nebo výlety k Bodamskému jezeru, do Lichtenštejnska nebo i Švýcarska. Lyžařské středisko St. Anton (v roce 2001 se zde konalo mistrovství světa v alpském lyžování) vás dokáže okouzlit svou směsí nejen mezinárodní atmosféry, pohostinnosti, ale i rakouské tradice. Nejen proto často figuruje na seznamu nejlepších zimních středisek. Nutno podotknout, že lyžařské středisko poskytuje rozsáhlé a kvalitní služby, proto není divu, že se i stalo mondénním místem, kde tráví dovolenou řada celebrit. Do tohoto zimního ráje ale přijíždí lyžaři ze všech koutů a všichni chtějí jedno: lyžování, zábavu a slunce. A vzhledem k tomu, že alpské prostředí uklidňuje smysly, zažije zde každý host v tradiční atmosféře Arlbergu báječnou zkušenost.

 

Atrakce střediska

Známé lyžařské středisko St. Anton, které se rozprostírá nad stejnojmenným městečkem ležícím v nadmořské výšce 1 304 metrů, na úbočích alpských velikánů v západorakouské spolkové zemi Tyrolsko, při hranicích s Vorarlberskem, patří do exklusivního sdružení nejlepších alpských oblastí - Best of the Alps. Středisko nabízí nejen komfortní hotely, ale nabízí i možnost ubytování v soukromí (na rozdíl od přepychové sousední oblastí Lech - Zürs). I přesto, že se v posledních letech stále více stává St. Anton již trošku více rušnějším střediskem, stále si ještě zachovává svou příjemnou a pohostinnou tyrolskou atmosféru. Společně s vesnicemi St. Christoph a Stuben utváří rozlehlou lyžařskou oblast St. Anton - St. Christoph - Stuben, která je známá svými pestrými možnostmi lyžování i mimo upravované tratě. Menší St. Christoph patří k nejvýše položeným alpským střediskům a stejně jako Stuben (oproti St. Anton) nabízí menší výběr ubytování. Zatímco St. Christoph láká movitější klientelu, ideální pro vyznavače rodinné a poklidné atmosféry je Stuben. Všechny oblasti se pyšní mimořádnými sněhovými podmínkami, dlouhými sjezdovkami, rozsáhlými oblastmi pro freeride v prašanu, možnostmi "safari lyžování" a nebo i dobře vybaveným snowboardingovým parkem Rendl Fly-In Park. Drobným nedostatkem je pak vybírání parkovacích poplatků v St. Anton.

Náročnost sjezdovek

Lyžařský areál Arlberg: St. Anton, St. Christoph a Stuben nabízí perfektně připravené sjezdovky všech obtížností. K dispozici je nabídka, která zahrnuje celkovou délku 128 km sjezdovek, na které přepraví až 58 800 osob/hod 3 kabinkové lanovky, 2 gondoly, 19 sedačkových lanovek a 19 pom. Arlberg: St. Anton, St. Christoph a Stuben nabízí 48 km lehkých sjezdovek, 67 km středních sjezdovek a 13 km těžkých sjezdovek.

 

Rakousko

http://lyzovani.travel.cz/image/image_gallery?img_id=206148&t=1387443550719
 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Počasí v oblasti Bludenz

Aktualizováno 13/03/2016 03:004 °C
 

Předpověď (min./max. teplota)

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje