Santa Caterina - info

lyzovani-bg-header-title.png
     

Santa Caterina je menším střediskem oblasti Alta Valtellina. Tu tvoří společně s Bormiem, Valdidentro a Livignem. Santa Caterina leží trochu stranou, asi 12 km jihovýchodně od Bormia směrem na Passo di Gávia, který je v zimě uzavřený. Rozkládá se pod vrcholem Monte Sobretta. Toto jedinečné středisko je však jednoznačně nejnavštěvovanější českými lyžaři z celé oblasti Alta Valtellina (Lomabardie). Je také domovským střediskem italské legendy Deborah Compagnoni.
Lyžařské středisko Santa Caterina (oblast Alta Valtellina) se nachází ve vzdálenosti 753 km od Prahy a 815 km od Brna.

 

Last minute nabídka lyžařských zájezdů Santa Caterina

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query
 
         

Lyžařské středisko Santa Caterina

Santa Caterina se nachází v Lombardských Alpách (Národní Park Stelvio), nedaleko švýcarských hranic, v nadmořské výšce 1 738 m nad mořem. Tato malá vesnička je známá jako velmi poklidné místo uprostřed přírody a díky své síle termální biomasy i jako ekologický resort. Její velmi dobře značené trasy a cesty jsou vhodné jak pro lyžování, tak i běžecké lyžování a zimní turistiku. V roce 2005 tento resort dokonce i hostil závody mistrovství světa v alpském lyžování. Tato oblast se stala synonymem sněhu, slunce a zábavy, příznivé klíma a moderní - uměle zasněžovácí systém zaručuje perfektní svahy od konce listopadu do dubna.

 

Atrakce střediska

Lyžařský areál Santa Caterina (1 722 m - 2 881 m) je sice malé, ale malebné středisko, které díky své poloze netrpí přeplněnými sjezdovkami. Přesto má však Santa Caterina co nabídnout, což ostatně dokládá i opakované pořádání závodů mistrovství světa či světového poháru. I přes celkově malou nabídku kilometrů sjezdových tratí disponuje toto středisko všemi typy sjezdové náročnosti. Nejvhodnější je však pro zkušené a středně zdatné lyžaře. I v jarních měsících nabízí středisko výhodné lyžařské podmínky a několik lahůdek, v podobě místních sjezdovek. Jako například několik kilometrů dlouhé sjezdovky, která se vine z druhého nejvyššího bodu Cresta Sobretta až do samotného centra Santa Cateriny. Jedná se o červenou, téměř 2 km dlouhou sjezdovku v údolí Valle dell´Alpe, která začíná v nadmořské výšce 2 881 m. Středisko díky své orientaci tak nabízí sjezdovky, které jsou po celý den zalité slunečními paprsky.

Náročnost sjezdovek

Lyžařská oblast Santa Caterina nabízí celkem 35 km upravených sjezdovek, k dispozici jsou 2 km lehkých sjezdovek, 27 km středních sjezdovek a 6 km těžkých sjezdovek, na které dokáže přepravit až 11 900 osob/hod 2 gondoly, 2 sedačkové lanovky a 7 pom.
Celý ski region Bormio pak zahrnuje celkem 106 km sjezdovek, z toho je 30 km lehkých sjezdovek, 54 km středních sjezdovek a 22 km těžkých sjezdovek. Až 43 100 osob/hod přepraví 1 kabinová lanovka, 4 gondoly, 10 sedačkových lanovek a 24 pom.

 

Lyžování Itálie

http://lyzovani.travel.cz/image/image_gallery?img_id=206148&t=1387443550719
 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Počasí v oblasti Santa Caterina

Aktualizováno 13/03/2016 01:19jasnojasno5 °C
 

Předpověď (min./max. teplota)

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje