Loučná nad Desnou - info

lyzovani-bg-header-title.png
     

Špičkové vybavení a skvělou zábavu nabízí moderní lyžařský areál v Loučné nad Desnou, který lze najít necelých 15 km severovýchodně od Šumperka. Lyžařské středisko (nachází se v obci Kouty nad Desnou) nabízí čtyřsedačkovou lanovku na sedle Přemyslov u Loučné nad Desnou. SKI AREÁL Přemyslov patří mezi nejmodernější lyžařská střediska v oblasti Jeseníků. Součástí areálu jsou čtyři sjezdové tratě, obsluhované čtyřsedačkovou lanovkou a dvěma vleky, parkoviště, obslužný objekt s restaurací, ubytováním, lyžařskou školou, půjčovnou a ski servisem. Všechny sjezdové tratě jsou zasněžovány technickým sněhem a pravidelně upravovány sněžnými rolbami. Od horní stanice lanové dráhy jsou denně strojově upravovány běžecké tratě o délkách 3,5 a 10 km. Modrá sjezdová trať je osvětlena a se svojí délkou 1 250 m je nejdelší osvětlenou sjezdovkou na Moravě. Areál se nachází na okraji rekreační oblasti Koutecké údolí.
Lyžařské středisko Loučná nad Desnou (oblast Jeseníky) se nachází ve vzdálenosti 226 km od Prahy a 151 km od Brna.
 

 

Last minute nabídka lyžařských zájezdů Loučná nad Desnou

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query
 
         

Lyžařské středisko Loučná nad Desnou

Kvalitní lyžování po celou zimní sezónu vám v oblasti Jeseníků nabízí i oblast lyžařského střediska Oáza, které se nachází v obci Loučná nad Desnou, v okrese Šumperk. Při příjezdu zde můžete nechat svůj automobil odpočívat na místním parkovišti, které se nachází v bezprostřední blízkosti vleku a vydat se na sjezdovky určené zejména pro začínající lyžaře. Zklamáni ve středisku však nebudou ani pokročilí lyžaři. Zdejší sjezdovky jsou pravidelně upravovány a také i zasněžovány technickým sněhem. Návštěvníci si zcela jistě také oblíbí i možnost večerního lyžování, které zajišťuje umělé osvětlení. Ski areál Oáza - Loučná nad Desnou disponuje také půjčovnou lyží a své lyžařské schopnosti a dovednosti si můžete zlepšit v doprovodu profesionálů v lyžařské škole. Moderní lyžařský areál se čtyřsedačkovou lanovkou najdete na sedle Přemyslov. SKI AREÁL Přemyslov patří mezi modernější lyžařská střediska, nacházející se v oblasti Jeseníků. Vybudován byl v letech 2006 - 2007, spuštěn do provozu byl hned následující sezónu. Součástí lyžařského areálu jsou čtyři sjezdové tratě obsluhované čtyřsedačkovou lanovkou a dvěma vleky. Nechybí ani lyžařská škola, půjčovna lyžařských potřeb, ski servis, parkoviště, obslužný objekt s restaurací nebo i bufet. Zdejší osvětlená modrá sjezdová trať je se svojí délkou nejdelší osvětlenou sjezdovkou na Moravě.

 

Atrakce střediska

Obec Loučná nad Desnou, která se nachází na samém úpatí Hrubého Jeseníku, nabízí po celý rok relaxaci i aktivitu pro své návštěvníky. Obec je výborným startovacím místem pro putování po Jeseníkách a jeho okolí. Mezi nejznámější místa v Loučné patří jednoznačně Elektrárna Dlouhé Stráně, která leží nedaleko obce - jedná se o největší technický div, patřící do sedmi divů České republiky. SKIAREÁL Přemyslov se nachází na Přemyslovském sedle, v nadmořské výšce 760 - 960 m nad mořem. Přístupný je po silnici II. třídy z obcí Loučná nad Desnou a Nové Losiny. Lyžařský areál, který byl vybudován i z finančních prostředků Ministerstva pro místní rozvoj ČR a Evropské unie, je kromě zimního využití také ideálním místem pro letní dovolenou. Součástí lyžařského areálu jsou nejen čtyři sjezdové tratě obsluhované čtyřsedačkovou lanovkou a dvěma vleky, ale i akumulační nádrž na vodu pro zasněžování. V létě pak využívaná na koupání a rybolov.

Náročnost sjezdovek

Lyžařské středisko Loučná nad Desnou - Přemyslov nabízí výborně připravené sjezdovky všech obtížností. K dispozici je celková nabídka, která zahrnuje 2,4 km sjezdovek, na které dokáže přepravit o celkové kapacitě až 3 800 osob/hod 1 lanovka a 2 vleky. Loučná nad Desmou - Přemyslov nabízí 0,4 km lehkých sjezdovek, 1,25 km středních sjezdovek a 0,75 km těžkých sjezdovek.

 

Česká republika

http://lyzovani.travel.cz/image/image_gallery?img_id=206148&t=1387443550719
 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Počasí v oblasti Sumperk

Aktualizováno 13/03/2016 01:30většinou zamračenovětšinou zamračeno5 °C
 

Předpověď (min./max. teplota)

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje