Kouty - info

lyzovani-bg-header-title.png
     

V chráněné krajinné oblasti Jeseníků se nachází nové lyžařské středisko a největší lyžařský areál na Moravě - Ski areál Kouty. Kouty nad Desnou jsou součást obce Loučná nad Desnou v okrese Šumperk a nabízí celkovou plochu sjezdovek 25 ha v nadmořské výšce 1 100 m nad mořem. Největším lákadlem je moderní šestisedačková lanovka, první v České republice. Areál je vybaven moderním zázemím po vzoru alpských zemí. Na své si přijdou jednotlivci i rodiny s dětmi. Ve středisku naleznete dětský park, pojízdný pás, snowpark, běžecké trasy, restaurace, prodejnu, půjčovnu, servis, testcentrum lyží a snowboardů, lyžařskou školu. Komplexní služby umocňuje příjemné zázemí několika restaurací se slunnou terasou. Ski areál zahrnuje 4 sjezdovky (2 mají délku přes 2 km s ojedinělou šířkou přes 50 m) a 2 moderní vleky. Celková délka sjezdových tratí je 11,5 km, z čehož dvě sjezdovky mají více než 2 km. Nová modrá sjezdovka, která má délku 3 050 m s převýšením 520 m a která nadchne hlavně rodiny s dětmi, je nejdelší sjezdovkou na Moravě. Nechybí zde ani osvětlená sjezdovka a zasněžovací systém s 30 děly (100% pokrytí celého areálu). Dětský park je vybavený pojízdným pásem a v nabídce je i moderní snowpark. Ve skiareálu můžete využít také 27 km nových běžeckých tras, které jsou položené nad 1 000 m n. m. Zajímavostí je i místní skanzen Koutecký les, s výjevy historie Jesenicka. Nádherné prostředí nabízí i možnost návštěvy horní nádrže elektrárny Dlouhé Stráně. V následujících letech se areál rozšíří o dalších 12 hektarů sjezdových tratí s dvěmi čtyřsedačkovými lanovými drahami a čtyřhvězdičkovým wellness hotelem.
Lyžařské středisko Kouty (oblast Jeseníky) se nachází ve vzdálenosti 227 km od Prahy a 156 km od Brna.
 

 

Last minute nabídka lyžařských zájezdů Kouty

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query
 
         

Lyžařské středisko Kouty

Ski areál Kouty je nové lyžařské středisko, které se nachází v chráněné krajinné oblasti Jeseníky. Je to největší lyžařské středisko na Moravě, s první šestisedačkovou lanovkou v České republice. Lyžaři mají k dispozici celkem 4 sjezdovky, ta nejdelší měří celkem 2 500 metrů. V Koutech myslí i na děti. Kromě dětského parku a dětského koutku je zde i atrakce s názvek Koutecký les, který se vztahuje k historii zdejšího kraje. Byl to kraj uhlířů a zlatokopů, takže stálá expozice ukazuje návštěvníkům, jak se tady žilo ve středověku. Kromě lyžování se areál Kouty také může pochlubit i dokonalým zázemím pod sjezdovkami - nabízí několik typů restaurací, barů a kaváren. Zajít si také můžete do pizzerie nebo do klasické hospody s názvem "Lyžák". Sněhovou jistotu garantuje nejmodernější zasněžovací technika pokrývající všechny sjezdovky. Hlavní devizou lyžařského areálu Kouty je však šestisedačková lanovka, která vás dopraví za všemi nevšedními zážitky. Od horní stanice lanovky můžete využít kyvadlové dopravy autobusem k horní nádrži Dlouhé Stráně.

 

Atrakce střediska

Největší skiareál na Moravě s první šestisedačkovou lanovkou v České republice najdete v Koutech nad Desnou. Čas jízdy na vrchol sjezdovek je 6 min 48 sec. Lanovka je dlouhá 2 000 m, spodní stanice se nachází v 588 m n. m a vede na vrchol sjezdovky Medvědí, až do výše 1 095 m n. m. Kromě hlavní lanovky jsou ve středisku také k dispozici dva dvoumístné vleky, každý s přepravní kapacitou 1 200 osob za hodinu. Jeden je umístěn na sjezdovce "U vrtulí" v délce 650 m, druhý se nachází na sjezdovce "K Snowparku" a má délku 410 m. Tento vlek je zároveň přiblížením k spodní stanici lanovky. Areál je vybaven moderním zázemím po vzoru alpských zemí. Na své si zde přijdou jak jednotlivci, tak i rodiny s dětmi. V lyžařském středisku naleznete dětský park, pojízdný pás, snowpark, běžecké trasy, restaurace, prodejnu, půjčovnu, servis, testcentrum lyží a snowboardů a chybět nesmí ani lyžařská škola. Komplexní služby umocňuje také příjemné zázemí několika restaurací se slunnou terasou. Lyžařský areál Kouty umožňuje i celoroční využití jak pro firemní a klubové, tak i zájmové skupiny. Je to také ideální kombinace možnosti pro vzdělávání, školení, outdoorové, teambuildingové aktivity nebo rekreačně relaxační aktivity s propojením gastronomických požitků. Využít lze i ubytování v Jeseníkách a to přímo pod sjezdovkami v nových apartmánech. Proto přijeďte do Kout nad Desnou a věřte, že se rozhodně nebudete nudit, zcela nový areál v samém srdci Jeseníků je totiž přirozeným centrem těchto nádherných hor nejen svou polohou.

Náročnost sjezdovek

Lyžařské středisko Kouty nabízí výborně připravené sjezdovky všech obtížností. K dispozici je celková nabídka, která zahrnuje 5,7 km sjezdovek, na které dokáže přepravit o celkové kapacitě až 5 600 osob/hod 1 lanovka a 2 vleky. Kouty nabízí 2 km lehkých sjezdovek a 2 km středních sjezdovek.

 

Česká republika

http://lyzovani.travel.cz/image/image_gallery?img_id=206148&t=1387443550719
 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Počasí v oblasti Sumperk

Aktualizováno 13/03/2016 01:30většinou zamračenovětšinou zamračeno5 °C
 

Předpověď (min./max. teplota)

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje