Wengen - info

lyzovani-bg-header-title.png
     

Středisko Wengen se nachází na slunné náhorní plošině, které nabízí úchvatný výhled na Jungfrau. Wengen je vesnice v Berner Oberland, která se nachází v nadmořské výšce 1 274 m nad hladinou moře. Je součástí Jungfrauregion, která je pojmenovaná po slavné hoře Jungfrau (což znamená "panna"). Středisko bohaté na historii lyžování - bylo jedním z prvních míst, které přivítato první anglické lyžaře, se nachází uprostřed nádherné scenérie. Prakticky bez automobilové dopravy je Wengen přístupná po malebné horské železnici. Spolu se sousedním střediskem Grindelwald nabízí dobře značené sjezdovky, které uspokojí i náročnější lyžaře. Oblast je zvláště vhodná pro středně pokročilé lyžaře. Městečko, které se může pochlubit i nejvyše položeným nádražím v Evropě, je součástí areálu Jungfrau Topski a má přímý přístup na 112 km sjezdovek (33 jednotlivých sjezdovek, obsluhovaných 19 vleky).
Lyžařské středisko Wengen (oblast Jungfrau a okolí) se nachází ve vzdálenosti 838 km od Prahy a 1 042 km od Brna.

 

Last minute nabídka lyžařských zájezdů Wengen

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query
 
         

Lyžařské středisko Wengen

Tato již před 100 lety objevená překrásná vysokohorská oblast, která se rozprostírá nad jezery Brienzersee a Thunersee, nabízí svým návštěvníkům z celého světa opravdu prvotřídní služby. V celé oblasti Eiger, Mönch a Jungfrau Top Ski Regionu najdou příznivci zimních sportů přes 200 km sjezdovek a to příslovečné švýcarské kvality. Všichni milovníci carvingu zde také velmi rádi využívají zdejší nejoblíbenější carvingovou sjezdovku, nacházející se u vrcholku Männichen (sjezdovka Aspen). Snowboardisté jsou zde také spokojeni, neboť jsou k dispozici tři funparky. Celý lyžařský areál, který uspokojí i ty nejnáročnější zimní sportovce, se rozkládá na svazích hor First, Männlichen a Schilthorn a vzájemně je propojený systémem lanovek a vláčků. A tak zatímco extrémní horolezce toto lyžařské středisko láká svou náročnou severní stěnou Eigeru, extrémní lyžaři zase mohou zkoušet část trasy amatérského sjezdu Inferno Rennen (16 km dlouhá trať) nebo nejdelšího a možná nejtěžšího sjezdu Světového poháru - Lauberhorn. Nutno dodat, že sněhová jistota v oblasti Mürrenu je mimořádná a i příznivcům jarního lyžování umožňuje kvalitní požitek - i třeba v dubnových dnech. Dovolená ve zdejší oblasti by však nebyla úplná bez nezapomenutelné jízdy dlouhým tunelem (7 km), kterým vás proveze zubačka, směřující na nejvýše umístěnou horskou stanici v Evropě - Jungfraujoch. Ta se nachází v nadmořské výšce 3 454 metrů nad mořem. Na vrcholku budete moci obdivovat nejen panoramatický výhled na Alpy, ale i na nejdelší alpský ledovec - Aletschgletscher. Ještě připomínáme, že ve městech Wengen a Mürren platí úplný zákaz automobilové dopravy.

 

Atrakce střediska

V samém srdci Bernského kantonu (jen hodinu cesty od Bernu) se nachází mezi vrcholky Mönch a Jungfrau stejnojmenný region - Jungfrau. Je pravda, že samotný region Jungfrau toho nemá příliš k nabídnutí, ovšem ve spojení s Eiger a Mönch pak vytváří doslova ráj pro milovníky zimních sportů. Nabídnout může 213 km upravovaných sjezdovek, 40 přepravních zařízení, 100 km turistických tras, 50 km sáňkařských tratí a 48 km běžkařských tratí. Zdejší sjezdovky jsou vhodné pro všechny typy lyžařů a o dokonalé propojení všech skiareálů se starají zejména horské železnice. Lyžařské areály Kleine Scheidegg a Männlichen nabízejí také spoustu dlouhých sjezdovek, které ocení zejména zkušenější lyžaři. Co je však nejúžasnější věcí, Wengen nabízí opravdu báječný výhled na pohoří Jungfrau. Klidná a tichá atmosféra je stoprocentně zaručena, protože zde neexistuje žádná ulice vedoucí do Wengen. Švýcarské lyžařské středisko Wengen je totiž úplně pěší vesnice, která může být dosažena pouze vlakem. Ale se svými krásnými stylovými hotely a majestátními 4 000 m vysokými vrcholy, které ji obklopují, zůstane lyžařský areál Wengen ještě na dlouhou dobu ve vaší paměti. Jedním z vrcholů lyžování v této fantastické lyžařské oblasti je již zmíněná sjezdovka Světového poháru - Lauberhorn, na které si mohou všichni otestovat své dovednosti. Wengen je považován za jednu z nejkrásnějších alpských vesnic v Berner Oberland, která je všeobecně známá i svým čistým horským vzduchem. Leží na kryté terase s výhledem na jihozápad a také zaručuje mnoho hodin slunečního svitu. Mnozí hosté přijíždějící do Wengen (jedna z mála vesnic ve Švýcarsku, která není dosažitelná po silnici) najít klid, který hledají po celý rok.

Náročnost sjezdovek

Lyžařské středisko Eiger, Mönch a Jungfrau Top Ski Region nabízí výborně připravené sjezdovky všech obtížností. K dispozici je celková nabídka, která zahrnuje 213 km sjezdovek, na které dokáže přepravit o celkové kapacitě až 44 200 osob/hod 6 pozemních lanovek, 4 kabinkové lanovky, 2 gondoly, 18 sedačkových lanovek a 10 pom. Eiger, Mönch a Jungfrau Top Ski Region nabízí 50 km lehkých sjezdovek, 131 km středních sjezdovek a 32 km těžkých sjezdovek.

 

Švýcarsko

http://lyzovani.travel.cz/image/image_gallery?img_id=206148&t=1387443550719
 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Počasí v oblasti Grindelwald

Aktualizováno 13/03/2016 01:00-6 °C
 

Předpověď (min./max. teplota)

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje