Bansko - info

lyzovani-bg-header-title.png
     

Populární lyžařské středisko nejen pro bulharské, ale i evropské turisty Bansko se nachází v jiho-západním Bulharsku, jen 150 km od jeho hlavního města Sofie a 6 km od města Razlog. Leží na břehu řeky Glazne, na úpatí hory Pirin. Jeho nejvyšší vrchol je Vichren, který se nachází v nadmořské výšce 2 914 m n.m. Město Bansko leží v nadmořské výšce 925 metrů a lyžařský areál se nachází od 2 000 m do 2 600 m nad mořem. Ten se postupně vyvinul do oblíbeného lyžařského a snowboardového střediska a to díky vynikajícímu lyžařskému vybavení, v kombinaci s jedinečnou architekturou. Bansko je nejlepší a nejmodernější lyžařské středisko všech bulharských lyžařských středisek. Má také nejlepší sněhové podmínky a nejdelší lyžařskou sezónu (od 15. prosince do 15. května). Lyžařský areál na Todorce nabízí sedačkovou lanovku a od roku 2010 celkem 75 km sjezdovek. Lanovka stoupá do výšky 2 600 m na mořem, převýšení je téměř 1 000 m ze základní oblasti Bunderishka polyana (1 635 m).
Lyžařské středisko Bansko (Bulharsko) se nachází ve vzdálenosti 1 429 km od Prahy a 1 230 km od Brna.

 

Last minute nabídka lyžařských zájezdů Bansko

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query
 
         

Lyžařské středisko Bansko

Bulharsko není pouze země s nádhernými písečnými plážemi, ale díky svým vysokým horám poskytuje také i výborné podmínky pro lyžování a horskou turistiku. V Bulharsku se lyžuje od prosince do dubna. I když nejsnáze dosažitelná lyžařská oblast je Vitoša nad Sofií, zřejmě nejlepším lyžařským střediskem v Bulharsku je Bansko, s nejdelšími sjezdovkami a nejbohatší kulturní historií. Město Bansko leží na úpatí pohoří Pirin, v jihozápadní části země a dá se říci, že právě Bansko se vyvinulo v moderní prázdninovou destinaci zimních sportů. A to především díky vynikajícím podmínkám spolu s dech beroucí přírodou a tradičním duchem starého města, který je zde zachovalý již po celá staletí. O lyžaře všech úrovní je dobře postaráno, Bansko nabízí více než 70 km značených sjezdovek, ke kterým se velice snadno dostanete fantastickou sítí vleků a lanovek. Lyžařský areál Bansko, nacházející se 150 km od Sofie, nabízí nejen vynikající lyžování, ale i snowboarding a perfektní infrastrukturu. Lyžování v této oblasti nabízí fantastickou kombinaci vysokých hor, dávnou historií a již zmíněnou moderní infrastrukturu. Je to současně i největší bulharský lyžařský areál, který nabízí široké svahy, spolu s nejmodernějšími lanovkami a vleky ve východní Evropě. Výborný standard ubytování a skvělé après-ski jsou zde samozřejmostí.

 

Atrakce střediska

Město Bansko, které leží na obou březích řeky Glazne, se choulí ve stínu pohoří Pirin, jehož nejvyšším vrcholem je Vichren (2 914 m). Zatímco město samotné se nachází v nadmořské výšce 925 m nad mořem, jeho lyžařské oblasti se rozprostírají v nadmořské výšce od 2 000 m do 2 600 m. Lyžařské středisko Bansko, které je však atraktivní ve všech ročních obdobích, také poskytuje nejdelší lyžařskou sezónu ze všech bulharských lyžařských středisek. Lyžařská sezóna zde trvá od 15. prosince až do 15. května. V posledních letech bylo taktéž investováno do lyžařského areálu milióny eur, byly postaveny například nové luxusní hotely, lanovky a moderní lyžařské vleky, zabezpečeno bylo nejnovější lyžařské a snowboardové vybavení, zdokonalily se služby a v neposlední řadě bylo vytvořeno i vynikající zázemí pro lyžování a zimní sporty. A díky krásnému přírodnímu prostředí, místní kultuře a tradicím a modernímu vybavení se nelze divit, že se lyžařský areál Bansko stal lyžařským střediskem č.1 v Bulharsku. Horský řetěz Pirin má výrazný alpský charakter, se třemi vrcholy tyčícími se nad 2 900 m. Sjezdovky lyžařského střediska jsou vhodné jak pro začátečníky, tak i pro pokročilé a zkušené lyžaře. Město Bansko také přitahuje stále větší množství turistů kvůli jeho mnoha atrakcím a mixu tradice a moderních turistických zařízení. Město je známé pro svou tradiční architekturu, s malebnými dlážděnými uličkami. Tato jedinečná kombinace moderního lyžařského a zimního střediska a místního folklóru, se v Bansku postará o jedinečné místo pro zábavu, relaxaci a zimní sporty. V lyžařském středisku, které nabízí široké a hlavně stromy lemované sjezdovky, se lyžuje ve třech oblastech: Shiligarnika, Chalin Valog a Banderishka Poliana. 

Náročnost sjezdovek

Lyžařské středisko Bansko nabízí výborně připravené sjezdovky všech obtížností. K dispozici je celková nabídka, která zahrnuje 75 km sjezdovek, na které dokáže přepravit lyžaře 2 kabinkové lanovky, 8 sedačkových lanovek a 4 vleky. Bansko  nabízí 35 km lehkých sjezdovek, 37 km středních sjezdovek a 3 km těžkých sjezdovek.

 

Bulharsko

http://lyzovani.travel.cz/image/image_gallery?img_id=206148&t=1387443550719
 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Počasí v oblasti Blagoevgrad

Aktualizováno 13/03/2016 01:00zamračenozamračeno8 °C
 

Předpověď (min./max. teplota)

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje