Après-ski

lyzovani-bg-header-title.png
     

Après-ski Donovaly


Donovaly je živá, turistická vesnička, umístěná ve výše položeném horském sedle, které zajišťuje dostatek sněhu po většinu sezóny. Na Donovalech je znát rychlá apartmánová zástavba, ale zato s převahou vkusné horské architektury. Celkově působí jako velmi praktické místo rodinné dovolené, nabízející pestrou paletu zimních aktivit a díky dostatečné ubytovací kapacitě i přiměřeně levné ubytování. Zdejší velmi kvalitně upravované lyžařské terény potěší všechny kategorie lyžařů, počínaje od začátečníků a milovníků večerního lyžování a konče až po vyznavače adrenalinových svahů. Donovaly však připravily i celou řada jiných příležitostí, jak strávit příjemné chvíle v tomto kouzelném středisku - k dispozici je i sáňkování, běžecké lyžování, turistika (známá naučná stezka do Šachtičky), výlety do okolí (například do Kaliště, Starých hor a do Španiej Doliny), jízda na skibobech nebo na saních tažených koňským nebo i psím spřežením. Nechybí zde ani paragliding, bruslení nebo let balónem. Opravdu ojediněle pestré jsou alternativní aktivity jako ledové kluziště, snowtubing nebo trať bobové dráhy, která je vedena po pravé straně sjezdovky z Nové hole od Mišútskej cesty, klikatí se v lesíku a po téměř 900 m vyústí k nástupní stanici umístěnou nad plochou, která je v zimě využívána ve středisku jako kluziště. Během jízdy v tobogánu na speciálních vozících zažijete množství adrenalinu a to díky zejména 7 skokům a 11 ostrým zatáčkám. Maximální rychlost, kterou je možné dosáhnout v nejrychlejších částech trati je 45 km/h. Pro srovnání aktuální rychlosti je zde připraven i radar, který vám při příchodu do cíle ukáže zaznamenanou nejvyšší rychlost vašeho průjezdu tobogánem. A pokud se vám jízda zalíbila, můžete se znovu pohodlně přímo ve vozíku nechat vyvézt až na start, téměř 400 m dlouhým vlekem.

 

Zájezdy do Donovaly

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query
 

 

Après-ski Donovaly


V zimě je možné využít i služby termálního koupaliště v Bešeňové, s teplotou vody 36 - 40 °C nebo plovárny v Banské Bystrici. Co do lyžařského ruchu je centrem areálu jeho část Záhradiště, toto zřejmě nejrušnější středisko na Slovensku vůbec má asi nejbujnější aprés-ski, nabízející i bary, krčmy a diskotéky v bezprostřední blízkosti svahů. V sezoně 2007/08 zde přibyl i 25 metrů dlouhý bazén, večerní sáňkování a zábavní centrum s bowlingem. Značka Park Snow pokrývá i Liptovské Revúce (670 - 1 100 m) a zdá se, že jde o první krok v projektu propojení obou středisek lanovkami. Zábavu nejen pro děti, ale i dospělé pak najdete i v Dobšinského pohádkovém světě - Habakuky. Ten láká všechny, kteří chtějí zažít atmosféru Slovenských lidových pohádek v netradiční vesničce, která již od roku 2009 vítá své návštěvníky na Donovalech, při apartmánovém komplexu Šafrán.

 

TOP střediska

http://dovolena.travel.cz/image/image_gallery?img_id=222880&t=1394204105822
         
 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Počasí v oblasti Brezno

Aktualizováno 13/03/2016 03:30skoro jasnoskoro jasno5 °C
 

Předpověď (min./max. teplota)

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje